Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Nezabúdajte na hydratáciu vlasov

Hydratácia je v starostlivosti o pleť a telo číslo jedna a všetky ženy vedia, že ju netreba podceňovať. No nie každá už tak zodpovedne pristupuje k hydratácii vlasov. A práve tá je tiež veľmi dôležitá. Ak sú vaše vlasy suché a nezaberajú ani tie najvýživnejšie šampóny, je pravdepodobné, že im chýba hydratácia.

Vlas obsahuje aj vodu, síce veľmi málo, ale je jeho súčasťou. Mladé vlasy sú silné a pevné a preto si vedia vodu sami udržať. Čím je vlas starší, tým rýchlejšie vodu stráca a stáva sa suchým. Na vlhkosť vo vlasoch má vplyv aj vonkajšie prostredie. Vyššia vlhkosť vzduchu sa prenáša aj do vlasov. Naopak čím je počasie suchšie a teplejšie, tým viac budú vysušené aj vlasy. Práve vtedy im treba pomôcť správne zvolenými šampónmi, kondicionérmi a maskami.

FotkyFoto_111793986_S

Ktoré látky najviac hydratujú vlasy?  Štavnaté mango a aloe vera

V prírodnej kozmetike nájdete veľa rastlinných extraktov, ktoré perfektne hydratujú vlasy. Práve prírodná kozmetika na vlasy je pre hydratáciu vlasov ako stvorená. Je totiž doslova nabitá účinnými látkami ako aloe vera, mango, avokádo, severské bobule, hnedý cukor, kokosový extrakt, rastlinný glycerín, ktoré dodávajú vlasom vlhkosť. Tieto látky sú v prírodnej vlasovej kozmetike zastúpené podstatne viac ako v bežnej kozmetike. Zloženia sú veľmi bohaté a tieto hydratačné zložky sú doplnené aj pantenolom, výťažkami z brezy, žihľavy, rozmarínu, pomaranča, tea tree a iných byliniek alebo dokonca quinoi. Takýto kokteil účinných látok vlasy nielenže hydratuje, ale aj podporuje rast a posilňuje korienky.

Aloe vera je základnou zložkou hydratačného šampónu a kondicionéru. Táto úžasná rastlina dokáže v sebe zadržať neskutočné množstvo vody. Keď sa v dostatočnom množstve použije v šampóne a kondicionéri, umožní aj vlasom v sebe zadržať vlhkosť. Takže to funguje celkom jednoducho. Okrem toho má aloe vera aj výborné vlastnosti pre zdravie vlasovej pokožky. Zabraňuje svrbeniu a podráždeniu. Vďaka svojmu protizápalovému a hojivému účinku sa veľmi často používa aj v šampónoch na problematickú vlasovú pokožku.

Nevynechávajte prírodný kondicionér

Ak máte suché dehydrované vlasy, len šampón vám stačiť nebude. Ten slúži len na umytie vlasov. Hydratáciu a výživu im dodá práve kondicionér. Myslíte si, že kondicionér vlasy zaťažuje a sú potom ťažké alebo mastné? Pri prírodných kondicionéroch vám toto nehrozí. Prírodný kondicionér má ľahké zloženie bez silikónov a zaťažujúcich látok. Vlasy pekne vyhladí, hydratuje a uľahčuje rozčesávanie. Veľmi ľahko sa zmýva a vlasy zanecháva ošetrené a uhladené. Kľudne môžete kombinovať šampón a kondicionér z inej rady a dokonca aj od iného výrobcu. Prírodná vlasová kozmetika je veľmi kreatívna. Tým, že zloženia sú 100% prírodné bez chémie, vám nikdy nehrozí, že to prekombinujte.

Intenzívna starostlivosť s prírodnou maskou na vlasy

Niekedy nie je na to čas, ale práve preto existujú rýchle masky na vlasy. Nájdete ich u výrobcu Sante a sú úplne perfektné. Hydratačná je nabitá mangom a aloe vera, čo je pre suché vlasy doslova spása. Brezová maska zase vlasy posilní a robí ich pevnejšími. Kľudne môžete striedať obidve. Veľa typov vlasov potrebuje totiž aj hydratáciu aj výživu a zlepšenie pevnosti. Preto je dobré prestriedať aj kondicionéry a šampóny. Tak vaše vlasy dostanú z každého to najpotrebnejšie a nič im nebude chýbať.

Vsaďte na hrebeň z prírodných materiálov

Nepodceňujete ani výber hrebeňa. Najvhodnejšie sú hrebene z prírodných materiálov ako bambus alebo nimbové drevo. Tento typ dreva zabraňuje elektrizovaniu vlasov, nedrhne ich pretože má úplne hladký povrch. Zároveň bambusový hrebeň je odolný voči vlhku a má dlhú živostnosť. A navyše takýto hrebeň pekne vyzerá v kúpeľni. Česanie dreveným hrebeňom vlasy uhladzuje a nerobí ich drsnými.  Určite sa vyhnite sa kefám s kovovým štetinami. Tie dráždia vlasy aj pokožku a vlasy sú po nich rozlietané a krepovité.

A tip na záver:

Ak si so suchými vlasmi neviete rady, vyskúšajte kombináciu výživného šampónu a hydratačného kondicionéru. Práve správna kombinácia výživných aj hydratačných látok dodá vlasom všetko čo potrebujú. Vysoký obsah aloe vera majú šampóny UrtekramMango nájdete v celej vlasovej rade od Sante vrátane šampónu, kondicionéru, masky a dokonca aj tuhého šampónu a tiež tuhého kondicionéru. Hydratačná bomba na vlasy ja aj kombinácia kokosového šampónu a kondicionéru Urtekram. Logona vsadila na vysoký podiel kvalitného aloe vera v šampóne aj kondicionéri. Stačí si vybrať :-)