Rastlinné oleje a ich ochranný faktor

Rastlinné oleje v majú v prírodnej kozmetike nezastupiteľné miesto.

Sú základom pre ďalšiu výrobu krémov, telových mliek, odličovacích olejov, opaľovacích prípravkov....Bez nich by jednoducho prírodná kozmetika neexistovala.

Svojím zložením sa podobajú kožným tukom a preto sa do pokožky veľmi ľahko vstrebávajú. Majú nízku molekulárnu hmotnosť, preto ľahko prenikajú do medzibunkových priestorov. Pri minerálnych filtroch toto nie je možné. Ostávajú na pokožke a vytvárajú nepriedušný film, ktorý zapcháva póry.

Rastlinné oleje majú prirodzený ochranný faktor.

To znamená, že chránia pred slnečným žiarením tak, ako opaľovacie krémy. Čiastočne ich teda môžu nahradiť. Preto by ste mali mať aspoň jeden - dva v zásobe na celú letnú sezónu. Nie vždy predsa potrebujete krém s faktorom 50... Ideálne sú, ak chcete pokožku zregenerovať a dopriať jej intenzívnu výživu.

Nesedí vám žiaden opaľovací krém? Skúste čistý rastlinný olej. Tak si na pokožku vlastne nanesiete iba jednu jedinú zložku a znížite tak možnosť alergickej reakcie. Všeobecne sú čisté rastlinné oleje odporúčané pre citlivú pokožku a deti.

Ktorý rastlinný olej si vybrať na opaľovanie?

oleje of

Bambucké maslo OF 3 - 6  Má tuhú konzistenciu a teplom rúk a pokožky sa stáva vláčne a dobre sa rozotiera. Veľmi dobre regeneruje.

Sezamový olej  OF4  Má výrazné antioxidačné účinky vďaka látke sezamol. Chráni bunky pre poškodením.

Jojobový olej  OF4  Je to vlastne tekutý vosk s veľmi dobrou vstrebateľnosťou. Nie je veľmi mastný a zanecháva pokožku zamatovo matnú. Neoxiduje.

Kokosový olej  OF 2 - 8  Výborný ošetrujúci olej pre podráždenú pokožku. Tlmí začervenanie, svrbenie, vyrážky. Má veľmi príjemnú kokosovú arómu. Posiľňuje podkožné tkanivo.

Mandľový olej  OF6 Veľmi jemný nedráždivý olej s výbornými regeneračnými účinkami. Vhodný aj pre citlivú pokožku a deti.

Makadamiový olej  OF6 Udržuje pokožku pružnú a vláčnu. Jemný a dobre vstrebateľný. Vhodný aj na vlasovú kúru.

Avokádový olej OF 4 - 10 Vyživuje veľmi suchú, zhrubnutú pokožku. Chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Silne regeneračný.

Konopný olej OF6  Regeneruje a zjemňuje pokožku. Je vhodný na pokožku trpiacu ekzémami, akné, podráždením.

Kakaové maslo OF 3 - 4 Má tuhšiu konzistenciu, ale na dlani a pokožke sa roztápa. Pokožku zanecháva hodvábne jemnú a matnú. Príjemne vonia.

Ochranný faktor väčšiny rastlinných olejov však býva dosť nízky, takže sa na nespoliehajte pri silnom slnku v extrémne teplých destináciách. Kľudne ich však môžete používať v našom podnebnom pásme, ak sa nevystavujte slnku príliš. Vždy je na zvážení, aký ochranný faktor použiť.

FotkyFoto_62862165_XS

Pri výbere opaľovacieho prípravku vždy berte do úvahy:

1. Aký mám typ pokožky - veľmi svetlý/svetlý/tmavý Čím svetlejšia pokožka, tým viac ju musíte chrániť.

2. Ako je moja pokožka zvyknutá na slnko. Pokožku treba na slnko pripravovať postupne. Ak ste vyslovene kancelársky typ a pomaly na slnko ani nevyjdete a zrazu idete na dovolenku k moru, vaša pokožka bude potrebovať vysokú ochranu !

3. V akom podnebnom pásme sa budete opaľovať. Čím južnejšie, tým je slnko silnejšie, takže pozor. Ak idete k moru, myslite na vysokú ochranu.

4. Deti majú veľmi citlivú pokožku a potrebujú vyšší ochranný faktor ako dospelí!

5. Počas obeda je slnko najsilnešie, takže sa neopaľujte vôbec .

Nezabudnite, že vždy treba kupovať kvalitný rastlinný olej. Mal by byť lisovaný za studena a najlepšie v BIO kvalite. Rastlinné oleje majú expiráciu obvykle 1 rok. Preto sa nespoliehajte na zásoby z minulej sezóny. Pravdepodobne bude olej už zoxidovaný a nepoužiteľný.

Naša ponuka čistých rastlinných olejov