Sezóna kliešťov je tu! Vyberte správny prípravok proti kliešťom pre vášho psa.

Je krásne obdobie jari, keď opäť ako správni psíčkari začíname plánovať výlety so psom do prírody. Žiaľ v tomto období na našich miláčikov číha v lesoch a na lúkach nebezpečenstvo v podobe kliešťov. Určite chcete, aby bol váš najvernejší spoločník dobre chránený, aby ste si boli istý, že ste urobili maximum pre jeho ochranu. Kliešte môžu na psov prenášať veľmi nebezpečné ochorenia, ako napr babeziózu, ktoré môže byť aj smrteľná.

Základom sú prírodné antiparazitiká

Správna ochrana pred kliešťami je zdravá ochrana bez toxických látok a chemikálií. Prípravky, ktoré zabraňujú prisatiu kliešťa, by nemali mať žiadne vedľajšie účinky. Zvážte starostlivo výber, pretože váš pes vám nepovie, keď sa bude cítiť zle. Rôzne nepriame vedľajšie účinky ako bolesti hlavy, alergie, nevoľnosť, problémy s trávením môžu spôsobovať práve obsiahnuté chemikálie v týchto prípravkoch. Tak ako môžu škodiť ľuďom, môžu škodiť aj zvieratám. Predstavte si, že by vám takýto prípravok dávali každý jeden deň! Našťastie existujú aj prírodné antiparazitiká, ktoré žiadne toxické látky neobsahujú. Obsahujú špeciálne rastlinné extrakty, bylinky, éterické oleje, ktoré v vo vhodnej kombinácií a koncentrácii výborne zabraňujú, aby sa kliešť prisal na psiu srsť.

 

Najdôležitejšia je vonkajšia ochrana, teda rôzne spreje, spot ony, oleje, ktoré sa nanášajú na srsť psa, kde aktívne pôsobia. Pre bežnú ochranu si vystačíte s jemným levanduľovým odpudzovačom kliešťov pre citlivých psov, ktorú môžete kombinovať aj Sprejom proti kliešťom. Výborne odpudzuje kliešte a zároveň chráni psa pred roztočmi a blchami.

Doplnky stravy ako ochrana pred kliešťami

Okrem klasických prípravkov, ktoré sa nanášajú na srsť, existujú aj prírodné doplnky stavy pre psov, ktoré pôsobia vnútorne. Menia pach srsti a pokožky psa tak, že pes sa stane pre kliešte nezaujímavý a neprisajú sa. Vhodnou voľbou sú Byliny proti kliešťom alebo Olej proti kliešťom. Tie sa pridávajú priamo do jedla a pôsobia zvnútra cez pokožku. Pokiaľ chodíte do oblastí, kde je kliešťov veľa a potrebujete maximálnu ochranu, kombinácia vonkajších prípravkoch a doplnkov na vnútorné užívanie bude tá správna.

FotkyFoto_1042035_XS

Opatrnosť pri šteniatkach a mačiatkach

Obzvlášť opatrný buďte pri výbere antiparazitík ak máte šteniatko. Malý krehký organizmus chemické antiparazitiká znáša ešte horšie a môže mať veľmi nepríjemné vedľajšie účinky. Prírodné odpudzovače kliešťov sú dostatočne jemné, aby ste ich mohli bez obáv používať aj pre šteniatka.

Ak sa rozhodnete používať prírodné antiparazitiká, bude to prínos aj pre vaše zdravie. So psom predsa prichádzate stále do kontaktu. To, čo má pes na srsti sa dostane aj na vašu pokožku. Obzvlášť nebezpečné to môže byť, ak máte malé deti, ktoré sa psom stále hrajú a chytajú ho. Pri prírodných antiparazitikách sa tohto rizika vôbec nemusíte obávať! Bonusom je veľmi príjemná vôňa byliniek na srsti psa, ktorú si obľúbite.

Za zdravie vášho psa ste zodpovedný, vyberajte rovnako starostlivo ako keby to bolo pre vás!