Liečivé účinky BIO konopného oleja Cannaderm


Vlastnosti bio konopného oleja Cannaderm:

 • Je to ideálny výživový doplnok, chutný a veľmi zdravý.
 • Chuť konopného oleja je veľmi harmonická, jemne kyslá s typickou chuťou orieškov a čerstvej trávy.
 • Za studena lisovaný konopný olej je sýto zelený a jemne voní po trávach.
 • Za studena lisovaný konopný olej je vhodný na studenú kuchyňu a tiež na dochutenie už hotových teplých jedál – zohrievaním nad 50ºC sa znižuje obsah cenných nenasýtených mastných kyselín.

Odporúčané dávkovanie:

 • Doporučená denná dávka (1-2 polievkové lyžice) pokrýva potrebnú dávku omega 3 a omega 6 kyselín v správnom pomere
 • Pre malé deti a kojencov je doporučená denná dávka konopného oleja cca 1 čajová lyžička.

Za studena lisovaný konopný olej je veľmi vhodný pre deti aj dospelých, doporučovaný je aj pre seniorov, rekonvalescentov a bez obmedzenia ho môžu používať vegetariáni, vegáni a osoby citlivé na lepok.

Účinky konopného oleja:

Pre chorých ľudí, osoby so zníženou imunitou, na prevenciu pred civilizačnými ochoreniami a pre starých ľudí predstavuje za studena lisovaný konopný olej vykajúci doplnok stravy Je dokázané, že pravidelná denná konzumácia konopného oleja prispieva napríklad k lepšiemu tráveniu, zvýšeniu imunity, k zníženiu hladiny „nezdravého“ cholesterolu a k prevencii vzniku niektorých civilizačných ochorení srdca a ciev.

Vynikajúci pozitívny efekt má konopný olej aj na zmiernenie problémov, ktoré sa vyskutujú pri liečbe onkologických ochorení, pri problémoch sprevádzajucich predmenštruačný syndróm a pri niektorých ochoreniach kože ako je atopický ekzém a psoriáza. Ak sa konopným olejom nahradíte dennú dávku tukov, dosiahnete výrazne lepší efekt pri chudnutí.

Pečať Liečivé konope

Cannaderm získava Bio konopný olej zo schválených odrôd technického konope (Cannabis sativa – Konope siate). Olej pre Cannaderm sa lisuje za studena a skladuje v ochrannej atmosfére, aby jeho bioaktivita zostala zachovaná v potravinách aj v kozmetike čo najdhšie. Na všetkých výrobkoch značky Cannaderm nájdete vždy pečať LIEČIVÉ KONOPE.

Vedecky dokázané

Konopný olej patrí medzi najcennejšie rastlinné oleje a je právom považovaný za liečivý. Obsahuje totiž unikátny pomer zastúpenia nenasýtených mastných kyselín omega 3 a omega 6, ktoré majú spolu s ďalšími bioaktívnymi zložkami, ako sú vitamíny, minerály, chlorofyl, preukázateľné pozitívne účinky na ľudské zdravie.

Štúdia urobená v roku 2002 prof. Ing. Filipom z VŠCHT preukázala, že za studena lisovaný konopný olej má zhodný obsah všetkých aktívnych látok ako konopný olej získavaný metódou CO2. Podľa názoru tohto popredného českého odborníka je za studena lisovaný olej konopný olej vhodnejší ako potravina aj ako kozmetická surovina, pretože je 11 x stabilnejší voči oxidácii ako olej extrahovaný metódou CO2.

Je vedecky dokázané, že konopný olej získaný za studena neobsahuje žiadne psychoaktívne látky ako je THC, ani bielkoviny, či iné balastné látky potenciálne dráždivé pre ľudskú pokožku.

V roku 2010 prebehli v Štátnom zdravotnom ústave v Prahe klinické štúdie, ktoré jednoznačne potvrdili kvalitu za studena lisovaného konopného oleja ako kozmetickej suroviny. Predovšetkým bola potvrdená dermatologická znášanlivosť konopného oleja pri priamej aplikácii na pokožku. Klinicky bol potvrdený hydratačný efekt konopného oleja na pokožku. Zvýšenie hydratácie o 4% pretrvávalo niekoľko hodín po aplikácii.

Ďalšia klinická štúdia potvrdila lepšie vnímanie zvláčňujúceho efektu prípravkov na bázi konopného oleja v kombinácii s inými rastlinnými olejmi než pri kombinácii konopného oleja s vazelínou. Konopný olej je od roku 2010 zaradený aj do českého liekopisu.

Certifikáty:

Konopný olej Cannaderm v bio kvalite si môžete kúpiť tu:

Liečivé účinky bio konopného oleja na pokožku

Značka Cannaderm vám ponúka aj jedinečnú liečivú prírodnú kozmetiku s vysokým obsahom bio konopného oleja. Konopný olej v kozmetike Cannaderm je šetrne spracovaný a zachováva si všetky bioaktívne látky prospešné pre pokožku. Zlepšuje hydratáciu, podporuje hojenie, regeneruje a bráni tvorbe vrások. Má jedinečné účinky na poškodenú a vysušenú pokožku.

Cannaderm vyvinul špeciálne kozmetické rady ako:

 • Atopos - pre osoby s atopickým ekzémom a lupienkou
 • Capillus - pre problematickú vlasovú pokožku a vlasy
 • Regenerace - pre poškodenú pokožku
 • Cannadent  - pre ošetrenie úst, pier a ústnej dutiny
 • Aknea - pre problematickú pokožku
 • Robátko - pre deti
 • Natura - univerzálna rada prírodnej kozmetiky s konopným olejom pre celú rodinu

Prírodná kozmetika Cannaderm neobsahuje:

 • syntetické parfémy, farbivá a konzervanty
 • žiadne suroviny z ropy cudzie ľudskej pokožke
 • žiadne SLS ani SLES - Cannaderm používa len najšetrnejšie umývacie látky certifikované pre prírodnú kozmetiku
 • žiadne chemické UV filtre - Cannaderm používa len minerálne UVA/UVB filtre s vynikajúcou znášanlivosťou pre pokožku
 • Cannaderm netestuje svoje produkty na zvieratách

Certifikáty:

Celý sortiment prírodnej kozmetiky Cannaderm s vysokým obsahom liečivého konopného oleja nájdete tu: 

 

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.