Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Neviete ako na mastné vlasy ? Dodržujte len 3 zásady.

Jemné umývanie vlasov bez agresívneho odmastňovania

Správne umývanie mastných vlasov je základ úspechu. Keďže sa vám vlasy rýchlo mastia, ľahko môžete podľahnúť presvedčeniu, že ich potrebujete vydrhnúť, aby sa zbavili mastnoty. Pri tomto spôsobe umývania síce zažijete hneď po umytí príjemný pocit čistých čerstvo umytých vlasov, no agresívne umývanie spôsobuje opätovné veľmi rýchle mastenie vlasov aj vlasovej pokožky.

Nadmerne vysušená pokožka sa potrebuje chrániť a preto začne produkovať ešte viac mazu, aby rýchlo obnovila ochrannú vrstvu. Takto vzniká veľmi rýchlo efekt mastných vlasov už po jednom dni.

Prírodný šampón na rýchlo sa mastiace vlasy robí zázraky

Ako riešiť tento problém s rýchlo sa mastiacimi vlasmi ? Jednoducho. Používajte jemný prírodný šampón určený na mastné vlasy. Prírodný šampón na vlasy obsahuje jemné rastlinné tenzidy, ktoré čistiace výborne bez nadmerného odmastňovania. Tieto čistiace látky na rastlinnej báze nie sú agresívne k pokožke hlavy a nenarúšajú jej ochranný film.

mastne vlasy

Nedávajte na vlasy žiadne silikóny, zmäkčovadlá a emulgátory

Druhá zásada je – vyhnite sa šampónom, ktoré obsahujú silikóny, rôzne zmäkčovadlá, emulgátory a podobne. Všetky tieto látky mastné vlasy zaťažujú a hlavne znemožňujú pokožke hlavy dýchať. Vlasy sú potom splihnuté, bez života a mastné. Pre rýchlo sa mastiace vlasy je najlepší šampón bez silikónov s prírodným ľahkým zložením. Prírodný šampón na mastné vlasy vytvára po umytí príjemný svieži pocit ľahkých vzdušných vlasov.

Používajte šampón s bylinkami pre rovnováhu vlasovej pokožky

Ak chcete problém s mastnými vlasmi vyriešiť natrvalo, musíte ozdraviť vlasovú pokožku. Mastné vlasy spôsobuje nadmerná produkcia mazu. Overené bylinky v šampónoch vám pomôžu vytvoriť na vlasovej pokožke rovnováhu. Pokožka nesmie byť ani príliš suchá ani mastná. Na tento účel sa využíva hlavne medovka, borievka, žihľava, rozmarín. Bylinky pomáhajú regulovať produkciu mazu, pôsobia antibakteriálne a podporujú vytvorenie zdravej mikroflóry na vlasovej pokožke.

Tajnou zbraňou na mastné vlasy je aj Marocký íl. Toto africké bahno, ktoré v prírodných šampónoch nájdete aj pod názvom rhassoul má vynikajúcu schopnosť zbaviť vlasov mastnoty bez nadmerného vysušovania. Dáva vlasom nádhernú vzdušnosť a čistý vzhľad.

mastne vlasy_1