Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Vyskúšajte zubné oleje

Zubné oleje sú prírodnou alternatívou zubných pást. Neobsahujú žiadne škodlivé látky ako konzervanty, farbivá, penivé látky, parfémy, emulgátory a pod. Ich účinnosť spočíva v správnom výbere éterických olejov, ich vzájomnej kombinácii a správnemu pomeru v konkrétnych výrobkoch. Niektoré éterické oleje majú veľmi silné antimikrobiálne, antiseptické a antibakteriálne účinky. Zabraňujú tak množeniu baktérií v ústnej dutine, čo je najčastejšia príčina zubného kazu, zápalov, tvorby zubného kameňa a zubného kazu.

Možno sa vám zo začiatku bude zdať zvláštne umývať si zuby olejom, ale dá sa na to rýchlo zvyknúť. Navyše majú celkom príjemnú osviežujúcu chuť. Najdôležitejšie však je, že sú úplne neškodné a majú 100% prírodné zloženie. Ani v prípade náhodného prehltnutia sa nemusíte obávať. Použité rastlinné oleje sú v potravinárskej kvalite.

Najviac sa osvedčili zubné oleje pri rôznych zápaloch v ústnej dutine. Ak sa vám často tvoria afty, tieto oleje vám pomôžu bolestivé miesta dezinfikovať a zároveň zahojiť. Veľmi dobre pôsobia na zapálené a krvácajúce ďasná a pomerne rýchlo prinášajú úľavu. Ich výhoda je v tom, že okrem dezinfekčného a protizápalového účinky majú aj hojivý účinok na citlivé ďasná a vôbec ich nedráždia. Ústnu dutinu nadmerne nevysušujú.

Tieto špeciálne oleje môžete použiť namiesto zubnej pasty aj ústnej vody.

Vyskúšajte tieto zubné a ústne oleje:

 

Ústny olej Stomarom Original ATOK

Slúži na vyplachovanie ústnej dutiny. Vďaka obsiahnutým éterickým olejom tea tree, šalvia, mäta, citrón a tymián môže pôsobiť proti zápalom ďasien a ústnej sliznice. Má výborné antimikrobiálne účinky a bráni usadzovaniu a množeniu choroboplodných zárodkov.  Je aj výbornou prevenciou pred tvorbou zubného plaku a kameňa. Pravidelným používaním sa zabráni tvorbe nežiadúcich baktérii v ústnej dutine. Má hojivé účinky na ďasná. Ústny olej Stomarom výborne osviežuje dych. Olej jednoducho nakvapkáte do úst a vyplachujete ako ústnou vodou.

Zubný olej Šalvia Original ATOK

Tak ako ostatné oleje aj tento je alternatívou k zubným pastám. Jeho výhodou je, že neobsahuje mentol a preto je vhodný aj počas homeopatickej liečby. Olej obsahuje éterický olej zo šalvie. Ten je známy svojimi silnými antibakteriálnymi, protizápalovými a hojivými účinkami. Zubný olej Šalvia môže byť prospešný pri tvorbe zubného plaku a kameňa. Udržuje prirodzenú rovnováhu v ústnej dutine. Priaznivo vplýva na ďasná. Zabraňuje usadzovaniu a množeniu choroboplodných zárodkov. Príjemne osviežuje dych. Používa sa na čistenie zubov tak ako zubná pasta ale aj ako ústna voda na vplachovanie ústnej dutiny.

zubne oleje atok hadek