Šaolínový olej TCM Herbs

 
 
Bylinný olej na všestranné použitie - hlavne na bolesti pohybového aparátu.
Bežná cena €18
Ušetríte €2 (–11 %)
€16
Značka TCM Herbs
Kategória Telové oleje
Zvoľte variant
Kód tovaru TCH700 Objem: 25 ml 3 - 7 dní €18 €16
   
 

Pôsobenie:

 • Rozprúďuje stagnáciu energie čchi QI ZHI a krvi XUE YU
 • Utišuje bolesť
 • Zmenšuje opuchy
 • Regeneruje a relaxuje šľachy a svaly

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí pri stavoch ako je:

 • Všetky druhy poranenia svalov, šliach, väzív a kostí (okrem otvorených rán), napr. pomliaždeniny, výrony, vykĺbenia, zlomeniny, natiahnuté väzy a šľachy, tzv. tenisové lakte, karpálne tunely – (úžinové syndrómy), apod.
 • Bolesti v bedrách či krížoch, a to ako akútne, tak chronické, ischias s vystrelujúcou bolesťou do končatín, výhrez medzistavcovej platničky.
 • Bolesti krčnej chrbtice so stiahnutím šijových a chrbtových svalov a s bolesťami hlavy
 • Reumatické bolesti kĺbov a svalov, a to ako akútne, tak chronické, s opuchmi, reagujúcimi na počasie, dna
 • Bolesti hlavy pri nachladnutí, či pri migréne, neuralgické bolesti
 • Bolesti svalov a kĺbov po preťažení (šport, nadmerná fyzická záťaž, apod.), keď sa používa olej k celkovej masáži
 • Nádcha alergické, akútne či celoročné - zľahka natrieť pod nos
 • Kašeľ u malých detí - namazať na hrudník

Popis: Každá bolesť je podľa tradičnej čínskej medicíny vyjadrením „hladu tkaniva po energii“. Znamená to, že v mieste bolesti sa nedostáva dostatočného zásobenia krvou a energiou Qi. Tento stav je spôsobený zablokovaním toku energie a krvi v danej oblasti. K odstráneniu bolesti je preto vždy nutné odblokovať a rozprúdiť stagnáciu krvi a energie v mieste bolesti.

Oba Tieto produkty odblokovávajú dráhy, odvádzajú nahromadené škodliviny v mieste bolesti (čím znižujú opuchy, či zatuhnutia ), privádzajú novú krv a energiu (čím vyživujú a regenerujú postihnutú oblasť), zlepšujú prekrvenie a všetkými týmito účinkami utišujú bolesť. Nepôsobí však ako analgetikum (liek tlmiaci bolesť), ale ovplyvňuje samotnú podstatu príčiny bolesti.

Rozbor bylín v zmesi: Cisárskou bylinou je San Qi, ktorý rozprúďuje stagnáciu krvi a zastavuje krvácanie, zmenšuje opuchy a tlmí bolesť (viz Legendy písané bylinami). Ministerskými bylinami potom sú Mo yao, ktora zlepšuje cirkuláciu krvi a podporuje hojenie, Ru xiang rozhýbava krv a energiu Qi, uvoľňuje šlachy, tlmí bolesť, odblokováva dráhy, zmenšuje opuchy a začervenania tkaniva, Hong hua rozhýbava krv, rozpúšťa stagnujúcu krv a tlmí bolesť, Gu sui bu podporuje hojenie väzív, šliach a kostí a posilňuje ľadviny, Xue jie rozpúšťa stagnujúcu krv, zastavuje krvácanie a tlmí bolesť. Asistentskými bylinami sú Du huo, ktorý vylučuje vietor a vlhko z oblasti chrbta, tlmí bolesť a uvoľňuje chladný vietor pri napadnutí vonkajším vetrom a chladom, Dang gui vyživuje a rozhýbava krv, zmenšuje opuchy a začervenania a tlmí bolesť. Poslíčkami potom sú Hei zhi ma posilňuje ľadviny a rozprúďuje krv, Su xin hua vylučuje teplý vietor z povrchu tela a uvoľňuje povrchovú vrstvu.

Shaoilin oil je 100% prírodný bylinný masážny olej, vyrobený z 10 vysoko koncentrovaných čínských bylín, a je vhodný ako pre masáže, tak k regenerácii pohybového aparátu. Základ tvorí slnečnicový olej.

Podobný produkt

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.