Bolesť kĺbov

Trápi vás bolesť kĺbov a radi by ste vyskúšali prírodnú medicínu? Máte niekoľko možností ako postupovať. Bolesť kĺbov je nepríjemná a každý sa jej chce čo najrýchlejšie zbaviť. Na bolesť kĺbov existujú domáce lieky, ktoré uľavia od akútnej bolesti. Sú to rôzne protizápalové krémy na kĺby s bylinkami, hrejivé masážne oleje a balzamy s mentolom. V našej ponuke nájdete overené prírodné produkty na boľavé kĺby a to: pre seniorov, športovcov a ľudí, čo majú radi fyzickú aktivitu:

 • krémy na kĺby
 • protizápalovú masť na kĺby
 • balzam na kĺby, svaly a chrbát
 • bylinky na kĺby
 • ľubovníkový olej
 • čínsku medicínu na kĺby

Najpredávanejšie

58 položiek celkom
kostihojova pasta
€4,50

Zlomeniny, regenerácia tkanív, protizápalový, tlmenie bolesti.

Kód: HAN890
neem kapsule planet ayurveda
€17,90

Koža, trávenie, zápaly, baktérie, vírusy, plesne. Neem je vynikajúca bylina, ktorá používa v ajurvéde na ochorenia spôsobené nerovnováhou energií Pitta a Kapha.

Kód: PA27
Osteoseal kapsuly Organic India
€13,59

Bylinná zmes Osteoseal zvyšuje kostnú minerálnu hustotu, podporuje hojenie zlomených kostí, tvorbu kalusu, zlepšuje regeneráciu chrupavky a posilňuje zuby.

Kód: ORI022
flexibility organic india
€13,59

Regenerácia kĺbov. Zníženie zápalu a tuhosti v kĺboch, priaznivo ovplyvňuje ich pohyblivosť

Kód: ORI008
rumogin kapsule planet ayurveda
€17,90

Ajurvédska zmes bylín vhodná pri liečbe zápalových ochorení kĺbov akým je napríklad reumatoidná artritída.

Kód: PA33
osteo plan planet ayurveda
€17,90

Osteo Plan je ajurvédska zmes bylinných extraktov na podporu funkcie kĺbov a kostí a zlepšenie výživy celého pohybového aparátu.

Kód: PA48
kurkumin kapsule planet ayurveda
€17,90

Podporuje funkciu pečene aj imunitného systému, prispieva tiež k duševnej  pohode. Silný extrakt z kurkumínu v 500 mg vegetariánskych kapsuliach.

Kód: PA25
gugulipid kapsule planet ayurveda
€17,90

Antioxidant. Cholesterol. Tuky. Gugulipid znižuje tvorbu cholesterolu v pečeni a ako antioxidant zabraňuje oxidácii cholesterolu, čím pôsobí proti ateroskleróze. Používa sa aj...

Kód: PA12
boswelia kurkumin planet ayurveda
€17,90

Kĺby. Mozog. Protizápalové účinky. Kapsule Boswellia-Curcumin predstavujú účinnú kombináciu bylín s výrazným protizápalovým účinkom. Sú jedným z najúčinnejších...

Kód: PA13
aroma olej na bolave klby bio primavera
€18,57

Aroma-olej na boľavé kĺby na báze Ľubovníkového oleja v bio kvalite je namiešaný na základe medicínskych znalostí o ľudskom tele, skĺbený so silou prírody, pomáha obnoviť...

Kód: PMV21800
oreganovy olej panakeia
€10,99

Oregánový olej ma všestranné využitie. Najviac sa však využíva pre dobré trávenie. Má silné protizápalové účinky a využíva sa aj pre podporu imunity.  Odstraňuje plesne a...

Kód: PNK546
bylinna naplast hrejiva s kapsai
€2,95

Veľká kapsaicínová hrejivá náplasť v rozmere 12×18 cm prináša rýchlu úľavu pri bolestiach svalov, kĺbov a okolitých tkanív chrbta, ramien, bedier a zátylku.

Kód: HEW210
pruznost stresneho tramu
€9,99

Čínska bylinná zmes: Bolesti kĺbov, šliach a svalov, bolesti chrbta

Kód: TCM207
pevnosť palácového piliera
€9,99

Čínska bylinná zmes: chronické bolesti kĺbov, degeneratívne zmeny na kĺboch, výrastky, artróza

Kód: TCM206
pevnosť palácového piliera
€9,99

Čínska bylinná zmes: dlhodobé bolesti chrbta, kĺbov, kolien.

Kód: TCM201
Kladivo na Gu kĺby - Su He Tang Guan tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Skrytý patogén. Zamerané na kĺby. Kvasinky, chlamýdie, borelióza, porucha imunity.

Kód: YM069
Kohútí skok - Gu Ci Xiao Tong Pian tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
€12,59

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Bolesti kostných výrastkov a ostrohy, mineralizácia kostí, zápaly kĺbov, bolesti pohybového aparátu

Kód: YM052
Angelika čínska - Dang Gui tinktúra YaoMedica
€12,59

Tinktúra z Angeliky čínskej. Výborná bylinka pre ženy. Kĺby. Metabolizmus. Antioxidant. Močový systém.

