Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Aké dezinfekčné prostriedky by nemali chýbať vo vašej výbave?

Druhá vlna ochorenia Covid-19 je nezadržateľne tu, čo znamená len jedno – opäť by sme sa mali zásobiť kvalitnými prírodnými dezinfekčnými prostriedkami. Aké konkrétne produkty by ste mali zaradiť do svojej výbavy?

Hneď prvým typom dezinfekcie, ktorý je doslova nutnosťou, je osobná dezinfekcia na ruky. V tomto prípade poslúžia najmä praktické dezinfekčné gély a spreje. Tie prichádzajú v praktických fľaštičkách, ktoré si bez problémov môžete nosiť stále v kabelke, ruksaku, alebo v aute. Najmä v čase pandémie by ste dezinfekciu na ruky mali so sebou nosiť všade. V tomto smere môže byť dobrým riešením Čistiaci sprej na ruky Hanus, ktorý obsahuje až 96 % alkoholu, plus zmes špeciálnych silíc a éterických olejov dodávajúcich príjemnú vôňu a posilňujúcich dezinfekčný účinok.

Druhým zaujímavým produktom je Čistiaci sprej na ruky Dermsanit Saloos. Ten obsahuje 70 % alkoholu, no čistiaca zmes je obohatená aj o éterické oleje s antiseptickými účinkami. Pri používaní takto účinnej dezinfekcie na ruky máte istotu, že baktérie a vírusy nemajú šancu prežiť.

Nezabúdajte na dezinfekciu povrchov!
Dezinfekcia nie je len o rukách, ale aj o povrchoch, s ktorými prichádzate často do styku. Darmo si budete pravidelne dezinfikovať ruky, keď sa o pár minút dotknete vírusmi a baktériami posiateho volantu, povrchu v kúpeľni, či inej plochy v domácnosti. Ak vás už nebaví nepríjemný zápach klasických dezinfekčných prostriedkov, ktorý musíte následne pol dňa vetrať, veľmi dobrým riešením môže byť dezinfekcia povrchov s prírodným čističom Sonett.

Ten je založený na prírodných éterických olejoch, ktoré si dokážu účinne poradiť s najznámejšími druhmi vírusov a baktérií. Napríklad, účinnosť tohto prostriedku bola testovaná proti chrípkovým vírusom, herpesu, norovírusom, hubám, baktériám a mnohým ďalším pliagam. Okrem perfektného dezinfekčného účinku vás nepochybne poteší aj šalviovo-levanduľová vôňa, ktorú si jednoducho zamilujete! Použiť ho môžete prakticky úplne všade, od kúpeľne, obývačky a kľučiek dverí, až po hračky alebo klávesnice.

dezinfekcia clanok

A v neposlednom rade, hygiena je dôležitá aj v kuchyni. Z praktických pomocníkov spomenieme napríklad kuchynský čistiaci prostriedok Sodasan, ktorý si poradí so všetkou mastnotou a nečistotami, v ktorých sa zdržiavajú baktérie.

Na umývanie ovocia a zeleniny môžete využiť Bio oplachovač ovocia a zeleniny Sodasan, ktorý odstraňuje všetky nečistoty a chemické postreky, no nezanecháva žiadnu nepríjemnú pachuť. Tak neváhajte, porazte všetky vírusy a baktérie a žite v maximálnej čistote!