Ako sa správne starať o pokožku bábätiek

Pokožka bábätiek je 5x jemnejšia ako pokožka dospelého človeka. Preto si vyžaduje veľmi jemnú starostlivosť s malým počtom ingrediencií, tak aby nebola zaťažená, mohla dýchať a správne sa vyvíjať.

Najvhodnejšia je kvalitná prírodná kozmetika, ktorá je šetrná a obsahuje rastlinné oleje. Tie sú pre pokožku veľmi prirodzené, pretože sa podobajú na jej vlastnú lipidovú vrstvu.

FotkyFoto_12302401_M

Počas prvých týždňov života dieťatka si vystačíte naozaj s málom. Na zadoček je overený Nechtíkový dojčenský krém od Weledy, ktorý si mamičky veľmi pochvaľujú. Zabraňuje podráždeniu pokožky v oblasti plienok. Čisto prírodné zloženie s ošetrujúcim nechtíkom udrží citlivú pokožku jemnú a zdravú. Chráni pre pôsobením vlhkosti pod plienkami. Nechtík ošetruje prípadné podráždenie a má hojivé účinky.

Nechtíkový dojčenský olej je univerzálny a vo výbave bábätka by nemal chýbať. Môžete ho použiť na bežnú starostlivosť o pokožku po kúpeli, ako jemný masážny olejček alebo na dočistenie zadočku pod plienkami. Tento jemný detský olej je vytvorený kombináciou mandľového a sezamového oleja s nechtíkovým extraktom. Neobsahuje žiadnu parfemáciu a jeho jednoduché zloženie je ako stvorené pre pokožku bábätka. Kľudne ho však môžete použiť aj vy na suchú pokožku po sprchovaní.

Kúpanie bábätka je nádherný rituál. Aby ste zabránili vysušeniu pokožky, použite Nechtíkový dojčenský kúpeľ. Je vhodný už od narodenia. Jeho absolútne jemné zloženie so sladkým mandľovým a bio sezamovým olejom pokožku jemne čistí a zároveň ju rozmaznáva. Je bez parfemácie takže nezatieni prirodzenú vôňu Vášho bábätka.

Krásne obdobie s Vašim bábätkom Vám spríjemní aj kvalitná overená prírodná kozmetika. Umožní správny vývoj kožnej bariéry počas prvých mesiacov života, čo je pre ďalšie zdravie pokožky veľmi dôležité. Vaše bábätko bude spokojné a šťastné a vy tiež. Keď podrastie, môžete pokračovať v starostlivosti s ďalšími produktami Weleda pre väčšie deti.