Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Detské zubné pasty

Výber detskej zubnej pasty je veľmi dôležitý. Malé deti, ktoré sa ešte len učia zubným návykom môžu pastu zlízať a celú zjesť. Preto je veľmi dôležité zloženie detskej zubnej pasty. Malo by byť 100% prírodné bez fluóru a chemických látok. Práve takéto zubné pasty ponúkajú výrobcovia kvalitnej prírodnej kozmetiky Weleda, Logona, Urtekram alebo Lavera.

Najpredávanejšie

6 položiek celkom
detska zubna pasta tutti frutti
S kódom EXTRA zľava 7% pri nákupe nad 15€
€3,89

Prírodná zubná pasta s ovocnou príchuťou pre deti.

Kód: UTK1708
Happy Kids zubný gél Jahoda LOGONA
S kódom EXTRA zľava 7% pri nákupe nad 15€
€2,86

Zubný gél je prispôsobený detským potrebám. Nie je škodlivý, ak ho dieťa prehltne..

Kód: LOG30260
detska zubna pasta s ovocnou prichutou lavera
TOP PRODUKT S kódom EXTRA zľava 7% pri nákupe nad 15€
€4,29

Prírodná zubná pasta pre deti bez fluoridu s s nechtíkom a vápnikom. Prirodzená ochrana pre detské mliečne zúbky.

Kód: LAV304243
fresh kids zubny gel mata 869
S kódom EXTRA zľava 7% pri nákupe nad 15€
€2,86

Detský zubný gél i na prvý detský zúbok. Pre zdravé detské zúbky silné ako zuby krokodíla :-)

Kód: LOG30259
benjaminek detsky zubny gel nobilis tilia
TOP PRODUKT VÝHODNÁ CENA
€10,82

100% prírodný jemný detský zubný gél. Vhodný už od prvých zúbkov. Nová receptúra s propolisom, extraktom grapefruitových jadier a stéviou.

Kód: N0226
weleda detsky zubny gel
VÝHODNÁ CENA
€4,83

Prirodzená prevencia zubného kazu od prvého zúbka

Kód: WEL005

Prírodná zubná pasta pre deti

Pri týchto overených výrobcoch sa vždy môžete spoľahnúť, že zloženia sú čisto prírodné. Týka sa to aj zubných pást pre deti. Detská zubná pasta by nemala obsahovať umelé príchute, farbivá, fluór, syntetické penivé látky ako SLS a konzervačné látky. Časté prijímanie týchto látok počas každodenného čistenia zúbkov môže byť pre malý organizmus škodlivé. Čistenie detských zúbkov by mala byť zábava. S prírodnou zubnou pastou pre deti sa nemusíte stresovať, ak dieťa pastu prehltne.

Deti by určite mali používať zubnú pastu bez fluóru. Fluór nie je pre malé deti vhodný. Pasty s fluórom môžete zaradiť až keď bude dieťa väčšie a bude meniť mliečne zuby za trvalý chrup.

Najlepšia zubná pasta pre deti

Prírodné detské zubné pasty majú svieže prírodné príchute napr. jahodovú, malinovú alebo čučoriedkovú. Deti si veľmi obľúbili populárnu značku detskej zubnej hygieny Jack N´Jill. Táto značka má prírodné príchute, ktoré sa deťom páčia ako žuvačkovú, lesné ovocie alebo banánovú. S takouto príchuťou presvedčíte aj neposedné deti, aby si išli umyť zúbky. Zaujímavé je, že niektoré deti majú radi neutrálnu príchuť detskej zubnej pasty.

Veľmi dobre je hodnotený Detský zubný gél Weleda s feniklom, mätou a nechtíkom. Táto pasta dokonca podporuje trávenie a deti ju majú veľmi radi. Je vhodná na čistenie už od prvého zúbka.

Detská zubná pasta Lavera s ovocnou príchuťou obsahuje navyše vápnik, ktorý posilňuje detské zúbky. Značka Urtekram ponúka veselú detskú zubnú pastu Tutti frutti s obľúbenou príchuťou ovocia.

detska zubna pasta s prirodnym zlozenim

Ako vybrať zubnú pastu pre deti

V našej ponuke nájdete len prírodné detské zubné pasty bez fluóru. Majú čisto prírodné zloženie, pretože do našej ponuky zaraďujeme len kvalitné produkty od overených výrobcov prírodnej kozmetiky. Preto sa nad výberom až tak veľmi nemusíte lámať hlavu.

Detská zubná pasta by nemala obsahovať:

  • fluór – nie je vhodný pre deti
  • parabény (methylparaben) – spôsobujú alergie a ovplyvňujú hormonálnu sústavu
  • titanium dioxid – biele farbivo nevhodné pre deti
  • sodium laureth sulfate - syntetické peniace látky
  • chemické zlúčeniny PEG a PPG – nevhodné pre deti aj pre dospelých

Prírodné zloženie a kvalitný výrobca je zárukou, že pasta bude pre dieťa vhodná a hlavne zdravá. Pre deti je často dôležitá príchuť zubnej pasty a obrázok. Preto porozmýšľajte akú príchuť dieťa preferuje a vyberte zubnú kefku s motivujúcim obrázkom obľúbeného zvieratka.