Teraz -15% s kupónom: 15BIO

Čaj básnikov života - Taiwanský nefermentovaný zelený čaj - cui yu cha TCM Herbs

Kód: TCH800
Neohodnotené
Značka: TCM Herbs
€19,99
Ukončená výroba
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.

„Zelený čaj je zázračný prostriedok pre udržanie zdravia. Má zvláštnu moc predĺžiť život. Zelený čaj je elixír“ napísal už roku 1211 učený japonský mních Eisai v traktáte o účinkoch výluhu z listov čajovníku.

Detailné informácie

Podrobný popis

„Zelený čaj je zázračný prostriedok pre udržanie zdravia. Má zvláštnu moc predĺžiť život. Zelený čaj je elixír“ napísal už roku 1211 učený japonský mních Eisai v traktáte o účinkoch výluhu z listov čajovníku.

Číňania a Japonci pijú takmer výhradne čaj zelený, ktorý sa od tzv. čierneho, na aký sme zvyknutí my a väčšina sveta, líši tým, že pozberané lístky neprechádzajú pri spracovaní fermentáciou. Vďaka tomu ostávajú všetky prírodné látky, veľmi dôležité pre zdravie človeka, zachované. Fermentovaný čaj sa líši od nefermentovaného čaju podobne ako rafinovaný (spracovaný) a nerafinovaný cukor. Ide teda o produkt prírode bližší.

Tu predkladáme základné informácie o siedmych zvlášť významných účinkoch zeleného čaju, ktoré sa podarilo preukázať. Hocičo sa môže zdať až neuveriteľné, ale ide o seriózny výskum:

7 stupňov ku zdraviu:

1.Napomáha prevencii rakoviny. Pri pravidelnom požívaní zeleného čaju dokázateľne umiera oveľa menej ľudí na rakovinu najmä zažívacieho traktu, než je celoštátny priemer. Katechíny hojne obsiahnuté v čajovom extrakte naozaj výrazne bránia rozvoju rakovinového rastu, pretože účinne znižujú množstvo látok, ktoré vyvolávajú mutácie ľudských buniek.

2.Napomáha regulovať krvný tlak aj obsah cholesterolu a cukru v krvi. Na týchto blahodárnych účinkoch sa tiež podieľajú katechíny, čiže enzýmy, obsiahnuté v čaji.

3.Odďaľuje starnutie. Čajové lístky obsahujú mi. i vitamín E, čo je antioxidant, účinná látka, ktorá spomaľuje degeneráciu buniek, čiže aj starnutie. Mnohonásobne účinnejší antioxidant je v čajovej trieslovine. Fakt, že zelený čaj je bohatý na látky tohto druhu, len potvrdzuje to, čo hlásal už dávny mních.

4.Osviežuje telo aj dušu. Zelený čaj tak isto ako káva obsahuje kofeín, ktorého vzpružujúce účinky na organizmus sú všeobecne známe. Rozdiel je v tom, že kofeín v čaji (niekedy zvaný teín) pôsobí miernejšie, šetrnejšie, zato však dlhšiu dobu a hlavne bez návykových a vedľajších účinkov.

5.Bráni otrave jedlom. Zeleným čajom sa liečili potiaže zo skazených potravín, hnačky a podobne. Látkou, ktorá pôsobí proti rozvoju škodlivých baktérií pri otravách, sú katechíny. K prevencii stačí už polovica bežnej dávky zeleného čaju, tj. pol litra denne.

6.Potiera vírusy. Zásluhu na potlačení vírusov majú opäť katechíny. Silno pôsobí na chrípkové vírusy a do značnej miery ich deaktivujú. Zelený čaj však najviac obsahuje aj vitamín C. Úľava, ktorú prináša pri chrípke hojné pitie silnejšieho čaju, má teda aj svoje vedecké vysvetlenie.

7.Brzdí kazovosť zubov. A to vďaka fluoridu, ktorý je obsiahnutý v lístkoch čajovníku. Významné preventívne účinky sa prejavujú hlavne u mladších ľudí. Vyplachovanie úst zeleným čajom po jedle pomáha aj proti „páchnucemu dychu“ - vzhľadom k obsahu vhodných flavonoidov.

Zelený čaj možno považovať za všestranne účinnú súčasť tzv. funkčnej stravy, ktorá odpovedá fyziologickým potrebám človeka. A na viac, ak je správne pripravený, je aj veľmi chutný!

Tento zelený čaj je veľmi vhodný i pre našu západnú civilizáciu. Má totiž ochladzujúce a drenážne účinky, ktoré potrebuje prevažná väčšina súčasníkov. Z toho i vyplýva, že zelený Čaj básnikov života (kód TCH800) by sa nemal piť k raňajkám ako prvá tekutina, pretože v tom prípade by došlo „k zachladeniu a uhaseniu ohňa“, ktorý naopak chceme ráno rozdúchať. Ráno sa odporúča raňajkovať Nápoj čínskych MUDrcov (kód TCH900), ktorý slúži „k rozdúchaniu ohníka v piecke“, aby potom počas dňa dobre spaľovala. Až potom, teda počas celého dňa, je dobré si urobiť radosť pitím tohto čaju (okrem neskorých večerných hodín, kedy môže zvyšovať bdelosť). Tiež je treba počítať s tím, že je močopudný, čo vyplýva aj z jeho „drenážnej a čistiacej“ funkcie.

Správna príprava

je dôležitá pre vychutnanie a zachovanie priaznivých účinkov zeleného čaju. Prevaríme vodu (pokiaľ možno nie chlórovanú, ktorá výrazne ovplyvní chuť čaju) a necháme ju odstáť na 80 °C (cca. 10 minút). Potom 1 litrom tejto vody prelejeme 0,5–1 g čaje (ždibka medzi prsty - max. 30 lístkov). Po 3 minútach lúhovania čaj precedíme a pijeme. Môžeme si urobiť aj druhý odvar rovnakým postupom, avšak voda k zaliatiu čaju by mala mať okolo 70 °C a čaj necháme lúhovať 5 minút. V Číne niekedy zlievajú prvý a druhý odvar dokopy, uložia do termosky a popíjajú počas celého dňa. Nikdy by sa nemal čaj lúhovať dlhšie než 5 minút a mal by sa piť vždy teplý či vlažný (nevhodné je napr. uvariť čaj večer a ráno studený popíjať). V tom prípade má naopak škodlivé zdravotní účinky.

7 šálok pre zdravie

Na záver (aj na začiatok) nechajme v sebe rozoznieť Lu Tunga, básnika z doby dynastie Tang (618–907), ktorý už po storočia zvlažuje svojimi láskavými veršami a lásky(plnými) šálkami zeleného čaju pery zoschnuté a myseľ potemnelú, ktoré sa premieňajú tou pravou lásko(minkou):

Prvý šálok láska suché pery a hrdlo,

Každá šarža tohto zeleného čaju je testovaná na ťažké kovy, aflatoxíny a na 215 druhov pesticídov!

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: