-15% zľava pri nákupe nad 15€ s kupónom: GREEN15

Tymiánový éterický olej – pri akých ťažkostiach pomôže?

V aktuálnej dobe korona vírusov, nielen Covidu-19, ale aj ďalších ochorení dýchacích ciest, je každý spôsob posilnenia imunity dobrý. Jedným z dobrých riešení, ktoré vedia byť nápomocné v prevencii a zmierňovaní prejavov tradičných jesenných ochorení, môže byť práve éterický olej z tymiánu!

Éterické oleje si nachádzajú čoraz viac priaznivcov aj na Slovensku. A to nielen kvôli ich nádhernej vôni, ktorú si ihneď zamilujete, ale aj účinkom na vitalitu človeka. Každý éterický olej totižto obsahuje komplex rôznych látok, ktoré môžu mať v ľudskom organizme rozličné účinky. Hoci éterický olej nie je liekom a nemožno ním tradičné liečivá plnohodnotne nahradiť, ukazuje sa, že v prevencii a zmierňovaní účinkov ochorení môže byť reálne nápomocný. A práve BIO éterický olej z tymiánu sa odporúča pri ochoreniach dýchacích ciest.

Tymiánový éterický olej existuje v dvoch verziách. Tou prvou je éterický olej vyrobený z klasického tymiánu Thymol. Ten môže pomôcť pri infekciách dýchacích ciest, upchatom nose, bolesti v hrdle a je vhodný na posilnenie imunity. Má príjemnú bylinkovú vôňu s citrusovým nádychom, ktorú si nepochybne zamilujete. V našej ponuke nájdete bio éterický olej Tymián Thymol.

tymian

Tymián vhodný aj pre najmenších
Druhou možnosťou je éterický olej vyrobený z tymiánu Linalool, ktorý je vhodný aj pre deti, keďže je jemnejší ako Thymol. Jeho účinky sú však podobné, teda môže byť nápomocný pri zmierňovaní príznakov chrípky, nádchy, pri bolesti hrdla a upchatom nose. V tomto prípade si môžete vybrať éterický olej Hanus, alebo éterický olej Bio Tymián Linalool.

Jedným z najpríjemnejších a zároveň najefektívnejších spôsobov, ako éterické oleje prijať do organizmu, je ich inhalácia. Či už klasickým naparovaním, vonným kúpeľom, alebo inhaláciou pomocou difuzéra, aromalampy, alebo keramickej doštičky. Práve keramická doštička je zaujímavý spôsob, ako mať svoj éterický olej k dispozícii kdekoľvek, pokojne aj v práci na stole. Stačí ho nakvapkať na keramickú doštičku a následne postupne inhalovať.

Pokiaľ chcete tymiánový éterický olej obohatiť, dobrou voľbou môže byť aj antiseptická zmes éterických olejov, ktorú tiež nájdete v našej ponuke. Tak neváhajte a vyskúšajte si účinky tymiánových éterických olejov aj vy!