Prírodná kozmetika s obsahom karotenoidov

Farebné karotenoidy pre krásnu pleť

Karotenoidy sú farbivá, ktoré sa nachádzajú v rôznych typoch ovocia a zeleniny. Ide o spektrum sviežich farieb od sýtej žltej až po sýtu červenú. Tieto farbivá sú pre zdravie pokožky veľmi dôležité. Ak ich máme málo, pokožka sa stane drsnou, suchou a hrubou. Pri dlhodobom nedostatku karotenoidov dochádza aj k oslabeniu vlasov a celkovej vitality. Karotenoidy sú celkovo dôležité, aby sme sa cítli dobre a mali dostatok energie.

Karotenoidy obsahuje napr. brusnica, granátové jablko, šípky, rakytník, mrkva, goji, schizandra.. a ostatné druhy žltej, oranžovej a červenej zeleniny a ovocia.

FotkyFoto_49975399_S

Výborné produkty s obsahom karotenoidov vyrába česká značka prírodnej aromaterapeutickej kozmetiky Original ATOK. Karotenoidy využívajú v rade prípravkov na opaľovanie a po opaľovaní, v pleťovej aj telovej kozmetike.

Opaľovanie a karotenoidy

Opaľovacie oleje s obsahom karotenoidov výborne chránia pokožku pred spálením a škodlivým UV žiarením. Karotenoidy majú antioxidačný účinok a chránia pred voľnými radikálmi. Navyše podporujú regeneráciu namáhanej pokožky. Zároveň podporujú prirodzené zhnednutie pokožky, takže vaša pokožka bude krásne opálená. Okrem karotenoidov obsahujú opaľovacie oleje Original ATOK aj kvalitné rastlinné oleje ako makadamiový, kokosový, amarantový pre prirodzenú výživu a hydratáciu pokožky.

Opaľovacie oleje sa dobre vstrebávajú do pokožky a nezanechávajú pocit mastnoty.

Opaľovacie oleje s karotenoidmi pre dospelých aj deti

Starostlivosť o pleť s karotenoidmi

Karotenoidy majú v starostlivosti o pleť svoj nezameniteľný účinok. Pleť regenerujú, jemne ju tónujú a zvláčňujú. Pokožku zanechávajú príjemne vláčnu a dobre ošetrenú. Karotenoidy pôsobia aj ako antioxidanty a sú výborným ochrancom pre predčasným starnutím. Vybrať si môžete buď Upokojujúci krém s karotenoidmi alebo Regeneračný pleťový olej s karotenoidmi.

Starostlivosť o telo s karotenoidmi

Špeciálne telové mlieko po opaľovaní obsahuje vysoký podiel karotenoidov a má výrazné ošetrujúce účinky na namáhanú pokožku po opaľovaní. Karotenoidy z rakytníka, brusníc a granátového jablka chránia pokožku pre poškodením slnečnými lúčmi. Výrazné regeneračné účinky podporuje aj pantenol a aloe vera. Karotenoidy chránia pokožku pred predčasným starnutím. Podporujú prirodzenú elasticitu a hydratáciu buniek.

Na jemné umývanie pokožky po opaľovaní doporučujeme zvoliť Sprchový olej karotenoidy. Veľmi jemne čistí pokožku bez podráždenia. Už počas umývania ju regeneruje a ošetruje. B caroten podporuje predĺženie pekného opáleného vzhľadu.

Karotenoidy majú v starostlivosti o pokožku dôležitú funkciu. Pokiaľ potrebujete pokožke dopriať naozaj výživnú a regeneračnú starostlivosť, vyskúšajte prípravky s obsahom karotenoidov od Original ATOK.