Teraz prebieha: Zľava 15% pri nákupe nad 25€ použi kupón: EXTRA15

Ako správne chrániť deti pred slnkom

Detská pokožka má špeciálne potreby v každom období roka, preto si vyžaduje kvalitnú kozmetiku bez alergénov a zbytočných škodlivín.

Obzvlášť v lete, kedy je navyše vystavená aj slnečným lúčom a vysokým teplotám. Preto nie je dôležitý len SPF faktor, ale aj zloženie jednotlivých produktov. Tie by nemali obsahovať syntetické parfémy, konzervačné látky, silikóny, parabény a žiadne chemické UV filtre. Tie totiž prenikajú priamo do pokožky a teda aj do krvného obehu. Obzvlášť pri deťoch je to veľmi dôležité.

Detská pokožka je totiž tenšia a prepúšťa doslova všetko, čo na ňu nanesiete. Prírodná kozmetika na opaľovanie obsahuje minerálne filtre, ktoré spoľahlivo chránia detskú pokožku pred spálením a poškodením slnečnými lúčmi. Citlivá pokožka detí môže navyše pri nežiadúcich látkach v kombinácii s teplom a soľou veľmi zle reagovať. Preto je u nich nevyhnutné používať kvalitnú prírodnú kozmetiku.

ALGA MARRIS_WELEDA_CLANOK

Takou je bezpochyby opaľovacia BIO kozmetika od francúzskej značky ALGA MARIS a švajčiarskej WELEDY. Obe ponúkajú zdravú, bezpečnú a vysokú ochranu pre vaše ratolesti vo forme kvalitných prírodných produktov na opaľovanie.

BIO krém na opaľovanie pre deti ALGA MARIS SPF50 vynikajúco chráni a hydratuje pokožku vašich detí. Ich krehká a jemná pokožka potrebuje oveľa vyššiu starostlivosť a ochranu pred slnečnými lúčmi. Jej ochranný mechanizmus nie je ešte dostatočne vyvinutý. Tento krém stopercentne chráni citlivú detskú pokožku a spĺňa tie najprísnejšie kritériá.

Je hypoalergénny a jeho zloženie znižuje riziko vzniku alergií. Má veľmi vysokú ochranu pred UVA/UVB lúčmi, je silno hydratačný, má jemnú konzistenciu a nelepivý efekt. Neobsahuje parfémy a je mimoriadne odolný voči vode.

Detské mlieko na opaľovanie WELEDA Sensitive SPF30 je vysoko vodeodolné telové mlieko na opaľovanie pre deti. Poskytuje spoľahlivú ochranu proti UVA a UVB lúčom ihneď po aplikácii. Obsahuje len minerálne UV filtre bez nanočastíc. Je bez parfémov a vhodné aj pre veľmi citlivú pokožku. Výťažok z plesnivca alpského pôsobí ako antioxidant, chráni pokožku pred poškodením a rastlinné oleje zo slnečnice a kokosu v BIO kvalite uchovávajú pokožku hydratovanú.

Vďaka ľahkému bielemu filmu ihneď po nanesení máte istotu, že je vaše dieťa bezpečne chránené. Ten je prirodzenou súčasťou minerálnych UV filtrov, ktoré fungujú na princípoch odrážania svetla. Toto mlieko je možné používať už od prvého dňa narodenia.

Detský krém na opaľovanie WELEDA Sensitive SPF50 je mimoriadne vodeodolný krém na opaľovanie s vysokou ochranou pre deti. Je bez parfémov a vhodný na citlivú pokožku. Poskytuje spoľahlivú ochranu proti UVA a UVB lúčom ihneď po aplikácii. Obsahuje iba minerálne UV filtre. Výťažok z plesnivca alpského pôsobí ako antioxidant, chráni pokožku pred poškodením a rastlinné oleje zo slnečnice a kokosu v BIO kvalite uchovávajú pokožku hydratovanú.

Vďaka ľahkému bielemu filmu ihneď po nanesení máte istotu, že je vaše dieťa bezpečne chránené. Ten je prirodzenou súčasťou minerálnych UV filtrov, ktoré fungujú na princípoch odrážania svetla. Tento krém je možné používať už od prvého dňa narodenia.

V letných mesiacoch, na dovolenke, či pri vode však netreba zabúdať aj na fakt, že bábätká a malé deti by nemali byť vystavované priamemu slnku a okrem kvalitných prípravkov s vysokým ochranným faktorom by mali byť chránené aj oblečením.