-15% zľava pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15

Krásna manikúra s prírodnými lakmi na nechty

Pekne upravené ruky skrášlia každú ženu. Prezrádzajú ako sa o seba stará a dotvárajú celkový vzhľad spolu s oblečením, make-upom a účesom. Ak si rada lakujete nechty, ale máte podvedomé obavy zo škodlivých látok, ktoré obsahujú, čítajte ďalej. Toto bude pre vás.

Krásne farebné fľaštičky, ktoré skrášlia nechty a premenia ich na niečo pekné môžu totiž obsahovať chemikálie, ktoré si určite na seba dávať nechcete. Aj keď ide "len" o nechty, nezabúdajte, že pri lakovaní aj vdychujete výpary z laku. Toluén, ftaláty, gáfor, formaldehyd, to všetko sa nachádza v bežných lakoch na nechty aj okolo vás keď si lakujete nechty.

laky na nechty

Krásnej manikúry sa nemusíte vzdať

Našťastie výrobcovia prírodnej kozmetiky sa zamerali aj na výrobu prírodných lakov na nechty. Takéto laky je náročné vyrobiť, tak aby si zachovali vlastnosti bežných lakov ako lesk, výdrž, odolnosť. Každá značka prírodných lakov na nechty, preto označuje svoje laky podľa toho koľko škodlivých chemikálií sa im podarilo v ich receptúre odstrániť. (5 free, 6 free, 7 free...)

Prírodné laky na nechty

Napríklad značka Benecos je až 8 free, to znamená, že neobsahuje 8 najškodlivejších prísad do lakov na nechty a sú to už spomínané formaldehydy, syntetický gáfor, kalafín, ftaláty, toluen, parabény, silikóny, halorganické látky. A to je už čo povedať! Predstavte si, že tieto chemikálie eliminujete pri lakovaní nechtov a hneď budete mať lepší pocit. Jednak z toho, že si neškodíte, ale aj z toho, že podporíte značku, ktorá pristupuje k výrobe lakov zodpovedne a snaží sa vyrobiť laky, ktoré sú zdravšie pre vás aj pre životné prostredie.

Prírodné laky na nechty Benecos obsahujú až 90% prírodných ingrediencí a to všetko pri zachovaní krásnych odtieňov. Ich výdrž je rovnaká ako pri bežných lakoch na nechty, takže námaha, ktorú si s lakovaním dáte, určite nejaký čas vydrží. Okrem toho tieto laky obsahujú avokádový olej a biotín pre posilnenie nechtov.

Okrem Benecosu nájdete v našej ponuke aj prírodné laky na nechty Neobio, ktoré sú síce "len" 5 free, ale aj to má svoj význam. Ak sa vám nejaký odtieň zapáči, neváhajte ho vyskúšať. Tieto laky obsahujú argánový olej, ktorý vďaka vysokému obsahu vitamínu E zabraňuje lámaniu a štiepeniu nechtov.

Keď sa už rozhodnete dať prírodnému laku na nechty šancu, vyskúšajte aj prírodný odlakovač na nechty bez acetónu. Občas doprajte svojim nechtom aj posilňujúcu kúru, ktorá nechty vyživí, dodá im lesk a silu. S takouto starostlivosťou budú vaše nechty krásne, zdravé a silné.