Intímna hygiena pre deti a bábätká

Najpredávanejšie

4 položiek celkom
julinka detky balzam na intimnu hygienu nobilis tilia
TOP PRODUKT VÝHODNÁ CENA
€11,57

Zmierňuje svrbenie a podráždenie, upravuje ph a zdravú bakteriálnu rovnováhu v detskej intímnej oblasti. S protizápalovými bylinkami.

Kód: N0816M
Detský umývací olej Intimka - Original ATOK
od €9,30

Je vhodný ku každodennej intímnej hygiene detí, na sprchovanie celého tela.

Kód: OATB1111E
Špeciálny balzam Intisan - Original ATOK
od €15,46

Je vhodný na odstránenie nepríjemných prejavov sprevádzajúcich mykózy pohlavného ústrojenstva. Je to univerzálny bylinková prípravok na rôzne kožné problémy ako vyrážky, zápaly,...

Kód: OATB1110Z
Detské vlhčené obrúsky - Natracare
€5,30

Detské obrúsky sú mäkké, jemné vhodné pre citlivú detskú pokožku. Zvlhčujúce látky sú k pokožke veľmi jemné a nedráždia ju. Používajú sa na každodenné rýchle a praktické...

Kód: NAT018

Intímna hygiena pre novorodenca

Správna detská intímna hygiena je rovnako dôležitá ako intímna hygiena dospelých. Detské intímne partie sú veľmi citlivé a pokožka je v týchto oblastiach tenká. Preto sa ľahko podráždi alebo zapáli. Pri malých bábätkách je dôležitá dôkladná hygiena po výmene plienok. Intímnu oblasť treba dôkladne umyť jemným prípravkom, ktorý nenarúša ochrannú bariéru tenkej pokožky a hlavne slizníc. Zároveň musí dôkladne čistiť a odstrániť baktérie, ktoré sú na pokožke z moču a stolice. Nobilis Tilia vyvinul jemný prírodný čistiaci balzam Julinka pre intímnu hygienu detí a bábätiek. Je vhodný pre chlapcov aj dievčatá od narodenia.

Balzam na intímnu hygienu detí Julinka

Tento bylinkový čistiaci balzam má konzistenciu čistiaceho mlieka a veľmi ľahko sa používa. Čisto prírodné zloženie je šetrná k pokožke a zároveň na seba naväzuje všetky nečistoty, ktoré opláchnete vodou a pokožka zostane čistučká. Prírodné éterické oleje vhodné pre deti pôsobia antibakteriálne a protizápalovo. Levanduľa, harmanček a myrha upokojujú, čistia a ošetrujú pokožku na zadočku aj v intímnych partiách. Pravidelné používanie pomáha predchádzať vzniku zaparenín. Balzam je vhodný aj pre väčšie deti.

Intímna hygiena pre dievčatá aj chlapcov

Bežné umývacie prostriedky, mydlá a gély nie sú vôbec vhodné na umývanie detských intímnych partií. Nesprávne pH, príliš veľa silných penivých čistiacich látok a syntetická parfemácia dráždia sliznice pohlavných orgánov. Nechránená sliznica s narušeným pH je omnoho viac náchylná na podráždenie, svrbenie a vznik zápalu. Pre intímnu hygienu detí používajte špeciálne detské prípravky najlepšie s jemným prírodným zložením.

intimna hygiena deti

Čo je je pre detskú intímnu hygienu najdôležitejšie:

  • šetrný detský prípravok so správnym pH
  • prírodné zloženie bez sulfátov, parabénov, farbív a parfémov
  • jemné bylinky napomáhajú protizápalovému účinku a upokojujú sliznice
  • vyhýbajte sa mydlu a bežných čistiacim gélom pre dospelých

Detský sprchový olej Intimka od Original Atok má čisto prírodné zloženie a je ideálnou voľbou pre intímnu hygienu dievčat aj chlapcov. Používa sa rovnako ako gél na intímnu hygienu. Tento špeciálny vodou zmývateľný olej obsahuje rastlinné oleje ako mandľový a jojobový, ktoré ošetrujú jemnú sliznicu pohlavných orgánov. Éterické oleje zabezpečujú ochranu pred možným zápalom a podráždením. Starostlivo vybrané éterické oleje vhodné pre deti ako levanduľa, tymián a citrón podporujú vytvorenie ochrany pred baktériami a chránia pred podráždením. Špeciálne tymián má silné protizápalové účinky a výborne pôsobí aj na prípadné problémy ako zápaly, výtok, svrbenie. Levanduľa pôsobí hojivo a ukľudňujúco.

Zapareniny a podráždená pokožka v intímnej oblasti

Ak sa u detí v intímnych partiách vyskytnú problémy ako zápal, svrbenie alebo podráždenie, neváhajte poradiť sa s lekárom, aby ste predišli prípadným komplikáciám. Nápomocný môže byť čisto prírodný balzam s bylinkami Intisan vhodný pre deti aj dospelých. Pomáha riešiť nepríjemné prejavy ako zapareniny, hemeroidy, zápaly, mykózy po návšteve kúpalísk a podobne. Jemné a šetrné zloženie upokojuje podráždenie a obnovuje narušenú mikroflóru v intímnej oblasti.