Teraz -15% s kupónom: 15BIO

Tehotenské prípravky certifikovanej prírodnej kozmetiky Weleda

Očakávanie bábätka je tým najdynamickejším obdobím v živote každej ženy. Keď zistíte, že ste tehotná, je to ako by ste nastúpili na horskú dráhu, ktorá s vami hádže zo strany na stranu, vynáša vás k oblakom, kde výskate od radosti, aby vás následne zhodila dolu, zatiaľ čo sa obávate toho, čo vás čaká. A strach zo zmeny k tehotenstvu patrí rovnako ako radosť a šťastie, aj keď sa o ňom veľa nehovorí. Pretože len tak môžete toto obdobie precítiť naozaj naplno.

Najprv sa mení vaša pokožka, ktorá zahajuje svoju najúžasnejšiu funkciu a to schopnosť prispôsobiť sa. Zatiaľ čo bábätko vo vás rastie, pokožka sa napína a chráni tak vás oboch. Okamžik pôrodu je pre ňu potom veľkou skúškou, po ktorej prichádza dojčenie...A v priebehu všetkých týchto fáz si zaslúži, aby ste jej venovali väčšiu pozornosť a starostlivosť ako kedykoľvek predtým. A čo k tomu budete potrebovať?

Poďme od začiatku...Počas tehotenstva v našom tele kolíšu hormóny, ktoré môžu meniť tón aj štruktúru pleti. Najčastejšie ženy trápia strie, precitlivená až alergická pokožka, hyperpigmentácia, alebo akné a vyrážky. Už od začiatku tehotenstva je preto dobré pokožku dôsledne hydratovať, masírovať a dodávať jej potrebné živiny. Tehotenský ošetrujúci olej na strie od Weledy účinne zabraňuje vzniku tehotenských strií a má priaznivé účinky aj na strie už vzniknuté (cca do 18 mesiacov od ich výskytu). Obsahuje jemný čistý mandľový olej, ktorý pokožku chráni pred vysúšaním, olej z pšeničných klíčkov bohatý na vitamín E a výťažok z arniky, ktorý zlepšuje elasticitu spojivového tkaniva.

Skôr ako príde pôrod, je vhodné venovať čas pravidelnej masáži hrádze, vďaka ktorej môžete predísť nepríjemnému nástrihu. V prípade, že nie ste v rizikovom tehotenstve, mali by ste s ňou začať už od 34. týždňa a pokračovať až do pôrodu. Olej na masáž hrádze od Weledy je na to ako stvorený a to vďaka kombinácii mandľového oleja a oleja z pšeničných klíčkov.

A nakoľko bruško nie je to jediné, čo rastie, vyvinuli sme aj Olej na masáž prsníkov. Ten vďaka obsahu éterických olejov pomáha uvoľňovať svaly, jemne prehrieva prsné tkanivo a uvoľňuje bolestivé zatvrdnutia. Jemná vonná kompozícia má tiež vplyv na psychiku mamičky.

V priebehu dojčenia môžu nastať rôzne situácie vrátane nedostatočnej tvorby mlieka. Našťastie existujú rady a tipy, ako jeho tvorbu podporiť. Tou najčastejšou sú rôzne druhy bylín a korení, ktoré pozitívne vplývajú na náš organizmus. Sú to to práve aníz, fenikel a kmín, ktoré nájdete v BIO Čaji na podporu dojčenia Weleda, ktorý vám pomôže nielen s tvorbou mlieka, ale aj s normálnou činnosťou tráviaceho traktu.

A na záver sme si nechali našu veľkú novinku, ktorú ocení každá nová mamička. Keďže nejaký čas trvá, kým si osvojíte ideálnu techniku dojčenia, môže sa stať, že budú vaše bradavky namáhané, popraskané a bolestivé. Úľavu im poskytne Balzam na bradavky Weleda, ktorý ich ošetruje veľmi jemne a citlivo. Zloženie bez éterických olejov ich nedráždi, naopak lanolín, včelí vosk a výťažok z nechtíka lekárskeho ich pokryjú ľahkou vrstvičkou, ktorá uľahčuje hojenie.

Všetky produkty z tehotenskej a materskej starostlivosti Weleda sú vyvinuté v súlade s prírodou a obsahujú len tie najčistejšie ingrediencie obchodovateľné podľa pravidiel fair trade. Okrem mamičiek ich môže používať celá rodina – napríklad Balzam na bradavky ocenia aj športovci, prípadne ho môžete využiť na popraskané kútiky úst.