Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Ako si vyrobiť dezinfekčný gél doma

Dezinfekčné gély na ruky sú momentálne nedostatkový tovar. Je o ne v obchodoch obrovský záujem. Ak sa vám stalo, že sa vám žiaden neušiel, nebojte sa. Máme pre vás jednoduchý návod ako si vyrobiť doma vlastný:

Potrebujete:

alkohol - ideálny je 60% čistený lieh z lekárne. Ak by ste ho však nezohnali, použite aj bežný potravinársky alkohol. Ten je 40% ný. (napr. niektorý druh vodky). Môžete použiť aj Alpu.

aloe vera gél - nájdete u nás v ponuke

éterické oleje - vyberte si antibakteriálne éterické oleje  - eukalyptus, oregano, tymián, čajovník, ravintsara, niaouli, citrón, levanduľa

Prázdnu fľaštičku alebo dávkovač naplňte do 1/3 alkoholom. Pridajte éterické oleje. Množstvo určite podľa veľkosti dávkovača, približne medzi 5-15 kvapiek. Stačí ak si vyberiete dva druhy. Určite odporúčame hlavne čajovník (tea tree) a výborný je v kombinácii s eukalyptom. Ak vám však nevyhovujú vône, môžete si vybrať aj iné. Potom fľaštičku doplňte aloe vera gélom a dobre pretrepte. Antibakteriálny gél je hotový.

Týmto gélom si môžete dezinfikovať ruky ak si ich práve nemôžete umyť, napr. po nákupe v supermarkete.

Ak sa vám však do takejto prípravy nechce alebo ste nezohnali niektorú súčasť receptu, vyberte si niektorý z hotových dezinfekčných prípravkov.

Na ruky:

Dezinfekčný gél na ruky Styx - prírodný dezinfekčný gél so 70% alkoholom a glycerínom pre zvláčnenie pokožky

Čistiaci sprej Hanus  - prírodný dezinfekčný sprej s 99% alkoholom a éterickým olejmi benzoin, citrón, limeta, bergamot. Obsahuje glycerol pre zvláčnenie pokožky. Má príjemný citrusovú vôňu.

Na povrchy:

Dezinfekčný sprej Thymosan - veľmi účinný sprej na dezinfekciu povrchov s 98, 8% alkoholom a éterickým olejom klinček. Antibakteriálny a dezinfekčný účinok doplňuje tymol - účinný látka z éterického oleja tymián. Prírodné zloženie bez chemikálií s príjemnou vôňou.

FotkyFoto_183982466_S