Hydratácia pleti s prírodnou kozmetikou

Hydratácia pleti s prírodnou kozmetikou

Aby bola pleť krásna a zdravá, vyžaduje našu každodennú starostlivosť. Potrebuje dostatok výživy, dva razy za deň dôkladné čistenie a aspoň dvakrát týždenne peeling, ktorým sa odstráni odumretá vrstva kože. Veľmi dôležitá je tiež hydratácia. Ako pleť dostatočne hydratovať, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Ako hydratovať pleť
Pre hydratáciu pleti je potrebné používať vhodný krém. Ten ale samotný častokrát nestačí. V lete ale aj v zimnom období, kedy je pleť nadmerne vysúšaná, je dobré dopriať pleti hydratačné séra. Tie preniknú aj do hlbších vrstiev kože a pleť ostane svieža a napnutá, čo minimalizuje tvorbu vrások.

Prednosti prírodnej kozmetiky
Vo svete, kedy je pleť namáhaná vplyvom mnohých chemických látok, jej najlepšie prospeje prírodná kozmetika. Čisto prírodné zloženie je nielen ekologické. Vďaka absencii chemikálií, umelých farbív a vôní nedráždi a znesie ju aj citlivá pleť. Obsahuje čisto prírodné zložky a výťažky z rastlín, ktoré majú rôzne priaznivé účinky. Prírodná kozmetika zvyčajne neobsahuje ani živočíšne zložky, takže je vhodná aj pre vegánov.

Čo najlepšie hydratuje pleť?
V prírodnej kozmetike nájdete mnoho zložiek, ktoré pleť účinne hydratujú. Najčastejšie sa využívajú argánový olej, aloe vera a kyselina hyaluronová.

hydratácia pleti

Argánový olej
Argánový olej sa nazýva tekutým zlatom, pre mnoho priaznivých účinkov na pleť, vlasy aj nechty. Argánovník je strom, ktorý sa prispôsobil podmienkam marockej púšti a vie skvele narábať s vlahou. Preto aj olej z jeho ovocia prirodzene hydratuje, ochraňuje pleť proti olupovaniu a zabraňuje jej starnutiu.

Aloe vera
Extrakt z tejto púštnej rastliny upokojuje a zmäkčuje pokožku, hydratuje ju, stimuluje regeneráciu kože, zlepšuje pružnosť a vyhladzuje jemné vrásky.

Kyselina hyalurónová
Kyselina hyalurónová je molekula cukru, ktorá sa prirodzene vyskytuje v našom tele. Okrem iných priaznivých účinkov dokáže na seba viazať veľké množstvo vody – až 6 litrov na gram. Pleti vďaka tomu prináša spevnenie a pružnosť.

Certifikovaná prírodná kozmetika pre zdravú pleť
Prírodné sérum na báze kyseliny hyalurónovej vám ponúka hneď niekoľko overených výrobcov prírodnej kozmetiky. Pre hĺbkovú hydratáciu pleti a oblasti dekoltu postačí iba niekoľko kvapiek, ktoré preniknú do viacerých vrstiev pokožky. Všetky séra sú vhodné pre každý typ pleti.

Hyalurónové sérum Saloos — obsahuje dva druhy kyseliny hyalurónovej: nízkomolekulárnu, ktorá pôsobí na pokožku dlhodobo a vysokomolekulárnu, ktorá sa stará o okamžitý účinok prípravku. Pleť je okamžite hydratovaná a vyhladená.

Hyalurónové sérum Nobilis tilia — vodné sérum s vysokým obsahom kyseliny hyalurónovej. Má výnimočnú schopnosť zadržať v pokožke vlhkosť. Vytvorí na pleti priepustnú ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje jej vysúšaniu.

Hyalurónový fluid Original atok — je ako stvorený na letnú starostlivosť o pleť. Obsahuje jedinečnú zmes kyseliny hyalurónovej, rastlinných extraktov a ovocných AHA kyselín. Zabezpečuje hydratáciu, aktivizáciu kolagénu a obnovuje bunky pri poškodení aj pri poškodení slnečným žiarením.

hyaluronove sera