Dokonalá pedikúra s prírodnou kozmetikou

Leto sa nezadržateľne blíži, tak je na čase dať si svoje nožičky do poriadku a pekne ich ukázať v sandálkach.

Máme pre vás tipy z prírodnej kozmetiky na hladkú a jemnú pokožku na pätách, farebné nalakované nechty a zdravé ošetrené chodidlá, aby vás nôžky neboleli :-)

Krok 1 -- Hladké päty

pemza

Prírodná vulkanická pemza výborne odstraňuje zrohovatelú pokožku. Praktická, z prírodného materiálu, pláva na vode.

Zmäkčujúci krém na stvrdnuté päty odstraňuje zrohovatelú pokožku na pätách. Krém je potrebné votieť do pokožky, nechať pôsobiť 20-30 minút a potom odstrániť zmäkčenú zrohovatelú pokožku pemzou. Krém je neutrálny bez vône.

Môžete si neho pridávať éterické oleje podľa vlastného výberu. Na nohy sa najviac hodia éterické oleje s dezinfekčným účinkom a sviežou vôňou ako nar. tea tree, levanduľa, šalvia, mäta... Samozrejme dobre účinkuje aj bez éterických olejov.

Salva care balzam redukuje mozoľnatú tvrdú kožu. Výborne pokožku na nohách hydratuje a viaže vlhkosť. Pomáha aj pri otlakoch a kurích okách. Zjemňuje drsné lakte a kolená. Balzam má špeciálne zloženie so šalviovým a čajovníkovým olejom. Neobsahuje kyselinu salicylovú, preto má neutrálne ph. Pokožka ho veľmi dobre znáša. Podporuje prirodzenú funkcie kože a zabraňuje tvorbe baktérií.

Krok 2 -- Ošetrené chodidlá

Balzam na nohy osviežuje a regeneruje unavené chodidlá. Má deodoračné účinky, zabraňuje poteniu nôh. Po celom dni príjemne schladí a osvieži unavené nohy. Obsahuje myrhu a včelí vosk. Pokožku zvláčňuje a zabraňuje zrohovateniu. Pomáha predchádzať tvorbe plesní. Tento balzam od Weledy vôbec nie je mastný. Má ľahkú konzistenciu, okamžite sa vstrebáva.

Krém na nohy s makadamiovým olejom a ílom výborne ošetruje chodidlá. Dobre sa vstrebáva a má príjemnú vôňu. Vďaka obsahu ílu reguluje potenie a neutralizuje pachy. Zanecháva pokožku jemnú a hladkú. Predchádza tvorbe zrohovatelej pokožky.

Krém na unavené a opuchnuté nohy ošetruje unavené a páliace chodidlá. Zabraňuje nadmernému poteniu. Príjemne schladí  nohy po celodennej námahe. Má dezinfekčné účinky a preto sa môže použiť aj na pokožku po depilácii. Obsahuje éterické oleje so šalvie, mäty, borievky, ravintsary a levandule.

Na suché chodidlá a päty sa výborne osvedčilo aj obyčajné bambucké maslo alebo kokosový olej. Musíte však počkať kým sa dobre vstrebú, lebo sú dosť mastné. Pokožku však veľmi dobre vyživia.

pedikura

Krok 3 -- Krásne nechty

Aj s prírodnou kozmetikou môžete mať dokonalú pedikúru. Príjemnú starostlivosť o nohy zakončite nalakovaním nechtov. V lete do šlapiek sa to predsa hodí :-) A navyše, keď už existujú aj prírodné laky na nechty, nie je nad čím váhať. Vyberte si obľúbený odtieň a hor sa na to!

laky na nechty1