Intímna hygiena zdravo a príjemne s prírodnou kozmetikou

Podráždenie, svrbenie a pálenie v intímnych oblastiach je nepríjemný problém, s ktorým sa stretáva mnoho žien. Príčinou týchto neželaných prejavov môžu byť baktérie, mykózy, ale aj nevhodné prípravky na intímnu hygienu.

Dbať na intímnu hygienu je mimoriadne dôležité. Prostredie intímnych partií je špecifické v tom, že pri nedostatočnej starostlivosti sa stane perfektnou živnou pôdou pre rôzne nežiadúce baktérie a mykózy, ktoré sa začnú veľmi rýchlo prejavovať pocitmi pálenia či svrbenia. Pravidelným umývaním a ošetrovaním intímnych partií vhodnými prípravkami sa však týmto problémom môžete veľmi jednoducho vyhnúť.

FotkyFoto_336031564_M

Avšak, nie je prípravok ako prípravok. Používanie umývacích gélov s obsahom umelých parfumov a iných chemických prísad môže taktiež viesť ku nepríjemnému podráždeniu. Práve preto v tejto oblasti dáva zmysel zvážiť čisto prírodné prípravky, ktoré prinášajú množstvo cenných benefitov. Nielenže neobsahujú chemické prísady, naviac sú obohatené o prírodné antibakteriálne a antiseptické zložky v podobe éterických olejov a bylinných výťažkov.

Každodenná hygiena je základ
Pri bežnom sprchovaní je vhodné použiť intímne umývacie gély, napríklad gél s výťažkom z brusníc, ktorý šetrne čistí a pomáha v intímnych oblastiach dosiahnuť ideálne pH. Na prevenciu pred mykózami môžete pri každodennej hygiene používať aj umývací olej Intima. Rastu kvasiniek a plesní zabraňuje hydrofilný olej Fema, ktorý sa odporúča aj ako podporný prostriedok pri liečbe mykotických ochorení sliznice maternice.

Pokiaľ sa u vás už prejaví niektoré z bežných mykotických či kvasinkových ochorení, klasické prípravky na každodennú intímnu hygienu sa oplatí doplniť aj o ošetrujúce prípravky so silnejším účinkom. Napríklad, dostupný je špeciálny balzam Intisan, ktorý pomáha odstraňovať nepríjemné prejavy mykózy v intímnych partiách. Použiť ho môžete aj preventívne, napríklad pred návštevou kúpaliska. Alternatívou je intímny balzam pri mykóze a svrbení original Atok, ktorý má protizápalové účinky.

Výrazné antimykotické a antiseptické účinky poskytuje aj zmes éterických olejov Albisan. Zaujímavým produktom je intímny gél Fema, ktorý taktiež pomáha pri mykotických ochoreniach intímnych partií, ale zároveň ho môžete využívať ako upokojujúci lubrikačný gél.

Tak neváhajte dosiahnite dokonalú intímnu hygienu vďaka prírodným prípravkom aj vy!