Testovali sme zimné krémy

Zima tu ešte nie je, ale my sme s predstihom pre vás pripravili test zimných krémov, aby sme boli pripravené, keď to príde :-).

V zime pleť potrebuje krém, ktorý dostatočne hydratuje, ale zároveň aj chráni a vyživuje. Preto sme si vybrali niekoľko krémov, ktoré majú väčší podiel výživných zložiek. V prírodnej kozmetike to znamená, že majú vyšší podiel rastlinných olejov v krémovom základe. Sú to oleje olivový, mandľový, avokádový, z pšeničných klíčkov, argánový, jojobový alebo bambucké maslo.

FotkyFoto_4613812_S

Regeneračný krém Oliva Original Atok - stredne výživný, mierne mastný - suchá citlivá pleť

Ako už naznačuje názov, základom tohto krému je olivový olej. Krém sa má strednú konzistenciu, je len mierne mastný. Vďaka zvláčňujúcim zložkám pokožku zjemňuje a zmäkčuje. Vytvára jemný ochranný film. Krém nie je parfumovaný. Keďže má pomerne málo zložiek, ktoré sú veľmi neutrálne, je vhodný aj na citlivú pokožku. Môže sa použiť aj na suché ruky.

Lecitínový krém Tonka Benzoin Original Atok - veľmi výživný, mastný - zrelá pleť s vráskami, prevencia pred vráskami

Tento krém je veľmi výživný s vysokým podielom mastnejších zložiek. Obsahuje argánový a marhuľový olej + olej z karité. Skvalén a rastlinné vosky vyživujú suchú, krehkú pokožku. Krém je určený pre veľmi suchú a zrelú pleť. No v zime ho kľudne môžu využiť aj mladšie vekové kategórie. Síce je mastný, ale dobre sa vstrebe za niekoľko minút po nanesení. A zároveň môže slúžiť aj ako prevencia pred vznikom vrások.

Základný krém Shea Butter Original Atok - veľmi výživný, mastný - veľmi suchá a citlivá pleť

Tento krém má veľmi jednoduché zloženie. Neutrálne rastlinné oleje ako mandľový, jojobový, sezamový a sójový tvoria výživnú zložku. Krém veľmi ocení citlivá a suchá pleť. Výborne zvláčňuje a zjemňuje pleť. Je vhodný na všetky typy pleti, ktoré potrebujú mastný ochranný krém. Krém je bez vône.

24h vitamínový krém Bio avokádo Logona - stredne výživný, mierne mastný - suchá pleť

Tento krém obsahuje cenný avokádový olej, ktorý výrazne zlepšuje elasticitu pokožky vďaka vysokému obsahu omega mastných kyselín. Krém obsahuje aj ďaľšie výživné oleje ako kokosový, hroznový, olivový a jojobový. Konzistencia krému je jemná, vláčna. Krém sa dobre vstrebáva a nezanecháva pleť príliš mastnú.

Ochranný krém Lavera -  stredne výživný, mierne mastný - suchá pleť

Mastné výživné zložky tvorí jojobový olej a bambucké maslo. Na hydratáciu pokožky je tu aloe vera. Krém má stredne hustú konzistenciu a vytvára na pleti ochranný film. Hodí sa ako výživný nočný krém alebo krém na zimné obdobie pre celú rodinu. Má jemnú decentnú vôňu.

Hydratačný krém Nobela Nobilis Tilia - zvláčňujúci, hydratačný a výživný zároveň - dehydratovaná suchá pleť

Krém má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje prenikanie účinných zložiek hlbšie do pokožky. Má výrazný hydratačný a zvláčňujúci účinok. Základný olej je mandľový. Ten je doplnený mokraďkovým olejom, ktorý má silný hydratačný účinok a antioxidačné pôsobenie. Na pleti vytvára ochranný film. Kyselina hyalurónová podporuje udržanie vlhkosti v pokožke a zabraňuje dehydratácii.

Skin Food Weleda - veľmi výživný a veľmi mastný, univerzálny krém

Tento tradičný krém od Weledy je výborný na zimné obdobie. Má hustú, mastnú konzistenciu a dokonale chráni suchú, popraskanú a poškodenú pokožku. Obsahuje aj bylinky s hojivým a upokojujúcim účinkom. Pomáha zahojiť drobné poranenia a zapálené miesta. Po nanesení sa za chvíľu vstrebe, ale vytvára na pleti ochranný film. Hodí sa aj na ruky, alebo suché lakte a kolená. Má príjemnú bylinkovú vôňu. Môže ho používať celá rodina.

Dúfam, že sme uľahčili výber toho správneho "zimného" krému. A ak by ste sa náhodou netrafili, vždy sa predsa dá použiť na ruky alebo ho môžete podarovať mame, sestre alebo kamarátke :-)

Buďte krásne a spokojné aj v zime s prírodnou kozmetikou !