Prírodné deodoranty a ich výhody

Prírodné deodoranty a ich výhody

Používate aj vy klasické deodoranty a antiperspiranty a spôsobujú vám problémy?

Je čas prejsť na tie prírodné, ktoré vám okrem sviežosti a dobrého pocitu zabezpečia, že sa vám nebudú upchávať póry, nebudete mať alergické reakcie, či dokonca bolesti v podpazuší. Na vine sú totiž alergény a hliníkové soli. Tie cez oholené póry v podpazuší prenikajú do vnútra a môžu spôsobovať práve spomínané problémy. Ak sú potné žľazy upchaté, škodlivé látky sa hromadia v tele.

Z dlhodobého hľadiska to môže mať na organizmus negatívne následky. Prírodné deodoranty zabraňujú vzniku baktérií, ktoré spôsobujú zápach a tým eliminujú pach potu. Sú bez syntetických vôní, alergénov, farbív, či parabénov a mimoriadne vhodné aj pre citlivú pokožku. Prírodné deodoranty môžete použiť ihneď po oholení podpazušia.

Pokožku upokojujú a skľudňujú podráždenie. Neobsahujú alumíniové (hliníkové) soli. Kvalitné prírodné deodoranty navyše obsahujú aktívne látky ako extrakty z bylín, aloe vera, ružovej vody, či éterických olejov. Deodoranty delíme na guľôčkové, krémové, kryštálové a deo-spreje.

 deo clanok

Nemecká kozmetika Lavera má v ponuke hneď niekoľko výrobkov pre mužov aj ženy. Napríklad sviežu a mimoriadne obľúbenú vôňu Verbena s limetkou, Divokú ružu, osviežujúcu Fresh, či pre tých najcitlivejších Neutral a Sensitive.

Weleda rovnako nezaostáva v ponuke deovýrobkov. Novinkou je Rakytníkový roll on, či účinný Šalviový deo-sprej, ktorý vám dodá pocit sviežosti po celý deň.

Deodoranty Crystal spring sú zasa kombináciou minerálnych solí, bylín a éterických olejov.

Česká kozmetika Nobilis Tilia ponúka deodoranty s unikátnym pozvoľným účinkom a osviežujúcou vôňou. Muži naopak ocenia deodorant, ktorý účinne pohlcuje baktérie spôsobujúce zápach potu a nedráždi pokožku.

Kozmetika ORIGINAL ATOK taktiež uviedla na trh svoje novinky v oblasti prírodných deodorantov - Energy a Beauty, ktoré eliminujú potenie, pôsobia antibakteriálne a dodávajú pocit čistoty a sviežosti.

Pri používaní prírodných deodorantov vám nehrozia žiadne nežiadúce účinky a vaša oholená pokožka vám bude jednoducho vďačná, budete sa cítiť sviežo a dobre. Na výber je navyše naozaj široké spektrum výrobkov a na svoje si prídu dámy aj páni.