-15% zľava pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15

Opaľovacia sezóna sa blíži – ako spoľahlivo ochrániť pokožku detí?

Horúce jarné a letné dni sú za rohom, čo znamená len jedno. Spolu s deťmi začnete pravdepodobne aj vy tráviť čoraz viac času vonku, vďaka čomu budete dlhodobo vystavení intenzívnemu slnečnému žiareniu. To môže predovšetkým pre detskú pokožku znamenať riziko spálenia, ktoré rozhodne netreba klásť na ľahkú váhu. Vo vašej výbave by tak nemala chýbať kvalitná opaľovacia kozmetika.

FotkyFoto_22112623_S

No nie je kozmetika ako kozmetika. Mnoho rodičov vyberá opaľovacie krémy a mlieka pre deti výhradne na základe ochranného faktora. To je síce fajn, no hľadieť by ste mali aj na samotné zloženie daného prípravku. Totižto, väčšina výrobcov primiešava do opaľovacej kozmetiky rôzne chemické zložky, ktorých úlohou je vylepšiť vlastnosti daného produktu. Chemické filtre v opaľovacom kréme sa však vstrebávajú priamo do kože a dráždia ju. Po natretí opaľovacím krémom sa tak dieťa môže sťažovať na svrbenie, koža je vysušovaná a neraz sa na nej objavia aj vyrážky.

Štandardná opaľovacia kozmetika obsahuje aj syntetické parfumy, farbivá a konzervačné látky. Síce príjemne vonia a pokožku vášho dieťaťa ochráni pred slnkom, no zároveň jej škodí. A to predsa nechcete. Našťastie, existuje jednoduché riešenie, ako sa negatívnym účinkom opaľovacej kozmeticky vyhnúť – prípravky s čisto prírodným zložením.

Opaľovacia kozmetika pre deti, ktorá neškodí
Prírodná opaľovacia kozmetika pre deti je založená na prírodných minerálnych filtroch a rastlinných olejoch, ktoré sú bez akýchkoľvek vedľajších účinkov znášané aj tou najcitlivejšou detskou kožou. Zároveň však pri nich nestratíte žiadne ochranné vlastnosti klasických opaľovacích krémov a mliek. Prírodná opaľovacia kozmetika obsahuje minerálne filtre, ktoré chránia na povrchu pokožky aj pred najsilnejším slnkom. Pri kúpe voľte overené certifikované značky, ktoré spĺňajú prísne dermatologické testy - Lavera, Alga Maris a Nobilis Tilia.

Z našej ponuky odporúčame detské opaľovacie mlieko Jozefínka pre citlivú detskú pokožku, ktoré má stupeň ochrany SPF 30. Ešte väčším ochranným faktorom SPF 50 disponuje opaľovacie mlieko pre deti Lavera Sensitive. Pre zaistenie maximálnej možnej ochrany môžete zvoliť detský krém na opaľovanie Alga Maris SPF50+.

Tak neváhajte a ochráňte pokožku vášho dieťaťa pomocou bezpečnej a účinnej prírodnej kozmetiky!