Len dnes 20% zľava pri nákupe nad 30€ s kupónom: FLASH20

7 najlepších éterických olejov proti vírusom

Éterické oleje môžu byť výbornou prevenciou proti vírusom. Každý éterický olej má špecifické účinky a spôsob pôsobenia. V tomto článku by sme vám chceli predstaviť 7 výborných éterických olejov s antivírusovým účinkom.

1. Klinček

Ničí vírusy, baktérie a plesne. Pôsobí dezinfekčne, prehrieva a prekrvuje. Výborne sa kombinuje s citrónom. Obsahuje ho aj Dezinfekčný sprej Thymosan.

2. Borovica

Životabudič, posilňuje imunitu, pľúcne tonikum. Výborný éterický olej na zimu. Pôsobí protizápalovo, riedi hlieny, uľavuje pri kašli a zápaloch dutín, astme, zlepšuje dýchanie a čistí vzduch. Obsahuje pinosolvin - látku, ktorá ničí baktérie.

3. Ravintsara

Jemnejšia príbuzná gáfru. Posilňuje imunitu, antibakteriálna, hrejivá, povzbudzujúca. Medzi prírodnými ochrannými prostriedkami proti koronavírusu môže byť tajným triumfom. Nasvedčujú tomu výsledky výskumov Dr. Franchomma. Zistil, že vírusy obalené vrstvou lipidov (medzi ne patrí aj koronavírus) citlivo reagujú na éterické oleje s vysokým obsahom mono-terpenových alkoholov a fenolov. A práve éterický olej ravintsara má tieto vlastnosti.

4. Tea Tree

Nesmie tu chýbať ani tento univerzálny éterický olej - lekárnička v jednej fľaštičke. Klenot Austrálie. Jednotka proti plesnia, vírusom a baktériám. Prvá pomoc pri infekciách, vyrážkach, vredoch, popáleninách, odreninách. Má trpko korenistú vôňu, ktorou dáva najavo svoju silu.

5. Tymián

Hlavne jeho varianta Tymián Thymol je pre obdobia chrípky ako stvorený. Má výrazne horkú lekárenskú vôňu a patrí medzi najteplejšie éterické oleje, čo sa týka účinku na organizmus. Povzbudzuje, podporuje imunitu. Pôsobí proti vírusom, baktériám a plesniam. Nepoužívajte ho na pokožku.

 6. Škorica

Silnšjšia verzia škorice je škorica-kôra. Obsahuje viac proti vírusových látok. Škorica má príjemnú teplú vôňu. Prirodzene podporuje imunitu a oceníte ju hlavne v zime. Nepoužívajte ju na pokožku.

7. Mäta pieporná

Tento veľmi príjemný osviežujúci a ochladzujúci olej na leto skrýva v sebe omnoho viac. Je priam nabitý proti vírusovými a antibakteriálnymi vlastnosťami. V kombinácii s borovicou a citrónom si vytvoríte silnú proti vírusový zmes, ktorá bude navyše aj krásne voňať. Pre tehotné ženy a pre deti odporúčame jemnejšiu mätu kučeravú.

FotkyFoto_42781869_S

Ako použiť éterické oleje?

1. Jednoducho ich vdychujte priamo fľaštičky.

2. Nakvapkajte na papierovú vreckovku a vdychujte.

3. Nakvapkajte na keramickú doštičku a nechajte odparovať v miestnosti. (prípadne na inú neglazúrovanú keramiku)

4. Do aromalampy alebo do difuzéra

5. Pridajte do kúpeľa alebo do masážneho oleja.

Spracované podľa Originalatok.cz