Ušetri 10% s kupónom FLASH len do nedele 14.7.2024

Ekzematická pokožka

Trápi vás ekzém, psoriáza alebo veľmi suchá pokožka? Vyskúšajte ucelený rad starostlivosti pri ekzematickej pokožke, ktoré dlhodobo zlepšia stav pokožky. Značka Nobilis Tilia štyri produkty určené práve pre kozmetickú starostlivosť pri atopickom ekzéme. Vyberte si komplexnú starostlivosť so Sprchovým balzamom Atopik, telovým mliekom Atopik a dvoma typmi krémov na pokožku kdekoľvek na tele.

Táto starostlivo premyslená kozmetická rada ponúka synergický účinok troch zložiek osvedčených pri atopickom ekzéme a lupienke.

ovos + konopný olej + nechtík lekársky

Najpredávanejšie

4 položiek celkom
Obnovujúce telové mlieko Atopik
VÝHODNÁ CENA
€18,55

Zvláčňujúca a ochranná starostlivosť pre ekzematickú pokožku celého tela.

Kód: N0138I
Sprchový balzam Atopik
VÝHODNÁ CENA
€14,29

Jemný umývací balzam špeciálne určený na každodenné umývanie ekzematickej pokožky

Kód: N0136M
Obnovujúci krém Atopik
VÝHODNÁ CENA
€15,46

Regeneračná a zvláčňujúca starostlivosť o ekzematickú pokožku so sklonom k suchosti a praskaniu

Kód: N0135E
Upokojujúci krém Atopik
VÝHODNÁ CENA
€15,46

Okamžitá úľava pre atopickú pokožku s prejavmi podráždenia, vlhkosti a svrbenia

Kód: N0137E

Ako sa starať o pokožku s atopickým ekzémom

Suchá a svrbivá atopická pokožka je napätá a trpí predovšetkým nedostatkom vlhkosti. Potrebuje teda výrazne hydratovať, zvlhčovať a premasťovať zvláčňujúcimi produktmi, tzv. emolienciami. To sú látky, ktoré účinne prispievajú k obnove kožnej bariéry, zvyšujú hydratáciu, zjemňujú, zmäkčujú a zamedzujú strate vody v pokožke. Špeciálne krémy a balzamy dokážu na pokožke vytvoriť ochrannú bariéru, ktorá zabráni strate vody z pokožky a prenikaniu dráždivých látok do kože. Jedine tak zostane pokožka dostatočne hydratovaná a prospešná bakteriálna mikroflóra bude žiť v rovnováhe.

Čo zaberá na atopický ekzém ?

Nobilis Tilia ponúka ucelený rad produktov, ktorý predstavuje komplexnú starostlivosť o pokožku s atopickým ekzémom. Zloženie produktov pre starostlivosť o pleť i telo, vrátane umývania a upokojenia pri akútnych prejavoch sa opiera o najnovšie vedecké poznatky a tiež o známe účinky nechtíka lekárskeho a konopného oleja. Hlavnú účinnú zložku predstavuje ovsený olej a extrakt. Ovos je známy vďaka svojim zjemňujúcim a upokojujúcim účinkom, ktoré sa s obľubou využívajú napríklad ako kúpele v ovsenom mlieku na upokojenie a zjemnenie pokožky a zmiernenie svrbenia pri atopickom ekzéme a lupienke.

Ako sa správne používajú produkty z radu Atopik

1. Na každodennú starostlivosť o ekzematickú pokožku a pleť používajte Obnovujúci krém Atopik. Jeho zloženie hydratuje a premasťuje suchú pokožku a podporuje správnu funkciu kožného mikrobiomu.

2. Akútne prejavy atopického ekzému ošetrite Upokojujúcim krémom Atopik aspoň 4x denne. Je určený pre intenzívnu starostlivosť o vlhké a začervenané ložiská a prináša okamžitú úľavu od pocitu svrbenia. Navyše obsahuje upokojujúci oxid zinočnatý.

3. Pri sprchovaní používajte šetrný Sprchový balzam Atopik určený na ekzematickú pokožku. Umýva ako sprchový olej a pri spojení s vodou vytvára ošetrujúcu emulziu.

4. Celé telo ihneď po umytí premažte Obnovujúcim telovým mliekom Atopik. Pomáha zlepšiť bariérovú funkciu pokožky, hydratuje a jemne premasťuje bez pocitu mastnoty.

Zdravú pokožku s vyváženým množstvom prospešných baktérií udržujte v kľudovej fáze pomocou každodennej starostlivosti vhodnými produktmi a elimináciou dráždivých faktorov.

rada atopik banner