Kvetové vody

Kvetové vody sa často nazývajú aj hydroláty. Svojím zložením a účinkom sa úplne odišujú od klasických pleťových vôd. Kvetové vody vznikajú počas destilácie éterických olejov  vodnou parou. Počas destilácie sa oddelujú látky rozpustné v tukoch (éterické oleje) a látky rozpustné vo vode, ktoré prenikajú do vody. Tak vznikne "aktívna voda" s bioaktívnymi látkami destilovanej rastliny.

Kvetové vody sú veľmi jemné a majú veľmi všestranné využitie. Môžu ich používať aj malé deti a tehotné ženy, nie sú tak silné ako éterické oleje, ale zároveň si zachovavajú jemný účinok príslušnej rastliny. Používajú sa priamo na pokožku, netreba ich ďalej riediť. Môžete ich použiť ako osviežujúci sprej, obklad, na čistenie pleti, do kúpeľa, na inhaláciu, do zvlhčovača vzduchu....Kvetové vody vytvárajú na pokožke aktívnu hydratačnú ochranu so zjemňujúcim a hojivým účinkom. sú vhodné pre všetky typy pleti aj pre citlivú či poškodenú.

 

 

 

Najpredávanejšie

6
7 167
Značky

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Stránka 1 z 1 - 3 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.