Prírodná kozmetika na opaľovanie pre najmenších

Veľmi často sa na  nás obraciate s prosbou o radu ohľadne detske prírodnej opaľovacej kozmetiky. Preto sme pre vás pripravili krátky článok, kde vám predstavíme možnosti ako sa starať o detskú pokožku v lete počas slnečných dní.

Prírodná kozmetika na opaľovanie obsahuje minerálne filtre , ktoré spoľahlivo chránia detskú pokožku pred spálením a poškodením silnými slnečnými lúčmi.

Určite sa vyhnite krémom s chemickými filtrami. Tie penikajú priamo do pokožky a teda aj do krvného obehu. Obzvášť pri deťoch je to veľmi dôležité. Detská pokožka je totiž tenšia ako pokožka dopelých a prepúšťa doslova všetko, čo na ňu nanesiete.

zdrave opalovanie12

Vysoká ochrana pre slnkom

BIO krém na opaľovanie pre deti Alga Marris  SPF50 - Tento krém spĺňa tie najprísnejšie kritériá pre vysokú ochranu detskej pokožky. Má úplne prírodné zloženie a je vhodný aj na citlivú pokožku. Receptúra je vydarená, pretože napriek tomu, že krém obsahuje minerálne filtre, nezanecháva biely povlak. Ak krému nanesiete trošku viac, môže zanechať len veľmi jemný bledý film. Krém je odolný voči  vode, chráni pred UVA a UVB lúčmi, dobre hydratuje pokožku. Je bez parfému. Z piatich hviezdičiek by určite dostal 5 :-) Krém spoľahlivo ochráni pokožku vášho dieťaťa na dovolenke pri mori. Veľmi vhodný je pre malé deti, ktoré potrebujú maximálnu ochranu pred slnkom.

Opaľovací krém pre deti Sensitive SPF30 Lavera - Veľmi hutný krém, ktorý chráni pokožku pred silným slnečným žiarením. Neobsahuje parfémy, farbivá, konzervanty a je vhodný aj na citlivú pokožku. Pre vysoký obsah minerálnych filtrov po nanesení zanecháva na pokožke biely film. Tento film je vlastne ochrana pokožky pred slnkom. Niekomu však môže tento "bledý" vhľad detí prekážať. Krém však chráni spoľahlivo a oceníte ho počas leta u nás doma ako aj pri mori. Zdravie je predsa na prvom mieste.

Nižšia ochrana pred slnkom

Detský opaľovací olej Karotenoidy SPF15 Original ATOK - Tento prípravok je zložený z vybraných rastlinných olejov, ktoré obsahujú karotenoidy (rakytníkový olej, granátové jablko, amarantový a olivový olej atď...) Karotenoidy prenikajú do pokožky a vytvárajú v nej ochranu pred poškodením silnými slnečnými lúčmi. Olej dáva pokožke jemný bronzový nádych. Má výrazné oražové sfarbenie. Nanáša sa 10-15 minút pred opaľovaním, aby sa pokožka mohla na slnko pripraviť. Olej pokožku zároveň regeneruje, hydratuje a zvláčňuje. Poskytuje ochranu pred slnkom v domácich podmienkach na stredne silnom slnku a na kratšie obdobie. Je vhodnejší skôr pre staršie deti od 3 rokov. Menšie deti potrebujú aj v domácich podmienkach silnejšie ochranu.

Detský opaľovací olej SPF10 Original ATOK chráni na rovnakom princípe ako SF15tka, len je o čosi slabší. Použiť ho môžete počas dní, keď je slnko slabšie.

Nízka ochrana

Určitý nízky stupeň ochrany poskytujú aj čisté rastlinné oleje. Sú vhodné pre deti s etrémne citlivou pokožkou ktorej robí problém každý krém. Rastlinné oleje sú pokožkou veľmi dobre znášané. Vždy zvážte ako silné je slnko a ako dlho dieťa na slnku bude. Do istej miery sú slnečné lúče zdravé a pre náš život potrebné. Pobytom na slnku získavame cenný vitamín D. preto v niektorých prípadoch postačia ako zdravá a prirodzená ochrana aj čisté rastlinné oleje.

Pre deti sú najvhodnejšie napr. bambucké maslo, jojobový olej alebo kokosový olej. Pokožke dodajú výživu a pekný vzhľad. Navyše, kokosový olej deťom pekne vonia a dá sa aj jesť :-)

Ak hľadáte viac info, prečítajte si náš článok Rastlinné oleje a ich ochranný faktor