Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Bylinkové spreje Naděje

Bylinkové spreje Naděje - ako ich použiť ?

Známa česká bylinkárka pani Podhorná vytvorila úplne nový typ bylinných produktov - bylinné spreje.

Sú určené na vonkajšie použitie pre ľudí, ktorý nemajú čas alebo nechcú piť bylinkové čaje. Tieto spreje s obsahom bylín sú preto rýchlou a praktickou pomôckou pri domácej bylinkovej kúre.

Práve preto, že ich použitie je úplne jednoduché, zákazníci si ich ihneď obľúbili.

Jednoducho sprej nastriekate na pokožku, necháte pôsobiť 10-15 minút a osprchujete. Účinné látky sa do tela vstrebajú cez pokožku zatiaľ čo budete chvíľu relaxovať. Pokožka umožňuje vstrebanie extraktov z bylín účinne a rýchlo vďaka svojej väčšej ploche. Niektoré byliny sa neodporúčajú užívať vnútorne, ale môžu sa používať na pokožku a ich účinné látky sa do tela dostanú inou bezpečnejšou cestou.

Ako pomáhajú bylinné spreje:

Lymfa a jej očista

Očista lymfy je veľmi dôležitá pre celkovú detoxikáciu organizmu. Väčšina byliniek, ktoré sú určené na očistu lymfy sa nesmie užívať vnútorne. Preto sa na očistu lymfy využívajú hlavne kúpeľe a spreje na pokožku. Túto očistu môžeme podporiť aj masážou. Sprej na očistu lymfy Naděje obsahuje tuju, ktorá podporuje čistenie lymfy. Okrem toho sprej obsahuje aj chmel, pelargóniu a tužobník.

Pokožka

Pokožka slúži ako ochranný orgán a zároveň sa cez ňu vylučujú škodlivé látky. Ak má organizmus v sebe príliš škodlivých látok, tento stav sa môže prejaviť na pokožke. Preto sa odporúča riešiť kožné problémy aj vnútorne. Pokožke však môžeme pomôcť aj prečistením zvonka. Sprej na pokožku Naděje obsahuje bylinky, ktoré sa odpradávna používajú na ošetrenie kože - nechtík, lopúch, kapucínka...

Dýchací systém

Pri nádche a kašli sa ťako dýcha, nos je upchatý a dýchací systém je veľmi zaťažený. Bylinný sprej môže podporiť regeneráciu, uvoľnenie a relaxáciu. Sprej sa môže aplikovať na oblasť pľúc a krku a pocítime jeho príjemné účinky pri vdychovaní. Sprej môže byť vhodný aj pre deti, ktoré si nechcú dať kvapky do nosa alebo neakceptujú iné prípravky. Sprej môžeme doplniť aj kúpeľom. Obsahuje bylinky, ktoré sa tradične používajú na podporu dýchania - kvet čiernej bazy, dobromyseľ, kapucínka, skorocel, divozel, smrek, eukalyptus, nechtík.

Kĺby, chrbát, svaly

Bolestivosť pohybového aparátu veľmi komplikuje bežný život. Chronické problémy pohybového aparátu sa riešia vnútorne, ale na rýchlu úľavu sa môže použiť aj sprej s bylinkami. Sprej sa odporúča pri svalovej únave, natiahnutých svaloch, na uvoľnenie svalov. Sprej sa jednoducho aplikuje na určené miesta a nechá sa pôsobiť. Cez pokožku sa bylinky rýchlo vstrebú do tela. Ich účinok môžeme podporiť aj následným kúpeľom alebo relaxačnou sprchou. Sprej obsahuje bylinky ako topoľ, tuja a vŕba.

Stres a nespavosť

Kvalitný spánok je pre organizmus veľmi dôležitý. Pri jeho nedostatku organizmus veľmi trpí. Pred spaním sa treba upokojiť a naladiť na pokoj. K tomu môže pomôcť aj bylinkový sprej. Odporúča sa postriekať horná polovica tela a nechať chvíľu pôsobiť. Vdychujte príjemnú vôňu byliniek a potom si doprajte sprchu alebo kúpeľ. Kúpeľ a sprej sú vhodné aj pre nepokojné deti, ktoré sa večer nevedia upokojiť. Dobré účinky majú bylinky ako levanduľa, medovka, rozmarín a mučenka.

Bylinné spreje sú prijemný spôsobom ako využiť účinky byliniek. Ich použitie je veľmi jednoduché a praktické.

bylinny-spre-klouby-zada