Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Prírodné sprchové gély a telové mlieka - prečo na ne staviť ?

Prírodné sprchové gély a telové mlieka - prečo na ne staviť ?

Počas každého dňa sme v kontakte s prostredím, v ktorom žijeme. Pracujeme, učíme sa, užívame si voľný čas a prijímame všetky pozitíva. Okrem toho sme však vystavení i negatívnym vplyvom v podobe baktérií, vírusov či škodlivých chemických látok. Naša pokožka tvorí prvú obrannú líniu a je dôležitou súčasťou imunitného systému. Chráni naše vnútorné prostredie, stará sa o vylučovanie nepotrebných produktov tela, je zodpovedná za udržanie správnej termoregulácie a tvorí sa v nej vitamín D. Niet divu, že jej chceme poskytnúť účinnú starostlivosť v podobe sprchových gélovtelových mliek.

Prírodné produkty verzus chemický kokteil – prečo je prírodné zloženie lepšou voľbou?

Na policiach obchodných domov sa stretávame s celým zástupom produktov, ktoré sľubujú dokonalú ochranu pokožky i perfektnú výživu. Je to však naozaj tak? Množstvo produktov predstavuje dokonalý chemický kokteil, ktorý nie je pre pokožku vhodný. Stačí, keď sa pozrieme na zoznam prísad. Neskutočne dlhé zloženie obsahujúce celú radu chemických látok je bežnou praxou.

V prvom rade si musíme uvedomiť, že hoci je pokožka bariérou, umožňuje komunikáciu organizmu s prostredím. Prenos informácií funguje obojsmerne. Chemické látky, ktoré sa nachádzajú v kozmetických výrobkoch, sa vstrebávajú do nášho tela. Pri dlhom používaní sa dokážu dostať až do krvného obehu a začať ovplyvňovať signalizačné dráhy v našom organizme.

Syntetické chemické látky sa získavajú z ropných derivátov, ktoré nie sú pre pokožku prirodzené. Ich vplyv na naše tkanivá je obrovský. Stoja za vysúšaním, dráždením a zhoršením kvality pokožky. Pre citlivejších jedincov môžu znamenať rýchlu cestu k vytvoreniu alergickej reakcie alebo ekzému.

Riešením je prírodná kozmetika

V prípade komerčnej kozmetiky naša pokožka trpí. Veľmi často sú v sprchových géloch a telových mliekach obsiahnuté agresívne zložky. Nevnímame ich, pretože pre nás majú podobu vône či farby, vďaka ktorej si výrobok kúpime. Prírodná kozmetika nám však rovnako môže ponúknuť nádherné vône, ktoré sú prirodzené. Tenzidy, teda čistiace látky sa dajú vyrobiť aj z rastlinných surovín a sú navyše oveľa jemnejšie ako syntetické.

Aká je ich hlavná funkcia? Tenzidy účinne odstraňujú z pokožky nečistoty a nechávajú ju krásne čistú a rozžiarenú. Biologicky aktívne látky z rastlín dokážu perfektne pokožku vyživiť a podporiť jej prirodzenú krásu. Dôležitým krokom však je staviť na certifikovanú prírodnú kozmetiku, ktorá naozaj obsahuje cenné extrakty z ríše bylín a nemusíte sa v zložení obávať nástrah v podobe konzervačných látok či skrytých parfumov. Rastlinné oleje používali na skrášľovanie už ženy dávnych civilizácií. Priraďovali im rôzne zaujímavé vlastnosti, ktoré neskôr veda skutočne preukázala. Prečo by sme sa nespoľahli na znalosti predkov i dnes? Používanie rastlinných olejov stojí za krásnou pleťou, jemnými vlasmi i minimálnou tvorbou vrások.

Ak sa chcete zbaviť problémov s pokožkou, investujte do kvalitnej prírodnej kozmetiky. Zložky prírodného pôvodu sú pre naše telo prirodzené, nenamáhajú pokožku a dokážu ju správne vyživiť. Jemná starostlivosť v podobe sprchových gélov dokáže účinne odstrániť z pokožky nečistoty a zanechať ju stále voňavú. Nezabúdajte ani na starostlivosť v podobe telového mlieka, ktoré je žiadúce najmä po holení. Pokožka potrebuje po celom dni vyživiť a vrátiť stratenú hydratáciu.

benecos

Dnes sa snažíme staviť predovšetkým na vegánske zloženie. Rastlinná ríša obsahuje pozoruhodnú látky, ktoré dokážu pokožku vyživiť, rozžiariť a dopriať jej účinná ale jemnú starostlivosť. Výhodou je, že prírodné produkty majú tiež prekrásne vône, do ktorých sa zamilujeme na prvé ovoňanie. Dokážu to však i bez toho, aby sa v nich nachádzali škodlivé chemické prísady. Medzi ďalšiu z výhod radíme netestovanie na zvieratách. Chceme si užiť dotyk kozmetiky bez toho, aby daná kozmetická značka musela spôsobovať utrpenie nevinným. Medzi najobľúbenejšie a mimoriadne vydarené patria kozmetické produkty značiek LaveraBenecos, v ktorých radách objavíte zaujímavé kozmetické špeciality.

So sprchovými gélmi a telovými mliekami prichádzame do kontaktu počas každej našej skrášľovacej rutiny. Dajme si teda záležať na výbere vhodných produktov, ktoré naozaj budú našu pokožku vyživovať a nebudú mať na organizmus nežiadúci vplyv.