Ušetri 10% s kupónom FLASH len do nedele 14.7.2024

Ruža damašská - éterický olej pre ženy

Ruža damašská je královnou kvetinovej ríše. Pre svoje špecifické účinky sa označuje ako ženský éterický olej, keďže intenzívne podporuje ženský princíp.  Vôňa ruže je veľmi podmanivá a vyvoláva mnoho fantázie. Odpradávna sa vôňa ruží spája s láskou a romantickými predstavami.

Ruža - to je symbol srdečnosti, romantiky, láskavosti, ženy a krásy.

Existuje veľa druhov ruží, ale na výrobu éterického oleja sa používajú tri typy: ruža damašská, galská a stolistá. Za najkvalitnejší sa považuje olej z ruže damašskej (Rosa damascena). Ruže, z ktorých sa vyrába tento olej sa pestujú v Bulharsku, v Údolí ruží. Ružový éterický olej sa získava z lupeňov. Jeho cena je veľmi vysoká, pretože na získanie 1 kg éterického oleja je potrebných až 5000 kg lupeňov ruží.

Ruže majú najintenzívnejšiu vôňu v noci a preto sa zberajú práve v tomto čase. Vôňa ruže je veľmi podmanivá, kvetinová, výrazná a zároveň žensky mäkká. Aj malá kvapôčka má výraznú intenzitu a jej účinok pocítite dlhší čas.

Ženská podstata

Ružový éterický olej je spojený s Venušou a preto je veľmi vhodný pre ženy.  Priaznivo pôsobí na ženské orgány, posilňuje maternicu, upravuje menštruačný cyklus, tlmí nadmerné krvácanie.  Má upokojujúce, mierne chladivé a mierne sťahujúce účinky. Ružový olej pôsobí hlavne v emočnej a mentálnej úrovni. Má aj afrodiziakálne a antidepresívne účinky. Povaha ružového oleja je chladná a vlhká. Preto dobre pôsobí pri stavoch tepla, prehriatia, zápaloch. Priaznivo pôsobí na "prehriate pečene" čo je častý ženský problém. V pečeni sa vplyvom nadmerných emócií nahromadí teplo a spôsobuje stavy podráždenosti, nervozity a napätia.

Ruža priaznivo pôsobí aj v oblasti srdca a to vo fyzickej a emočnej rovine. Pomáha prekonať úzkosť, búšenie srdca, obavy a strach. Je dobrým prostriedkom pri nespavosti. Veľmi sa cení pre svoju schopnosť hojiť aj hlboké emočné rany. Preto si ju občas obľúbia aj muži, ktorí pociťujú nedostatok lásky.

Éterický olej ruža v kozmetike

Ružový éterický olej sa používa hlavne v prípravkoch pre citlivú a zrelú pleť vďaka svojej výraznej regeneračnej schopnosti. Pomáha aj pleti s problémom popraskaných žiliek. Zmierňuje podráždenie pokožky a začervenanie. Prípravky však musíte používať dlhší čas, aby sa efekt mohol prejaviť v plnom rozsahu.

Ruža je v kozmetike tak obľúbená, že takmer každý výrobca prírodnej kozmetiky má svoju radu, kde tento éterický olej využíva. Nájdete ho v pleťových krémoch, vodách, telových mliekach či masážnych olejoch. Výborne sa uplatní aj v rôznych vyhladzujúcich sérach, očných krémoch a samozrejme v prírodných parfémoch. Kozmetické produkty s ružovým olejom má vo svojej ponuke Logona, Nobilis Tilia, Original ATOK, Saloos a Weleda.

Éterický olej Ruža damašská Original ATOK

Éterický olej Ruža damašská bulharská 10% BIO Primavera

Ruža absolue 100% éterický olej Nobilis Tilia

Ruža Otto éterický olej Nobilis Tilia