Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Skrášľovanie v tehotenstve ? Nemusíte sa vzdať ničoho!

Tehotenstvo je obdobie, kedy každá žena začne myslieť viac na svoje zdravie. Predsa len nejde už len o ňu, ale aj bábätko, ktoré sa narodí. Z hľadiska kozmetiky je veľmi dôležité vyberať si kvalitnú prírodnú kozmetiku bez chemikálií. Všetko, čo si budúca mamička na seba na nesie, má vplyv aj na dieťatko.

Maličký rastúci organizmus v jej tele vstrebáva všetky látky, ktoré matka prijíma, či už ako potraviny, cez pokožku kozmetikou, ale aj z celkového okolia v ktorom žena žije. Niektoré veci sa celkom ovplyvniť nedajú a práve preto sa treba sústrediť na tie, ktoré môžeme ovplyvniť celkom ľahko. A to je aj výber kozmetiky.

FotkyFoto_312330036_S

Na akú kozmetiku si dať v tehotenstve pozor!

Určite sa vyhnite kozmetike s parabénmi. O škodlivosti parabénov sa veľa diskutuje v súvislosti s vplyvom na hormonálnu sústavu. To počas tehotenstva môže byť nevhodné. Bohužiaľ mnohé z bežne dostupných kozmetických prípravkov tieto látky stále obsahujú. Pozitívum je, že niektorí výrobcovia už od konzervácie parabénmi upúšťajú. Ak sa im chcete spoľahlivo vyhnúť bez potreby študovať zloženia, jednoducho prejdite na prírodnú kozmetiku. V našej ponuke nenájdete jediný produkt, ktorý by parabény obsahoval! V certifikovanej prírodnej kozmetike nie sú tieto látky povolené.

Farby na vlasy

Niektoré farby na vlasy môžu obsahovať chemikálie ako peroxid a amoniak, ktoré neprospievajú ani vlasom ani pokožke a v tehotenstve je lepšie sa im vyhnúť. Pokiaľ chcete k tomu pristúpiť naozaj zodpovedne, vyskúšajte prírodné farby na vlasy. Tie sú úplne bezpečné, pretože neobsahujú žiadne chemikálie. Mnoho žien ich objavilo práve počas tehotenstva a potom pri nich už zostali.

Laky a tužidlá na vlasy

Áno, aj tieto najbežnejšie prípravky na skrotenie vlasov nie sú počas tehotenstva ideálne. Úplne však chápeme, že bez nich to môže byť veľmi ťažké. Nemusíte sa obávať, aj vo vlasovom stylingu má prírodná kozmetiku svoju alternatívu. Vyskúšajte prírodný lak na vlasy Logona alebo prírodné tužidlo na vlasy Logona. Táto značka je v prírodnej kozmetike TOP vo vlasovej kozmetike.

A čo laky na nechty?

Je síce všeobecne známe, že niektoré laky na nechty môžu obsahovať toluén, ftaláty, gáfor, formaldehyd a ďalšie škodlivé látky. Ale nebojte sa, krásnej manikúry sa počas tehotenstva nemusíte vzdať. My máme v ponuke prírodné laky na nechty a to Benecos, ktoré sú 8 free (neobsahujú 8 najviac škodlivých látok v lakoch na nechty) a Neobio 5 free (neobsahujú 5 najviac škodlivých látok v lakoch na nechty). Takéto označenie vymysleli výrobcovia prírodnej kozmetiky. Je to preto, že prírodný lak na nechty bez chemikálií sa vyrába ťažko tak, aby si zároveň zachoval vlastnosti ako bežný lak. Ale našťastie takéto laky existujú a ich cena je úplne dostupná. Samozrejmosťou je potom aj prírodný odlakovač na nechty.

Zodpovedným výberom kozmetiky počas tehotenstva urobíte veľmi veľa pre vaše bábätko. Vyhnete sa tak obavám, či mu niečo nemôžete uškodiť. Zároveň môžete stále zostať krásna a upravená.