Len dnes 20% zľava pri nákupe nad 30€ s kupónom: FLASH20

5 tipov pre krásnu pleť s prírodnou kozmetikou

1. Minimum chémie

Venujte čas výberu správnej kozmetiky. Starostlivo zvážte, čo si na pleť budete nanášať! Nezabúdajte, že cez pokožku sa vám do tela dostanú všetky látky,ktoré sú v kozmetike obsiahnuté. Naučte sa aspoň čiastočne čítať zloženie kozmetiky a nenechajte sa nalákať na to, čo vám prvoplánovo podsúva reklama. Dnes je už kvalitná prírodná kozmetika dobre dostupná a s nákupom by nemal byť problém. Vyberajte si overené značky prírodnej certifikovanej kozmetiky.

2. Hydratácia na mieru

Hydratácie je dôležitá pre každý typ pleti. Dôležité však je zistiť, ktorý typ hydratácie sadne vašej pokožke. Niektorým typom pleti sedia viacej ľahké hydratačné séra, iný typ pleti získa vlahu aj z výživných olejov. Ako zistiť čo je vhodné pre vašu pleť ? Ak je vaša pleť po použití oleja mastná, sivá a bez vitality, vyskúšajte radšej sérum. Naopak, ak máte po použití séra pleť stále napätú a stiahnutú, potrebujete skôr olejovú výživu. Ideálne je mať svoje obľúbené produkty, ktoré môžete podľa potreby aj striedať. Iná je potreba hydratácie v zime iná v lete.

cas pre seba

3. Výživa zvonku aj znútra

Nezabúdajte, že na pleť vplýva aj strava. Zdravé stravovanie spolu s prírodnou kozmetikou prospeje vašej pleti najviac. Nepotrebujete drahé krémy s komplikovaným zložením. Vsaďte na jednoduchosť a vyberte si kozmetiku od z overenej značky prírodnej kozmetiky pre váš typ pleti. Samozrejme, že všetky radi skúšame a testujeme novinky, ale najlepšie je vytvoriť si svoj osobný výber naj produktov, ktorý občas obohatíme o niečo nové :-)

4. Pohyb a zdravý životný štýl

Pohyb na čerstvom vzduchu je pre pleť veľmi dôležitý. Zameňte fitko za obyčajnú prechádzku v prírode a uvídíte, aký to budete mať na vás pozitívny vplyv. Slnečné lúče a čistý vzduch vám prospejú na tele aj na duchu. Nemusíte sa potiť vo fitku, aby ste sa cítli fajn. Nezabúdajte, že krása vychádza zvnútra. Keď sa budete príjemne cítiť, budete príťažlivá aj pre druhých. Vaša duševná pohoda z vás budete vyžarovať a ostatní budú radi vo vašej prítomnosti.

5. Čas len pre seba

Tento bod určite nevynechajte. Ak si každý týždeň nájdete aspoň malú chvíľku len pre seba, úžasne psychicky zregenerujete a to vašej pleti len prospeje. Pokúste sa vyhradiť si polhodinku, kedy si doprajte pleťovú masku, urobíte si manikúru alebo si doprajte príjemný kúpeľ. Túto starostlivosť o seba si vychutnajte. Budete mať príjemný pocit, že ste niečo urobili pre seba a budete sa cítiť krásna.