-15% zľava pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15

Pečeň, žlčník, žlčníkové kamene

Pečeň je veľmi dôležitý orgán, ktorý je zodpovedný za rôzne metabolické procesy v tele. Zabezpečuje vylučovanie škodlivín z tela a filtruje krv.

Stav pečene priamo vplýva na to, ako sa cítime. Ak je naša pečeň v poriadku sme zdraví, silní, plní energie. Oslabená pečeň spôsobuje únavu, zápaly v tele, zvýšený cholesterol, tráviace problémy, bolesti kĺbov, afty a rôzne ďalšie symptómy, ktoré môžeme prisúdiť aj čiastočne poškodenej pečeni.

Pečeň dokáže relatívne dobre fungovať aj keď sú pečeňové bunky poškodené na viac ako 60%. Pečeňové testy nemusia dostatočne preukázať stav poškodenia pečene, pretože zlé výsledky pečeňových testov vyjdú až pri dosť vysokom poškodení.

Najpredávanejšie

83 položiek celkom
Modrý horec - Long Dan Xie Gan Tang tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€14,48

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny. Zápaly, vysoký krvný tlak, podráždenosť, výbušnosť, prejavy hnevu, glaukóm

Kód: YM078
Kapucínka - tinktúra z púčikov P30
TOP PRODUKT -15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€8,05

Antibiotické pôsobenie. Gynekologické, močové a dýchacie ústrojenstvo.

Kód: NAD030
vychod zo slepej ulicky tcmherbs
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€21,84

Problémy s trávením. Rôznorodé tráviace symptómy. Recept podľa tradičnej čínskej medicíny.

Kód: TCH070
Turmeric Formula kapsuly Organic India
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€21,84

Turmeric Formula podporuje krvný obeh, správnu funkciu pečene a pankreasu, zdravé kĺby a vhodná je najmä proti zápalom.

Kód: ORI981
Kalmegh kapsuly Organic India
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€16,43

Bylina Kalmegh podporuje imunitný systém, normálnu funkciu dýchacieho systému, trávenie, činnosť pečene a obehovú sústavu. Je silným antioxidantom.

Kód: ORI984
liverbooster box
Novinka -15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€29,37

Čisto prírodný lipozomálny Liver booster v jednorázových baleniach - shotoch

Kód: ZS18963
enoki mycomedica
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
Enoki Mycomedica
3 – 5 dní
€32,19

Japonská huba Enoki sa pestuje ako liečivá huba pre jej vysoký obsah rôznych účinných látok.

Kód: MYC066
Tulsi Cleanse Organic India
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€6,66

Regeneračná zmes liečivých bylín Tulsi, kurkumy, zázvoru, Bhumyamalaki, Katuki a Kalmegh. Má lahodnú horkú chuť, podporuje zdravý detoxikačný proces tela optimalizáciou funkcií...

Kód: ORI026P
Osteoseal kapsuly Organic India
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€16,89

Bylinná zmes Osteoseal zvyšuje kostnú minerálnu hustotu, podporuje hojenie zlomených kostí, tvorbu kalusu, zlepšuje regeneráciu chrupavky a posilňuje zuby.

Kód: ORI022
Liver Kidney Care kapsule Organic India
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€16,43

Ajurvédske byliny na podpora pečene a obličiek. Pomoc s vylučovaním škodlivých látok.

Kód: ORI012
organic india kapsule amrita
-15% pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15
€16,43

Amrita alebo Guduchi podporuje činnosť pečene, upravuje hladinu krvného cukru a posilňuje imunitu. Silný antioxidant.

Kód: ORI003
tribulus power planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Ajurvédske byliny vhodné na podporu reprodukčného systému u mužov a celkovú podporu funkcie mužských reprodukčných orgánov.

Kód: PA23
manjishtha kapsule planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Očista krvi, kožné problémy, pečeň. Manjistha sa v ajurvéde cení predovšetkým pre jej vynikajúci účinok na očistu krvi, čo má veľký význam pri liečbe rôznych kožných ochorení.

Kód: PA34
liv support pecen kapsule planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Regenerácia pečene. Formulácia Liv Support sa odporúča pri všetkých ochoreniach pečene ako aj na samotnú regeneráciu pečene.  

Kód: PA15
kurkumin kapsule planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Podporuje funkciu pečene aj imunitného systému, prispieva tiež k duševnej  pohode. Silný extrakt z kurkumínu v 500 mg vegetariánskych kapsuliach.

Kód: PA25
indian echinacea planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Imunitný systém. Infekcie. Vírusové ochorenia. Pečeň. Obličky. Horúčky.

Kód: PA24
chanca piedra kapsule planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Imunita. Antivírúsové pôsobenie, pečeň, obličky. Chanca piedra podporuje činnosti pečene, obličiek a celej vylučovacej sústavy. Používa sa aj na zvýšenie celkovej...

Kód: PA19
gugulipid kapsule planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Antioxidant. Cholesterol. Tuky. Gugulipid znižuje tvorbu cholesterolu v pečeni a ako antioxidant zabraňuje oxidácii cholesterolu, čím pôsobí proti ateroskleróze. Používa sa aj...

