Ako upratovať bez chemikálií? Prírodné čistiace prostriedky prinášajú množstvo výhod!

Upratovanie domácnosti je pre mnohých nepríjemnou povinnosťou. Častokrát však nie kvôli upratovaniu ako takému, ale kvôli čistiacim prostriedkom, ktoré zaplavia celú domácnosť nevábnou arómou. Umývanie pomocou chemických prípravkov pritom môže byť minulosťou! Nahrádzajú ich ekologické alternatívy, ktoré sú rovnako účinné, no poskytujú viacero benefitov naviac.

Nie je žiadnym tajomstvom, že čistiace prostriedky využívajú pomerne agresívnu chémiu. A to z jedného jednoduchého dôvodu – chemické zlúčeniny dokážu rýchlo a efektívne odstrániť všetky druhy nečistôt, vy ako používateľ tak máte dojem, že daný čistiaci prostriedok je fakt účinný a budete ho kupovať naďalej. Tieto chemické zložky však prinášajú viacero negatívnych účinkov. Určite sa aj vám neraz stalo, že po umývaní domácnosti ste mali podráždenú a vysušenú pokožku na rukách. Prípadne vás bolela hlava a cítili ste podráždenie v nosnej dutine. Toto všetko sú nepríjemnosti spojené s chemickými čistiacimi prípravkami. Čím ich ale nahradiť?

Ekologické čistiace prostriedky ako funkčná alternatíva
Pri ekologických čistiacich prostriedkoch a drogérii sa netreba obávať o horšiu účinnosť pri odstraňovaní nečistôt. Veľmi dobrý účinok je dosiahnutý vďaka kombináciám koncentrovaných prírodných výťažkov. Vďaka nim majú prípravky príjemnú bylinkovú vôňu a sú stopercentne bezpečné aj pre malé deti. Na čistenie všetkých druhov povrchov v kuchyni, kúpeľni, ale aj iných častiach domu môžete využiť Univerzálny čistiaci prostriedok Sonett. Špeciálne na čistenie podláh, predovšetkým drevených, dobre poslúži Bio mydlový prostriedok na podlahy Sodasan.

ekodrogeria

Stopercentne ekologický Čistiaci prostriedok na okná a hladké povrchy Sonett vás poteší svojou príjemnou vôňou, ale aj veľmi dobrou schopnosťou odstraňovať nečistoty a mastnotu. Prírodné čistiace prostriedky dávajú veľký zmysel aj v kuchyni. Vyhnete sa tak intoxikácii potravín a nápojov škodlivou chémiou. Odporúčame napríklad Kuchynský čistiaci prostriedok Sodasan. V neposlednom rade netreba zabúdať ani na dezinfekciu povrchov v domácnosti. Pri nej vám dobre poslúži Prírodný dezinfekčný čistič Sonett.

Vďaka ekologickým prípravkom SonettSodasan bude každé umývanie domácnosti príjemnou aktivitou. Bonusom prírodných čističov pritom nie sú len používateľské benefity, ale aj skutočnosť, že ich kúpou prispievate k šetreniu životného prostredia.