S kupónom EXTRA18 máš zľavu 18% pri nákupe nad 25€

Logona vaša obľúbená prírodná kozmetika

Poznáte značku Logona ?

Logona je nemecká prírodná kozmetika, ktorá sa vyrába už od roku 1975. Už vyše 30 rokov zákazníci dôverujú tejto tradičnej značke. Jej zakladateľom bol v tom čase 26 ročný Hans Hansel. Pod značkou Lorien Goods s nadšením začal vyrábať kvalitné čisto prírodné kozmetické produkty. Dopyt po takýchto výrobkoch v 70tych rokoch v Nemecku rýchlo stúpal. V roku 1984 sa názov spoločnosti zmenil z Lorien Goods na Logona Naturcosmetics GmbH. Dôvodom bola ľahká zameniteľnosť pôvodného názvu so značkou L´Oréal. Nový názov podporil rast a úspech rozrastajúcej sa značky. Počas svojho vývoja prešla Logona mnohými inováciami a zlepšeniami. Logona neustále zlepšovala svoje receptúry a hľadala spôsoby ako ponúknuť svojim zákaznikom alternatívu k chemickým kozmetickým produktom.

v roku 1988 vzniká LOGOCOS GmbH Holding s cieľom ponúknuť prírodnú alternatívu vo všetkých kozmetických segmentoch. V tom čase sa Logona presťahovala do priestorov v Kräuterwiese (Bylinková lúka), kde sídli dodnes.

Vývoj produktov a produktových rád

V 80tych rokoch Logona vyvinula svoju špeciálnu radu pre ľudí  s citlivou a alergickou pokožkou.

V roku 1989 Logona uviedla na trh svoju prírodnú dekoratívnu kozmetiku.

O niečo neskôr, v roku 1985  uviedla na trh unikátne 100% prírodné farby na vlasy, ktoré sa tešia obrovskej popularite dodnes. Prírodná vlasová kozmetika Logona uvedená na trh v roku 1994, je mimoriadne kvalitná vďaka dlhoročným skúsenostiam s tvorobou receptúr a výrobou šampónov, kondicionérov a ďalších vlasových prípravkov. Logona je prvá značka, ktorá uviedla na trh šampóny bez sulfátov SLS a SLSE.

V roku 1998 Logona uviedla na trh prvú prírodnú radu anti ageing prírodnej kozmetiky.

 V roku 2003 Logona uviedla na trh prvé prírodné šampóny certifikované podľa BDIH. V roku 2007 Logona predstavila prvú prírodnú pastu na citlivé zuby.

V roku 2005 sa obajavili na trhu krémové prírodné farby na vlasy Logona, ktoré mimoriadne uľahčujú farbenie vlasov, hlavne dofarbovanie vyrastených korienkov. Tieto farby sú samozrejme 100% prírodné bez akýchkoľvek chemických aditív.

V roku 2008 Logona predstavila prvý prírodný make up s anti ageing účinkom.

V roku 2011 Logona uviedla na trh prírodnú dekoratívnu kozmetiku s anti ageing účinkom. V roku 2014 Logona uviedla na trh unikátne 100% prírodné laky na nechty s certifikátom BDIH.

Do budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie skvelé novinky z prírodnej kozmetiky.

logona produkty clanok 1

Certifikát GMP

Prioritou značky Logona bola vždy kvalita. Preto sa pri výrobe produktov dodržiavajú prísne kritériá. Logona používa na výrobu prírodnej kozmetiky kvalitné rastlinné suroviny ako oleje, vosky, výťažky z rastlín, kvetové vody a éterické oleje. Prednostne využíva rastlinné suroviny v BIO kvalite a z kontrolovaného zberu vo voľnej prírode. Výroba sa riadi certifikátom GMP (Good manufacture Practice).

Tento certifikát zaručuje dodržiavanie konkrétnych postupov počas výroby. Zaručuje bezpečnosť, čistotu a nezávadnosť vyrobeného produktu. Zároveň, čo je veľmi dôležité, držiteľ tohto certifikátu musí zaručiť, že používa kvalitné čisté a nezávadné účinné látky, ktoré majú požadovaný účinok. Skutočná účinnosť použitých rastlinných surovín musí byť overená.  Vstupné suroviny sú starostlivo vyberané a testované vo vlastných laboratóriách. Postupy výroby podľa GMP certifikátu sú rovnaké a pri výrobe liečiv.

Kvalita značky Logona

Dodržiavanie prísnych kritérií certifikátov Natrue a BDIH.

Logona neobsahuje syntetické farbivá, parfémy a konzervanty.

Logona neobsahuje parfínový olej a iné látky z petrochemického priemyslu.

Prírodná kozmetika Logona nie je testovaná na zvieratách.

Väčšina produktov z ponuky značky Logona je vegánskych.

Všetky výrobky sú vyrobené v Nemecku.

Logona nepoužíva geneticky modifikované suroviny.

Výroba produktov prebieha v súlade s ekologickými štandardami.

Logona uprednostňuje ekologický obalový materiál.

logona certif