Kód: PA12
Hore
Ďalšie produkty

Choroby pečene

Ak sa rozhodnete pre očistu pečene pomocou ajurvédskych bylín, môžete nepríjemným ťažkostiam predísť alebo ich riešiť ešte v počiatočnom štádiu. Veľkej obľube sa tešia a takzvané čínske wany - zmesy čínskych bylín na pečeň. Ďalšou možnosťou sú bylinkové kúry na pečeň pripravené z klasických tinktúr v alkohole. Možností ako sa starať o pečeň je viac, stačí si vybrať kvalitný výživový doplnok od spoľahlivých výrobcov. V našej ponuke nájdete len kvalitné značky výživových doplnkov, ktorým dôverujeme a sú odskúšané u množstva zákazníkov. Sú to napr. Planet Ayurveda, Organic India, TCM Herbs, YaoMedica, Mycomedica, Naděje.

Choroby pečene sú závažné a ich liečba býva náročná. V súčastnosti je zaznamenaný nárast rôznych ochorení pečene medzi ktoré patrí aj rakovina pečene.

Najčastejšie ochorenia pečene sú:

 • cirhóza pečene
 • rakovina pečene
 • žlčové kamene
 • hepatitída – zápal pečene
 • zlyhanie pečene

Čo je dobré na pečeň

O zdravie tak dôležitého orgánu ako pečeň je určité vhodné starať sa aj preventívne a to správnou životosprávou a zdravým životným štýlom. V dnešnej dobe sa však takmer každý dostáva do situácie, kedy sa niektoré zásady porušujeme. Môže to byť nevhodná strava, stres, preťažovanie v práci, starosti a psychické problémy, pitie alkoholu, časté užívanie rôznych liekov….

O zdravie pečene sa môžeme starať pomocou vhodných výživových doplnkov na pečeň či už z ajurvédskych, čínskych alebo našich bylín. Vhodné je aj pitie detoxikačného čaju na očistu pečene.

Bylinky na pečeň

Na očistu pečene sa výborne osvedčili aj rôzne bylinky. Veľmi dobré skúsenosti sú s ajurvédskymi bylinami, ktoré pôsobia ako hepatoprotektíva. Majú silný účinok a podobne zamerané byliny v našej európskej oblasti nemáme. Ak ste sa rozhodli posilniť pečeň pomocou ajurvédskej medicíny, vyskúšajte kvalitné štandardizované extrakty v kapsuliach Planet Ayurveda.

Vhodné ajurvédske byliny na pečeň:

 • Indická echinacea
 • Chanca Piedra
 • Kalmegh – právenka latnatá
 • Amrita Guduči (Tinospora cordifolia
 • Kutki Picrorrhiza kurroa
 • Bhumyamalaki (Phyllantus niruri)

Tieto bylinky sa spracovávajú do formy prášku a plnia sa do kapsúl pre jednoduché užívanie. Pokiaľ si chcete byť naozaj istý, že vám ajurvédske byliny pomôžu, zamerajte sa na kvalitne spracované byliny, kde sa dodržiava množstvo potrebnej účinnej látky. Ide o štandardizované extrakty, nie len o obyčajné prášky z rastlín.

Štandardizovaný extrakt vám zaručí, že tie najdôležitejšie účinné látky z bylín sú v kapsuliach obsiahnuté vždy v rovnakom množstve. Takto spracované byliny ponúka značka Planet Ayurveda. Preto majú zákazníci s touto značkou výborné skúsenosti.

Planet Ayurveda ponúka na pečeň

veľmi dobrú zmes bylín s názvom Liv Support. Obsahuje 4 dôležité byliny na pečeň ( Kalmegh, Bringhraj, Saral, Kasani). Táto zmes podporuje pečeň pri rôznych ochoreniach a môžete ju kombinovať aj s ďalšími samostatnými bylinami ako Chanca piedra, Giloy, Tribulus Power a Echinacea.

Prírodná očista pečene

Okrem ajurvédskych bylín sú stále veľmi obľúbené aj európske byliny. určite poznáte Pestrec mariánsky, ktorý je najčastejšie užívanou bylinou pri ochoreniach pečene. Môžte ho užívať ako tinktúru z pestreca mariánskeho alebo extrakt z pestrec a kapsuliach.

 Známou detoxikačnou bylinou je aj breza, ktorá očisťuje organizmus od  škodlivých látok a umožňuje lepšie pôsobenie následne užívaných výživových doplnkov a bylín. Tento očistný princíp brezy využíva kúra K30 na pečeň a žlčník od bylinkárstva Naděje.

Ak potrebujte očistiť organizmus od ťažkých kovov zamerajte sa na zmes bylín Aluven SV13 vytvorené presne na tento účel. Zmes bylín ako cesnak, kurkuma a praslička čistia telo po požití kontaminovanej potravy, vody, po očkovaní a pod.

Najlepší prírodný liek na pečeň

Príroda ponúka veľa možností ako detoxikovať pečeň a posilniť jej funkcie. Vyberte si to čo bude vyhovovať vám. Ak hľadáte niečo na prevenciu a jemnú očistu, vhodný môže byť čaj Tulsi Cleanse s ajurvédskymi bylinkami na pečeň. Pečeňový detox ponúka aj zmes čínskych bylín v podobe tinktúry od Yaomedica.

Huba Chaga (ryšavec šikmý) je zameraná na oblasť pečeňe, sleziny a trávenia. Mycomedica ponúka kvalitný extrakt z  tejto liečivej huby vyrobený pomocou biofermentácie a dvojitej extrakcie, čím sa dosahuje mimoriadne kvalitný extrakt z huby s dôležitými účinnými látkami. V ponuke sú kapsule Chaga a tiež Chaga vo vysokej koncentrácii pre akútne stavy.