Ušetri na prírodných produktoch 15% pri nákupe nad 20€ - použi kupón: BIOEKO15

Dezinfekčné prípravky - ktoré sú naozaj účinné?

Dnes v čase pandémie koronavírusu sa nikto z nás nezaobíde bez dezinfekčný prípravkov. Prevenciu nesmieme zanedbávať a dôležité je urobiť maximum pre ochranu seba aj ostatných.

Preto je veľmi dôležitá dezinfekcia rúk aj povrchov s ktorými prichádzame do kontaktu.

Dezinfekcia rúk

Vždy majte pri sebe účinný dezinfekčný prípravok, s ktorým si môžete vydezinfikovať ruky po nákupe, po ceste MHD, po kontakte s rôznymi predmetmi, ktoré chytali iní ľudia a pod. Ruky si dezinfikujte vždy šoférovaním, aby ste nekontaminovali všetky povrchy v aute, pred chytaním svojich osobných vecí a pod.

Dezinfekčné gély a spreje nahrádzajú umývanie rúk, pokiaľ to nie je možné. Dôkladné umytie rúk je však ten najlepších spôsob ako sa zbaviť prípadných baktérií a vírusov na rukách.

Naozaj účinný dezinfekčný prípravok musí obsahovať vysokopercentný alkohol a to viac ako 60%. Koronavírus má ochrannú lipidovú vrstvu, ktorá chráni jeho RNA. Túto vrstvu spoľahlivo zničia len tenzidy (mydlo, saponát) a vysokopercentný alkohol !

Pri kúpe dezinfekčného prípravku sa vždy presvedčte koľko % alkoholu obsahuje. V zložení si pozrite aké sú ďalšie prípravné látky. Výrobcovia kvalitných dezinfekčných prípravkov používajú na zosilnenie dezinfekčného účinky éterické oleje. Najlepšie sú tie, ktoré majú silné antibakteriálne účinky ako napr. klinček, tymián, ravintsara, tea tree, eukalyptus...

Pri dezinfekčných prípravkoch na ruky je zloženie často doplnené o glycerín alebo glycerol, ktoré podporujú opätovnú hydratáciu rúk po použití alkoholu.

Na citlivú pokožku rúk vyskúšajte Dezinfekčný gél Styx so 70% alkoholom. Neobsahuje už éterické oleje, ktoré by citlivú pokožku mohli dráždiť, ale stále je veľmi spoľahlivý. Je takmer bez vône. Vhodný na veľmi častú dezinfekciu bez podráždenia pokožky.

Výborný Čistiaci sprej je od slovenského výrobcu Hanus - Dezinfekčný sprej na ruky s 98% alkoholom a antibakteriálnymi éterickými olejmi benzoin, citrón, limeta a bergamot. Vďaka obsahu glycerolu ruky aj zvláčňuje. Malé 50ml balenie môžete nosiť aj v kabelke.

FotkyFoto_359143308_S

Dezinfekcia povrchov

Dezinfekčné prípravky na povrchy sa v podstate zložením veľmi nelíšia od prípravkov na ruky. Keďže sa aplikujú na povrchy, kľudne môžu obsahovať 98- 99% alkohol doplnený o antibakteriálne éterické oleje. Tie dezinfekčné spreje na jednoducho nastriekajú na povrchy (kľučky, kuchynská linka, pracovné stoly, povrchy v domácnosti...) a nechajú zaschnúť.

Ak potrebujete dezinfikovať mobil, počítač, povrchy v aute, odporúčame prípravok nastriekať na handričku a povrch jemne pretrieť, aby ste predišli poškodeniu elektronických súčiastok. Čím väčší obsah alkoholu, tým rýchlejšie dezinfekcia zaschne a povrch nie je dlho vlhký. (alkohol vyprchá)

Dezinfekčný čistič Sonett je mimoriadne účinný a praktický produkt používaný ešte dávno pred koronavírusom na dôkladnú dezinfekciu povrchov v domácnosti aj v prevádzkach. Neobsahuje žiadne chemické a syntetické zložky, napriek tomu je veľmi účinný.

Testovaná účinnosť proti všetkým obaleným vírusom, chrípkovým vírusom, vírusom H1N1, H5N1, herpes, HIV, norovírusom, MRSA a ESBL, ako aj proti hubám, kvasinkám a baktériám, ako sú salmonely, E. coli atď.

Dezinfekčný čistič Sonett využijte na dezinfekciu toalety alebo kúpeľne. V kuchyni sa využíva na čistenie kuchynskej linky po spracovaní mäsa. Dezinfikuje pracovné plochy aj nástroje. Má príjemnú šalviovo-levanduľovú vôňu.

Prírodný dezinfekčný sprej Thymosan spoľahlivo dezinfikuje povrchy. Neobsahuje žiadne chemikálie, je to čisto prírodný produkt. Jeho účinnosť je založená na vysokopercentom alkohole 98% a silných antibakteriálnych zložkách - éterický olej klinček a thymol. Oceníte ho hlavne pri dezinfekcii domácnosti a obalov potravín, keďže je to čisto prírodný produkt.

FotkyFoto_357079028_S