Ženšen a adaptogény

Ženšen sa považuje za veľmi účinný životabudič. V tradičnej čínskej medicíne sa využíva už tisícky rokov a jeho pozitívne účinky sú overené. Existuje niekoľko druhov ženšenu a preto ak by ste chceli dopriať svojmu organizmu vzpruhu v podobe tejto výbornej rastliny, zamerajte sa hlavne na kórejský červený ženšen - panax ginseng. Tento druh ženšenu obsahuje vysoké množstvo cenných saponínov, antioxidantov, polysacharidov a peptidov.

Podľa odbornej literatúry o liečivých rastlinách, ženšen je nápomocný pri rôznych chorobách, bežných aj závažných, ako podporný prostriedok. Často sa označuje názvom všeliek alebo všehoj, keďže spektrum jeho využitia je naozaj široké.

Najpredávanejšie

37 položiek celkom
shilajit kapsule planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Nedostatok energie. Únava, omladenie. Vysokoúčinný extrakt z Himalájskeho Múmia v pomere až 6:1. Obsahuje iba čistý extrakt zo Shilajitu, bez akýchkoľvek prídavných látok.

Kód: PA17
Ženšen - Ren Shen tinktúra YaoMedica
€21,60

Tinktúra zo Ženšenu. Duševný aj fyzický stav a výkon, koncentrácia, koordinácia, stres. Podporuje erekciu. Je to výrazný adaptogén a antioxidant. 

Kód: YM027
vychodny poklad yaomedica
€11,60

Dodáva energiu, vitalitu, podporuje imunitu. Receptúra podľa TCM.

Kód: YM125
Tulsi s kurkumou a zázvorom Organic India
Novinka VÝHODNÁ CENA
€5,79

Tulsi spoločne so zázvorom vytvárajú kombináciu nielen pre upokojenie žalúdka, ale aj pre zintenzívnenie prúdenia krvi v ľudskom tele.

Kód: ORI735
lipozomalny mushroomcomplex
VÝHODNÁ CENA
€37,66

Jedinečný produkt vytvorený zo 6 najúčinnejších medicinálnych húb v lipozomálnej forme pre vysokú vstrebateľnosť. Imunita, kožné ochorenia, zápaly, celková podpora organizmu pri...

Kód: ZS18958
Premium lipozomal miracle boost super energia shotbox
Novinka VÝHODNÁ CENA
€19,31

Výnimočný energetický, čisto prírodný shot MIRACLE BOOST v praktickom balení - shotoch, ponúka svoje jedinečné zloženie všetkým, ktorí hľadajú rýchle doplnenie energie...

Kód: ZS18960
Lipozomálny miracle boost super energia
VÝHODNÁ CENA
€19,31

Výnimočný energetický, čisto prírodný shot Miracle Boost ponúka svoje jedinečné zloženie všetkým, ktorí hľadajú rýchle doplnenie energie - od vodičov a športovcov po hráčov...

Kód: ZS18947
ashwaganda lipozomalna
Novinka VÝHODNÁ CENA Vyrobené na Slovensku
€21,24

Adaptogén a harmonizátor organizmu pre strese, nespavosti, únave, náročnej práci. Vhodná na zlepšenie koncentrácie, pri potrebe podať duševný výkon.

Kód: ZS031
Osteoseal kapsuly Organic India
VÝHODNÁ CENA
€14,69

Bylinná zmes Osteoseal zvyšuje kostnú minerálnu hustotu, podporuje hojenie zlomených kostí, tvorbu kalusu, zlepšuje regeneráciu chrupavky a posilňuje zuby.

Kód: ORI022
ashwagandha kapsule organic india
VÝHODNÁ CENA
€14,29

Ashwagandha (Ašvaghanda) prispieva k zníženiu stresu, k podpore vitality a sexu. Priaznivo pôsobí pri srdcovo-cievnych ochoreniach a podpore imunity.

Kód: ORI004
organic india kapsule amrita
VÝHODNÁ CENA
€14,29

Amrita alebo Guduchi podporuje činnosť pečene, upravuje hladinu krvného cukru a posilňuje imunitu. Silný antioxidant.

Kód: ORI003
immune booster planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Imunita, vitalita. Prírodné zložky plné antioxidantov na zlepšenie vitality a zvýšenie imunity. Účinná kombinácia ovocia Bhumi Amla, extraktu z hroznových jadierok, amalaki...

Kód: PA11
green essentials planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Detoxikácia. Doplnenie vitamínov. Green Essentials Formula obsahuje tie najlepšie ajurvédske byliny na zbavenie sa škodlivých látok a dodanie potrebných minerálov, vitamínov a...

