Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Daj stop akné s prírodnou kozmetikou!

Pleť s akné dokáže narobiť starosti nielen teenegerom a mladým ľuďom, ale občas potrápi aj dospelých. Pleť s prejavmi akné potrebuje hlavne šetrnú a jemnú antibakteriálnu starostlivosť.

Takáto pleť by nemala byť zaťažovaná kozmetikou s chemickými emulgátormi, konzervantmi a agresívnymi čistiacimi a antiseptickými látkami. Ešte viac ju to namáha a nedokáže nájsť rovnováhu.

Čomu sa treba vyhnúť

Nepoužívajte agresívne čistiace gély, pleťové vody a neodmastňujte pleť v nádeji, že to pomôže. Určité množstvo tuku na pleti je prirodzené a dáva pleti ochranu pred vonkajším prostredím. Nadmerné odmastňovanie vedie k ešte väčšiemu masteniu pleti.

Jemná prírodná starostlivosť

Prírodná kozmetika poskytuje mastnej problematickej pleti vyváženú starostlivosť. Neobsahuje silné odmastňujúce tenzidy ani chemické antiseptické látky, ktoré pleť dráždia. Antiseptický účinok zabezpečujú extrakty z byliniek ako napr. z klinčeka, aloe vera, šalvie, rozmarínu, mäty...

Na čistenie pleti zvoľte jemný čistiaci gél alebo pleťovú vodu, podľa toho,čo vám viac vyhovuje. Po vyčistení pleť ošetrite jemný nemastným fluidom s bylinkami alebo krémom. Na zapálené miesta naneste SOS gél.

 

Čisté póry

Starostlivosť o aknóznu pleť vôbec nie je komplikovaná, treba si len zvoliť správnu kozmetiku a dodržiavať jednoduchý postup. Dôležité je, že prírodná kozmetika neupcháva póry a nespôsobuje ďalšie tvorbu akné. Umožňuje pleti dýchať a regenerovať sa. Ak máte radi aj pleťové masky, môžete starostlivosť doplniť aj o bylinkovú masku s tužobníkom alebo mätou. Prírodné masky sú k pleti šetrné a pôsobia do hĺbky pórov.

Neváhajte a zbavte sa akné kvalitnou prírodnou kozmetikou bez podráždenia pleti.