Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Jarné voňavé inšpirácie

Ak ste už milovníkmi prírodnej kozmetiky a vychutnávate si jej pozitívne účinky, určite ste rozmýšlali aj nad prírodnými parfémami.

Ako sa vyrába prírodný parfém a z čoho vlastne je ?

Prírodné parfémy sú vyrobené z éterických olejov. Éterické oleje sú vonné prchavé látky, ktoré sa získavajú rôznymi formami extrakcie z rastlín, bylín a kvetov...

Niektoré z nich sú veľmi vzácne a aj veľmi drahé, napr. ruža alebo jasmín. Ich vôňa však stojí za to, pretože je v nej stále zachovaná živá podstata rastliny.

Práve preto si pri takýchto prírodných parfémoch môžete okrem vône vychutnať aj pozitívny účinok na psychiku. Prostredníctvom čuchových buniek prírodné parfémy môžu ovplyvňovať našu náladu.

Ďalšou dôležitou vecou je, že prírodné parfémy neobsahujú žiadne syntetické látky a nie sú pre náš organizmus ďalšou chemickou záťažou. Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, koľko rôznych chemických látok na seba nanesieme v kúpeľni hneď ráno ?

Ak už používate prírodnú kozmetiku, porozmýšlajte aj nad prírodnými parfémami. Budete mať lepší pocit, že robíte niečo viac pre svoje zdravie a príjemný pocit počas dňa. Stanete sa vnímavejší voči rôznym vôňam a pocitom, ktoré vyvolávajú.

Prírodné parfémy a vône sú jemnejšie. Ak ste dlho používali klasické syntetické parfémy, môžno si váš nos bude musieť chvíľu zvyknúť na jemenjšie vône. Je to však len prechodné obdobie. Časom sa váš otupených čuch opäť vycibrí a dokonca sa naučíte rozlišovať medzi syntetickým a prírodným parfémov.

Jednoducho sa už nenecháte oklamať, pretože umelé vône vám budú nepríjemné.

Chcete prírodné parfémy vyskúšať ?

Pozrite si našu ponuku...

A ako vždy sú tu naše tipy:

1. Ľahký prírodný parfém jarden de Vie Grenade - Záhrada života s vôňami granátového jablka, vanilky, davany a pomaranča.

2. Elixir de parfum Feel Safe Dr. Bach - jemná kvetinová vôňa obohatená účinkom Bachových esencií pre pocit bezpečia a pohodlia.

3. A niečo pre mužov - Toaletná voda 365 Sante s príjemnou mužskou vôňou.

_Jardin de Vie_2