Kód: YM029
Hore
Ďalšie produkty

Prírodný liek na kĺby

Prírodná masť na bolesť chrbta s liečivými bylinami uvoľňuje napätie svalov a šliach. Pomocou vhodne zvolených éterických olejov prehrieva postihnutú oblasť. Prekrvením sa zlepšuje regenerácia a účinné látky prenikajú presne na bolestivé miesto. Pri bolesti kĺbov sa v prírodnej medicíne využívajú byliny ako borovica, smrek, eukalyptus, mäta, klinček alebo škorica. Eukalyptus s mätou majú ochladzujúce účinky a miernia prípadný zápal kĺbov. Klinček a škorica majú naopak prehrievajúce účinky a regenerujú tkanivá postihnuté bolesťou. Teplé obklady poskytujú úľavu pri niektorých typoch bolestí kĺbov.

Borovica je veľmi častou používanou bylinou pri bolestiach chrbta, svalov a kĺbov. Éterický olej z borovice obsahuje terpény, ktoré majú priaznivý účinok pri bolestiach kĺbov. Na takejto receptúre je založený Terpénový bio balzam Nobilis Tilia. Zlepšuje pohyblivosť stuhnutých svalov a kĺbov po fyzickej námahe a pomáha aj seniorom

Ľubovníkový olej na bolesť kĺbov ale aj na platničky

Tento olej ma široké využitie pri rôznych bolestiach chrbta, svalov, platničiek, krížov, kĺbov – celého pohybového aparátu. Môžete ho používať samostatne ako čistý ľubovníkový olej, no niektorí výrobcovia ho ešte dopĺňajú ďalšími bylinami pre intenzívnejší účinok. Veľmi dobre hodnotený je Ľubovníkový olej Nobilis Tilia. Ľubovníkový olej od značky Naděje je navyše obohatený o mätu pre chladivý účinok.

bolest klbov klbova vyziva

Bylinky na bolesť kĺbov

Pýtate sa ako môžu bylinky pomôcť pri bolestiach kĺbov? Okrem toho, že sa používajú v rôznych mastiach, olejoch a balzamoch na kĺby, je možné ich aj užívať vnútorne. Ak chcete, aby liečba bola efektívna, spoľahnite sa na skúsenosti bylinkárov. Veľmi dobre je hodnotená značka Naděje, ktorá sa dlhé roky venuje výrobe bylinných produktov. Na základe dlhoročných skúseností a dobrých výsledkov zostavuje bylinkárka pani Jarmila Podhorná kúry z bylín a to aj na kĺby a pohybový aparát. Byliny v tejto kúre K21 na kĺby a pohybový aparát prečisťujú kĺby a dodávajú tkanivám potrebné minerály a stopové prvky na správne fungovanie. Zmes bylín je tvorí topoľ, breza, židovská machovka, borovica, vinič a buk. Zaujímavým riešením na reumatické bolesti kĺbov je tujový olej s rozmarínom a mätou. Môže vhodne dopĺňať vnútorné užívanie byliniek na kĺby.

Bolesti kĺbov – aké sú príčiny?

Existujú rôzne bolesti kĺbov. Podľa toho ako a kedy sa prejavujú, môžeme hľadať príčiny a zvoliť vhodné prípravky na tlmenie bolesti.

Typy bolestí kĺbov:

 • Reumatické bolesti
 • Artrotické bolesti
 • Bolesť kĺbov reagujúca na počasie
 • Bolesť kĺbov po športe
 • Bolesť po úraze

Tradičná čínska medicína na kĺby

hľadá vonkajšie aj vnútorné príčiny bolestí kĺbov a ponúka vždy komplexné riešenie – a to bylinné zmesy zostavené podľa typov bolesti a rôznych symptómov. Preto nájdete v TCM niekoľko wanov (bylinné zmesy) na kĺby, no každý je zameraný na niečo iné. Niektoré bolesti kĺbov vznikajú opotrebovaním kĺbov, jednostrannou záťažou iné z nevhodnej stravy alebo aj vplyvom vonkajšieho chladu a vlhka. Často krát to môže byť aj kombinácia viacerých vplyvov.

Najlepšie hodnotené čínske bylinné produkty na kĺby sú:

Pevnosť palácového piliera - Du huo ji sheng pian pôsobí pri bolestiach nosných kĺbov hlavne dolnej časti tela, ktoré reagujú na zmeny počasia a tiež tzv. stavy rannej rozlámanosti a problémom sa rozhýbať.

Uvoľnenie dráh - Shu Jing Huo Xue Tang je zmes určená na chronické reumatické a artrotické bolesti, opuchy dolných končatín a tiež na syndróm karpálneho tunela.

Vyhladenie slonovej kosti - Kang gu zeng sheng wan sa odporúča na chronické bolesti kĺbov pri artróze a tiež na rastové bolesti pri rýchlom raste u detí. 

Húževnatosť bambusového výhonku - Jin gu die shang wan sa používa pri bolestiach po úraze – po pomliaždení, zlomeninách, jednostrannom preťažení . Obsahuje 18 starostlivo zvolených bylín na regeneráciu poškodených tkanív. Veľmi dobre je hodnotený aj pri syndróme tenisového lakťa a karpálneho tunela.

Najlepšia kĺbová výživa

Pri bolestiach kĺbov musíme dbať na správnu stravu a tiež na prísun dôležitých vitamínov a minerálov. Na tento účel sú vhodné prípravky ako kĺbová výživa. Aby bol prípravok na kĺby účinný dôležitá je jeho vstrebateľnosť. To určuje, či sa potrebné účinné látky ako Glukosamín hydrochlorid, Chondroitín sulfát a kyselina hyalurónová dostanú až do kĺbov. Pre tento účel je vyvinutá lipozomálna kĺbová výživa s vysokou vstrebateľnosťou na regeneráciu hlavných kĺbových štruktúr. Odporúča sa užívať spolu s Lipozomálnym kolagénom s 18 hlavnými aminokyselinami pre ešte lepší účinok.