Ušetri 10% s kupónom FLASH len do nedele 14.7.2024

Ako udržať detskú imunitu v perfektnej kondícii? Vyskúšajte tieto tipy!

Detská imunita je veľmi krehká a najmä v jesennom období ľahko podľahne nádcham, chrípkam a iným typickým choreniam dýchacích ciest. V prevencii pred jesennými chorobami môžu pomôcť prírodné produkty. Ktoré z nich sa oplatí vyskúšať?

Keď sa povie posilnenie imunity a zmiernenie priebehu ochorení dýchacích ciest u detí, väčšine rodičov napadnú rôzne vitamínové doplnky stravy, ktoré zoženie v lekárňach. Tie môžu byť dobrým riešením, okrem klasických tabliet však existujú aj iné spôsoby, ako do tela vášho dieťaťa dostať cenné látky posilňujúce imunitu. A to úplne prírodnou cestou! Istotne už tušíte, že hovoríme o inhalácii esenciálnych olejov. V prípade detí sa neodporúča využívať aromalampy, keďže pri nich je potrebné použiť sviečku, čo môže byť nebezpečné. Vhodnejšie sú difuzéry a odparovače, ktoré výpary z esenciálneho oleja prirodzene uvoľňujú do ovzdušia. Vhodným riešením je napríklad keramická doštička, ktorá absorbuje a následne ho postupne uvoľňuje do vzduchu. Esenciálne oleje môžete nakvapkať aj na textilnú hračku alebo vreckovku a položiť vedľa postielky.

Na keramickú doštičku môžete kvapkať buď iba jeden typ éterického oleja, alebo môžete éterické oleje navzájom miešať. Najvhodnejšie sú citrón, eukalyptus radiata, borovica alebo ravintsara. Najjednoduchším riešením sú hotové zmesi esenciálnych olejov, napríklad detská zmes éterických olejov. Tá obsahuje rôzne esenciálne oleje, ktoré dokopy vytvárajú skvelú kombináciu vhodnú pre deti. Oleje majú protizápalové účinky, pomáhajú pri ochoreniach dýchacích ciest a pozitívne pôsobia aj na psychiku. Pre najmenšie deti, už od 9. týždňa života, je dostupný éterický olej Bio Eukalyptus Radiata.

detska imunita

Keď sa už objaví prechladnutie...
V prípade, že prevencia nezaberie a zdravie vášho dieťaťa napadne zákerná nádcha, aj v tomto prípade môžete využiť rozličné prírodné produkty, ktoré dokážu priebeh nádchy zmierniť a do značnej miery spríjemniť. Vyskúšať môžete napríklad bio detský nosný olej Vilík, ktorý pozitívne pôsobí na nosnú sliznicu a pomáha uvoľniť upchatý nos. Na efektívne uvoľnenie upchatých dýchacích ciest a uľahčenie vykašliavania môžete využiť aj inhalačnú tyčinku proti nádche, ktorá taktiež obsahuje prírodné esenciálne oleje.

Na zabezpečenie pokojného spánku je dobré použiť detský osviežovač vzduchu Majda s bio esenciálnymi olejmi. V neposlednom rade, pozitívne účinky pri nádche a iných ochoreniach dýchacích ciest vie priniesť aj detský eukalyptový balzam Davídek, ktorý sa vtiera do hrudníka alebo chrbta.

Už ste niektoré zo spomínaných produktov vyskúšali? Ak ešte nie, rozhodne ich odporúčame! Vaše dieťa ich pozitívne účinky nepochybne ocení...