Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Pleťové oleje si zaslúži každá pleť. Vyskúšajte to!

Pleťové oleje poskytujú pokožke výbornú starostlivosť avšak nie sú až tak obľúbené ako klasické pleťové krémy. My vám však predstavíme niekoľko ich plusov!

Dôležité je vždy si vybrať len čistý rastlinný olej. To znamená používať oleje mandľový, jojobový, marulový, marhuľový, avokádový...a ich vzájomné zmesi. Najlepšie je vybrať si z overených značiek prírodnej kozmetiky. V ponuke sú vždy čisté rastlinné oleje ale aj už hotové zmesi doplnené ďalšími ingredienciami, tak aby presne sadli jednotlivým typom pleti.

FotkyFoto_417781258_S

Výhody pleťových olejov:

1. Vysoký obsah účinných látok poskytuje  pleti naozaj intenzívnu starostlivosť. Oleje neobsahujú vodu a tak si nanášate na pleť naozaj len to podstatné, čo pleť potrebuje - výživu a hodnotné prírodné suroviny.

2. Jednoduché zloženie. Tým, že pleťové oleje neobsahujú vodu, nemusia obsahovať ani emulgátory na spojenie olejnatých a hydratačných zložiek. Preto majú pleťové oleje oveľa jednoduchšie zloženie. To je výhoda hlavne pri citlivej pleti, pretože sa vyhnete možný alergénom. Navyše jednoduché zloženie pleť lepšie vstrebáva a je schopná ho naplno využiť.

3. Hodnotné zloženie. V olej sa ľahko rozpustia ďalšie účinné látky a preto dokážu výrobcovia prírodnej kozmetiky vyrobiť skutočné pleťové elixíry s intenzívnym účinkom bez zbytočných prísad.

Možno by ste si mysleli, že pleťový olej je vhodný len pre zrelú, starnúcu pleť s vráskami. Nie je to však tak! Samozrejme, že takejto pleti veľmi prospievajú, pretože sú extra výživné, ale pozitívne účinky majú aj na pleť citlivú, problematickú, podráždenú a suchú.

 

Rôzne druhy olejov majú rôzne vlastnosti. Niektoré sú hutnejšie, niektoré redšie a ľahšie a podľa toho sú aj vhodné pre konkrétne typy pleti. Špecialisti na pleťové oleje sú rozhodne značky Nobilis Tilia, Original Atok, Saloos a tiež čisto slovenská značka MYLO. Títo výrobcovia majú dlhoročné skúsenosti s tvorbou kozmetiky z kvalitných prírodných olejov a ich recepty sú pred uvedením na trh starostlivo odskúšané dobrovoľníkmi.  Je dôležité vyrobiť pre každý typ pleti taký pleťový olej, ktorý jej sadne ako uliaty a zároveň bude riešiť aj problém. Preto sa spoľahnite na skúsenosti!

A čo mastný vzhľad? Toho sa nemusíte vôbec obávať. Rastlinné oleje sa veľmi dobre vstrebávajú pretože sa podobajú na prirodzený tuk v pokožke a pleť ich veľmi dobre prijíma. Nezostávajú na povrchu pokožky.

TIP: Najlepšie je naniesť olej na ešte vlhkú vyčistenú pleť. Vtedy sa naozaj kompletne vstrebe a zanechá pleť jemnú ako zamat.

Nebojte sa vyskúšať pre pleť niečo nové a vyskúšajte pleťové oleje! Môžu sa stať stálicou v prírodnej kozmetickej výbave alebo ich doprajete pleti príležitostne ako extra starostlivosť. Určite by bola škoda nevyužiť ich skrášlovací potenciál.