Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Prírodná kozmetika je účinná v boji s vráskami

S prírodnou kozmetikou môžete starnúť prirodzene a krásne

Vrásky na čele, vrásky okolo očí, vrásky „hnevu“ či okolo úst. Pozná ich každá z nás, dokonca i muži. Prijať ich dokážeme, ale zmieriť sa s nimi nechce žiadna. Ideálne je začať s ich prevenciou už skôr. Najlepšie už okolo tridsiatky. No povedzme si na rovinu, až keď sú viditeľné začíname pociťovať potrebu s nimi niečo robiť.

Vznik vrások ovplyvňuje celý rad faktorov. Jeden z najväčších a najčastejších je nadmerné vystavovanie pokožky UV žiareniu bez dostatočnej ochrany. Časté opaľovanie aktivuje v pokožke enzýmy, ktoré narušujú štruktúru kolagénu a tým aj prirodzenú obnovu pokožky. Navyše sa vplyv UV žiarenia na predčasné starnutie neprejaví hneď, ale neskôr, kedy už škody nie je ľahké napraviť. Medzi ďalšie príčiny vzniku vrások patrí nedostatok spánku, stres, hormonálne zmeny a mnohé naše ďalšie „neduhy“.

FotkyFoto_7610563_S

Našťastie dnes naozaj nie je žiadny problém nájsť vhodné prípravky na svoju pleť. Ideálne je prírodné, aby čo najmenej škodili životnému prostrediu a prírode, bez nežiadúcich efektov a účinkov.

Jednou z takých je česká prírodná aroma-kozmetika Nobilis Tilia a jej rada pre zrelé ženy Anti-Age De Luxe. Tá svojimi účinkami a zložením osloví aj mladšie ročníky, ktoré si chcú svoj mladistvý vzhľad udržať.

Rada anti-Age Nobilis Tilia obsahuje bioaktívne látky, teda tie, ktoré aktívne podporujú bunkovú regeneráciu a viditeľne pleť rozjasňujú a omladzujú. Nájdete ich najmä v rastlinných panenských olejoch a ich zmesiach - šípkovom, jojobovom, makadamiovom, arganovom či v oleji z pšeničných klíčkov. Okrem týchto špeciálnych bioaktívnych zložiek obsahuje celá rada aj éterický olej z ruže damašskej.

Tento olej má výrazne ženskú polaritu a podľa tradičnej čínskej medicíny je vhodný na dopĺňanie energie jin. Práve chýbajúci jin spôsobuje ženám problémy ako nadmerná suchosť pleti, návaly tepla a potenia, úzkosť, či dokonca nekľud, čo sú typické príznaky klimaktéria. Aj týmto spôsobom môže ženám rada Anti-Age Nobilis Tilia výrazne pomôcť. Táto špeciálna omladzujúca kozmetika obsahuje okrem obľúbeného Liftingového séra aj Omladzujúci olej a krém, Pleťovú masku a Očný krém. 

FotkyFoto_20198887_S

Medzi TOP trojku najpredávanejších prírodných anti-age produktov však stále patrí Hyalurónové sérum. Toto vodné sérum je kombináciou kyseliny hyalurónovej a extraktu z prasličky roľnej. Kyselina hyalurónová je osvedčeným prostriedkom pre regeneráciu, hydratáciu a ochranu pleti.

Rovnakými kozmetickými lahôdkami s vlastnosťami ruže damašskej sa pýši aj značka Original ATOK. Jej Ružová pleťová voda očistí a osvieži , Revitalizačné sérum omladí aj rozžiari, Očný krém poteší oči a ešte k tomu Regeneračný krém a olej nežne pohladí vašu pleť. Mimoriadne obľúbený medzi ženami je Hyalurónový fluid. Ten predstavuje účinnú hydratačnú starostlivosť pre každý typ pleti. Obsiahnutá kyselina hyalurónová ovplyvňuje syntézu kolagénu, zaisťuje hlbokú hydratáciu pokožky a prispieva k jej regenerácii. Ovocné AHA-kyseliny stimulujú obnovu kožných buniek.

No nech si vyberiete akúkoľvek značku nezabudnite, že ak chcete mať zdravo vyzerajúcu a sviežu pleť v každom veku vo všeobecnosti platí zásada dobre vyčistiť, vyživiť, hydratovať a chrániť pred slnkom!