S kupónom EXTRA18 máš zľavu 18% pri nákupe nad 25€

Amalaki

Najbohatší prírodný zdroj vitamínu C Amalaki

Zvyšuje obranyschopnosť organizmu
Uľavuje pri žalúdočných a zažívacích problémoch
Posilňuje srdcovú a mozgovú činnosť
Podporuje zdravú funkciu kardiovaskulárneho systému
Regeneruje telesné tkanivá vysokým množstvom antioxidantov
Zvyšuje tvorbu červených krviniek
Zlepšuje zrakové funkcie
Priaznivo pôsobí na rast vlasov

Amalaki (Embilika lekárska) je v Indii považované za posvätný strom a to predovšetkým pre svoje veľmi výživné tzv. „nebeské ovocie“, ktoré je vôbec najbohatším prírodným zdrojom antioxidantov a vitamínu C.

Ajurvédsky ovocný plod

Tento výnimočný plod Amalaki je po storočia používaný v systéme ajurvédského lekárstva ako najúčinnejší prostriedok pre udržanie dobrého zdravia, celkovú regeneráciu organizmu a dosiahnutie vysokého veku. Obsahuje päť druhov chutí nášho zmyslového vnímania (kyslosť, trpkosť, sladkosť, horkosť a ostrosť), ktoré vyrovnávajú všetky tri energetické princípy Vata, Pitta, Kapha.

Amalaki obsahuje široké spektrum antioxidantov (látky znižujúce bežný oxidačný proces, ktorý má na svedomí starnutie a odumieranie buniek) a bioflavonoidov (vitamíny podporujúce odolnosť bunkových stien proti prenikaniu škodlivých látok v podobe voľných radikálov) a silnú koncentráciu životne dôležitých esenciálnych aminokyselín. Je bohaté na množstvo minerálnych látok a vitamínov ako je vápnik, železo, fosfor, karotén, vitamín B1, B2 a vitamín C.

Najbohatší prírodný zdroj vitamínu C

Spotreba vitamínu C je v každom organizme veľmi individuálna. Doporučená denná dávka vitamínu C sa pri zdravom životnom štýle pohybuje bežne okolo 60 mg. Pre obmedzenie onemocnenia dýchacích ciest odporúčajú lekári dennú dávku od 100-150 mg. V prípade väčšej záťaže sa jeho spotreba zvyšuje až na niekoľko tisíc mg. Zvýšenou potrebu vitamínu C majú športovci, ľudia s oslabenou imunitou, chorí, diabetici, fajčiari a alkoholici. Spotrebu vitamínu C ovplyvňuje nielen zloženie stravy a príjem tekutín, ale tiež fyzická námaha a psychický stres. Nedostatok vitamínu C sa prejavuje únavou, krvácaním ďasien a celkovo zníženou odolnosťou proti infekciám. Vitamín C sa v tele neukladá do zásoby a preto je nutné ho prijímať pravidelne. Zvlášť mladší ho potrebujú v pravidelných denných dávkach. Prírodne získaný vitamín C má prirodzene vyššiu účinnosť než ten, ktorý je synteticky pripravený.

Odporúčané dávkovanie

Vitamín C obsiahnutý v ovocí Amalaki sa tak významne podieľa na očiste tela od voľných radikálov a povzbudzuje obranyschopnosť organizmu. Pri bežnom každodennom doplňovaní vitamínu C vystačí jedno 100 g balenie Amalaki na dobu troch dní. V prípade zvýšenej potreby vitamínu C pri poklese imunity, chorobe, rekonvalescencii športovej výkonnosti alebo inom fyzickom a psychickom zaťažení je nutné spotrebovať jedno balenie denne.