Kurkumín

Kurkumín je žlté farbivo z kurkumy, ktoré sa využíva v prírodnej medicíne už dlhé tisícročia. Ajurvédska medicína ho radí medzi svoje najdôležitejšie liečivé korenia, pretože udržuje rovnováhu medzi troma dóšami Vatta, Pitta a Kapha. Ak máme tieto tri dóše v rovnováhe, cítime sa dobre a sme zdraví. Narušenie rovnováhy spôsobuje rôzne zdravotné problémy a práve rôznymi bylinkami a koreniami dokáže ajurvéda túto disharmóniu napraviť.

Kurkumín má široký záber pozitívnych účinkov na naše zdravie a je zameraný hlavne na:

  • krv a krvná plazma
  • pohybový aparát, kĺby
  • nervová sústava
  • srdce a cievy
  • trávenie
  • silný antioxidant
  • protizápalový účinok

Najpredávanejšie

tumo trim planet ayurveda
€20,59
Pôvodne: €20,59
€17,90
rumogin kapsule planet ayurveda
€20,59
Pôvodne: €20,59
€17,90
kurkumin kapsule planet ayurveda
€20,59
Pôvodne: €20,59
€17,90
boswelia kurkumin planet ayurveda
€20,59
Pôvodne: €20,59
€17,90
kurkumin mycomedica 1
€27,81
Kurkumin MycoMedica
3 - 7 dní
Kód: MYC26
Pôvodne: €27,81
€24,18
lipzomalny kurkumin komplex
€18,16
Lipozomálny kurkumín
5 - 7 dní
Kód: ZS005
Pôvodne: €18,16
€15,79
6 položiek celkom
tumo trim planet ayurveda
€20,59
€17,90

Kapsule TumoTrim obsahujú vysokoúčinný extrakt z kurkumy s extraktom z čierneho korenia spolu s extraktami z Boswellie, Ashwagandhy, Tulsi a Zázvoru. Táto kombinácia...

Kód: PA32
rumogin kapsule planet ayurveda
€20,59
€17,90

Ajurvédska zmes bylín vhodná pri liečbe zápalových ochorení kĺbov akým je napríklad reumatoidná artritída.

Kód: PA33
kurkumin kapsule planet ayurveda
€20,59
€17,90

Podporuje funkciu pečene aj imunitného systému, prispieva tiež k duševnej  pohode. Silný extrakt z kurkumínu v 500 mg vegetariánskych kapsuliach.

Kód: PA25
boswelia kurkumin planet ayurveda
€20,59
€17,90

Kĺby. Mozog. Protizápalové účinky. Kapsule Boswellia-Curcumin predstavujú účinnú kombináciu bylín s výrazným protizápalovým účinkom. Sú jedným z najúčinnejších...

Kód: PA13
kurkumin mycomedica 1
€27,81
€24,18

Kurkuma sa v tradičnej čínskej medicíne používa už tisícky rokov pre najrôznejšie problémy. Hlavne pre rozbíjanie blokád a pre svoje protizápalové účinky.

Kód: MYC26
lipzomalny kurkumin komplex
Vyrobené na Slovensku
€18,16
€15,79

Kurkumín vo vysokovyužiteľnej a vysokovstrebateľnej lipozomálnej forme bez potreby aby bol prítomný piperín. Kurkumín môže byť pre naše telo veľmi dôležitý, ak ho podáme telu v...

Kód: ZS005

Najlepší kurkumín - aký by mal byť?

Ak ste sa rozhodli posilniť svoj organizmus kurkumínom, určite chcete vedieť, ktorý kurkumín je najlepší. Výborné účinky má kurkumín od výrobcov ajurvédskej medicíny. Známa značka Planet Ayurveda ponúka Kurkumín s 95% obsahom kurkuminoidov a to štandardizovaný extrakt v pomere 7:1. Tento silný extrakt kurkumínu je vo forme prášku vo vegánskych kapsuliach. Jeho užívanie je veľmi jednoduché.

Kurkumín pôsobí proti zápalom a infekciám v organizme a výborne sa osvedčil pri zápaloch kĺbov, na posilnenie imunity, pri narušenej funkcii trávenia a na podporu krvného obehu.

Kurkumín a ajuvédska medicína

V ajurvéde sa kurkumín využíva samostane, v kombinácii kurkumín s piperínom a tiež z ďalšími ajurvédskymi bylinami. Tieto kombinované zmesy ajurvédskych bylín sú presne zamerané na konkrétny zdravotný problém a pôsobia vyvážene. Kurkumín pôsobí prehrievajúco a tenti účinok sa zvyšuje ešte viac v kombinácii s piperínom. Pre ľudí so zdvihnutou dóšou pitta táto prehrievajúca kombinácia nie je vhodná. Neznamená to však, že by nemohli využiť výborné liečivé vlastnosti kurkumínu. Len je potrebné zvoliť kombináciu s takými bylinami, ktoré oheň (pitta) vyvažujú.

Zaujímavou kombináciou na kĺby je kurkumin a boswelia. Túto kombináciu ponúka Planet Ayurvéda vo vysokej kvalite. Spomínanú kombináciu kurkumín s piperínom nájdete v zmesy Tumotrim (nádory) a Rumogin (kĺby, artritída).

Recenzie na kurkumín

Všeobecne má kurkumín veľmi dobré recenzie, len je potrebné posúdiť svoje symptómy a vhodne zvoliť buď samostatný kurkumín alebo v kombinácii s piperínom, či inými ajurvédskymi bylinami. Každému vyhovuje iná forma tohto korenia. Kurkumín v prášku má výborné recenzie, pretože užívanie je jednoduché. Stačí kapsulu zapiť vodou.

kurkumin vysoka koncentracia

Lipozomálny kurkumín

je v tekutej forme a užíva sa v odmerke. Tento typ kurkumínu má výborné recenzie vďaka vysokej vstrebateľnosti v organizme. Lipozomálna forma so slnečným lecitínom sa dokáže vstrebať vo vysokej miere do celého organizmu. Lipozomálny kurkumín v našej ponuke je bez piperínu a teda nedvíha pitta dóšu nadmerne.

Kurkumín s piperínom

Ak potrebujete využiť práve liečivé vlastnosti kombinácie kurkumínu s piperínom, Mycomedica ponúka výborný produkt, v ktorom kombinuje vysoko koncentrovaný kurkumin, piperin a quercetín. Tým sa zvyšuje vstrebateľnosť samotného kurkumínu a zvyšuje jeho protizápalový účinok.