Ušetri 10% s kupónom FLASH pri nákupe nad 25€

Starostlivosť o pokožku a vlasy počas tehotenstva

Jedným z najkrajších období života ženy je tehotenstvo. Tešiť sa na bábätko a odrátavať dni do prvého stretnutia je zároveň obdobie plné búrlivých emócií či nových pocitov. Nielen vaša psychika je počas deviatich mesiacov veľmi zraniteľná, ale taktiež vaše telo si vyžaduje zvýšenú opatrnosť pri starostlivosti o pokožku a vlasy.

Neuškoďte sebe alebo svojmu dieťatku
Počas tehotenstva sa ženám veľmi často stane, že začnú pociťovať problémy po použití kozmetiky, ktorá im roky vyhovovala. Ženské telo je citlivejšie a hormóny dokážu s organizmom robiť veľké divy. Navyše je chemicky vyrábaná kozmetika plná škodlivých látok, ktoré cez pokožku a vlasy môžu preniknúť až k plodu. Jednými z týchto látok môžu byť napríklad parabény alebo retinoidy. Kozmetika počas tehotenstva by v žiadnom prípade nemala obsahovať tieto látky. Retinoidy ako deriváty vitamínu A sú síce účinné v boji s vráskami, ale na druhej strane dokážu negatívne vplývať na vývin plodu. V extrémnych prípadoch dochádza dokonca k defektom plodu.

FotkyFoto_36298049_S

Pozor na farbenie vlasov a dekoratívnu kozmetiku
Farbíte si vlasy? Počas tehotenstva vymeňte svoju starú farbu za prírodnú. Ak si pozorne prečítate príbalový leták vami používanej farby, možno zistíte, že je v ňom uvedené varovanie pred farbením vlasov počas tehotenstva a mnohé iné výstrahy. Extrémny pozor by ste si mali dávať pri dekoratívnej kozmetike. Cez sliznice očí alebo z rúžu sa priamo do tela dostávajú látky, ktoré môžu veľmi rýchlo uškodiť nielen vám. Podobne škodlivá dokáže byť i klasická drogéria, ktorú by v domácnosti mala nahradiť ekodrogéria. Na výber máte dve možnosti. Buď budete riskovať svoje zdravie a zdravie vášho nenarodeného dieťaťa, alebo dáte prednosť prírodnej kozmetike. Prírodná kozmetika je v tomto prípade naozaj jediným šetrným riešením, ktoré vám umožní starať sa o seba rovnako ako pred otehotnením bez rizík a pochybností.

Jemná a účinná prírodná kozmetika
Prírodná kozmetika v tehotenstve je bezpečná, pretože neobsahuje žiadne chemické zložky. Všetky prípravky prírodnej kozmetiky sú vyrábané s najvyšším ohľadom na ľudské telo a samozrejme aj s ohľadom na prírodu samotnú. Certifikované produkty prírodnej kozmetiky sú maximálne šetrné, jemné a napriek tomu veľmi účinné. Veď už naše staré mamy vedeli, že jedine to, čo pochádza z prírody je pre naše telo a zdravie prospešné. Preto nahraďte všetky telové a pleťové krémy, odličovače, farby na vlasy, šampóny, kondicionéry a dekoratívnu kozmetiku za prírodné prípravky. Opatrné buďte aj pri používaní kozmetiky počas dojčenia. Telo mamičky je neustále v kontakte s malým dieťatkom, a preto je i v tomto období lepšie vsadiť na prírodnú kozmetiku. Po čase sami zbadáte na svojom tele či na vlasoch zmeny k lepšiemu a prírodná kozmetika zostane s vami už po celý život. A čo vaša malá ratolesť? Prírodná kozmetika sa vyrába tiež pre deti, ktoré si už od svojho narodenia zaslúžia len to najlepšie.