Kód: PA30
giloy kapsule guduchi planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Adaptogén. Antioxidant. Imunita. Giloy pôsobí ako antioxidant, používa sa na podporu imunity a má priaznivý vplyv na pečeň, dýchací systém, močové cesty.

Kód: PA20
eve plus planet ayurveda
VÝHODNÁ CENA
€18,59

Posilnenie, energia, antioxidanty, anti ageing efekt. Eve Plus Planet Ayurveda obsahuje silné extrakty z rastlín bohatých na antioxidanty a živiny. Pomáha zlepšiť kondíciu tela...

Kód: PA50
Pavšehoj - San Qi tinktúra z čínskych bylín YaoMedica
€11,60

Tinktúra z čínskych byliniek podľa receptúry tradičnej čínskej medicíny.

Kód: YM103
REISHI sušená MycoMedica
€8,51

Sušená reishi (lesklokôrka lesklá) je vhodná pre výrobu odvarov či tinktúr. Obsahuje účinné látky v prirodzenom pomere zdrojovej huby. V čínskej medicíne sa Reishi...

Kód: MYC054
MedoReishi Mycomedica
€13,38

Kvalitný český med obohatený o reishi a acerolu.

Kód: MYC050
Hore
Ďalšie produkty

Ženšen a a jeho hlavné účinky

  • antioxidant – odvádza z tela škodlivé látky a usadeniny
  • podporuje mentálne funkcie, pamäť a mozog
  • podpora sexuálnych funkcií, libida, erekcie
  • zabraňuje predčasnému starnutiu
  • podporuje imunitu
  • podporuje správne tráviace funkcie
  • zlepšuje výkon
  • dodáva energiu, odstraňuje únavu
  • reguluje hladinu cukru a cholesterolu

Ako užívať ženšen?

Ženšen je obvykle dostupný ako výživový doplnok v prášku, v tabletách a tiež ako tinktúra. Dôležité je vždy si vybrať kvalitný ženšen zo 100% fermentovaného extraktu kórejského červeného ženšenu, ktorý má vysoké koncentrácie saponínov. Vždy sa riaďte dávkovaním na obale výrobku. Ženšen by nemali užívať tehotné a dojčiace ženy. Ženšen neužívajte ak beriete lieky na srdce alebo riedenie krvi.

Ženšen v prášku je vlastne usušený fermentovaný koreň ženšenu. Tinktúra sa vyrába vylúhovaním koreňa ženšenu v alkohole. Tento spôsob je veľmi účinný a používa na výrobu bylinných extraktov od pradávna. Alkohol má schopnosť získať z rastliny všetky potrebné účinné látky. Užívanie je jednoduché. Stanovené množstvo kvapiek pridáte do vody alebo nápoja a vypijete.

zensen koren

Eleuterokok – Sibírsky ženšen

rastie vo voľnej prírode na Sibíri a preto ho niektorí bylinkári považujú za silnejší ako farmársky pestovaný ženšen. Je to silný adaptogén a harmonizuje organizmus po všetkých stránkach. Veľmi sa osvedčil pri stavoch vyčerpania a únavy. Aj potrebujete riešiť silné posilnenie organizmu, môžete ženšen užívať aj s ďalšími adaptogénmi – napr. čínskymi hubami Reishi, Cordyceps.

Čo sú adaptogény ?

Medzi adaptogény patria rastliny a huby, ktoré podporujú uľahčujú nášmu organizmus vyrovnať sa so stresom a oslabením. Dokážu sa prispôsobiť rôznym podmienkam a vytvárajú si tak vlastnosti, ktoré sú pre naše telo veľmi dobre využiteľné pri chorobách, disharmónii, únave, vyčerpaní, napadnutí vírusom a pod. Často za označujú aj ako biostimulátory, harmonizátory alebo rastliny nesmrteľnosti.

Psychická záťaž má nepriamy vplyv aj na imunitu. Silná imunita je základom zdravia. Dá sa povedať, že všetky civilizačné choroby majú pôvod v oslabenej imunite. Práve v tejto oblasti nám dokážu adaptogénne rastliny pomáhať, aby sme chorobám ako rakovina, cukrovka, ateroskleróza dokázali predchádzať.

Najznámejšie adaptogény

Patrí sem už spomínaný ženšen a jeho sibírska verzia Eleuterokok a takzvaný Ženšen nepravý San qi pian. Ďalej sú to rastliny ako schizandra, rozchodnica, vilcacora, šišak bajkalský, kozinec a tiež čínske vitálne huby Reishi a Cordyceps.