Himalájska kúpeľová soľ hrubá - Cereus

Kód: ANA1141
1 hodnotenie
Značka: Cereus
€5,60
Predaj ukončený
Variant
Himalájska kryštalická soľ do kúpeľa s priaznivým účinkom na celý organizmus.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kúpeľové himalájske soli sú vhodné pre starostlivosť o pokožku, obsahujú radu minerálnych látok a stopových prvkov. Príjemná osviežujúca relaxácia, očistná pre kožu, vlasy, ale i kĺby a tkanivá. Pomocou osmózy uvolňujú z tela škodlivé a jedovaté látky a dopĺňajú chýbajúce minerály. Vhodné sú pre suchú pokožku, napomáhajú ju hydratovať. Pomerom vody a soli ľahko regulujete ich očistné a relaxačné účinky.

Himalájska kúpeľová soľ hrubá - Cereus

Kúpeľ v kryštalickej soľanke je vhodným doplnkom starostlivosti o telo. K príprave kúpeľovej soľanky sú nejlepšie drobné drtené kúsky prírodnej kryštalickej soli.

Kúpele v soľanke účinne prispievajú:

vyrovnanému a prirodzenému pH pokožky
pomáhajú udržovať vlhkosť pokožky
prebúdzajú vlastnú liečivú silu tela
dodávajú koloidné minerály a posilňujú telo
prinášajú najvyšší stupeň uvolnenia

Táto koupeľ má mimoriadne silné relaxačné účinky (blížiace sa stavu embrya v plodovej vode) a je nutné si po nej ešte aspom hodinu odpočinúť na lôžku. Po tejto kúpeli vetšina ľudí zažíva omladzujúce účinky.

Návod na kúpeľ: pripravíme tak, že do natekajúcej vane vysypeme kryštalickú soľ a natekajúcu vodu napustíme o teplote 37°C. Teplota vody 37°C je dôležitá, pretože chladnejšia voda odčerpáva z tela energiu, teplejšia môže navodiť pocit ťažoby a únavy. Dĺžka kúpeľa je 30 minút až 1 hodina.

Podľa požadovaných účinkov zvolíme potrebné množstvo soli:

Pre ľudí s lupienkou alebo inými kožnými či zdravotnými problémami je vhodnejšia menšia koncentrácia cca 1 až 2 polievkové lyžice. Táto dávka je vhodná i keď chcete túto kúpeľ vykonávať dennodenne.

Očistné účinky kúpeľa získame tzv. osmózovým efektom. K tomu je potrebná vyššia koncentrácia soľného roztoku, na 1 vaňu (100 – 120l) cca 1 kg soli. Pri osmóze telo uvoľňuje škodlivé látky do kúpeľa a súčasne kožou príma minerálne látky ze soľanky. Tento proces podporuje odkyselenie tela.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: