10 spôsobov ako využiť marseillské mydlo

Marseillské mydlo - Savon de Marseille

Toto tradičné mydlo v tvare kocky sa vyrába v Marseille vo francúzskom Provence. Vo Francúzsku má výroba tohto mydla dlhodobú tradíciu. Marseillské mydlo dostalo meno podľa mesta Marseille na južnom pobreží Francúzska. Mesto Marseille bolo jedným z niekoľkých dôležitých centier výroby mydiel v Stredozemí.

Marseillské mydlo sa vyrába už od 16. storočia v pôvodnej nezmenej receptúre.

Jeho zloženie je veľmi jednoduché. Základom je vždy je rastlinný olej a to olivový alebo palmový. Až 72% mydla tvorí práve olej. Preto má mydlo také výborné vlastnosti v starostlivosti o pokožku. Ak v receptúre prevažuje olej olivový, mydlo ma zelenkavú farbu. Ak je tam viac palmového oleja, tak je krémovo biele.

Marseillské mydlo môže byť všestranným pomocníkom v domácnosti. Je ekologické, hypoalergénne, neparfumované.

Prečítajte si, ako ho môžete využiť - je naozaj všestranným pomocníkom v domácnosti.

10 spôsobov ako môžete využiť marseillské mydlo.

1. Na umývanie pokožky celého tela aj tváre. Na bežné umývanie sa Marseilleské mydlo používa asi najčastejšie.

2. Na holenie. Mydlo nanesiete na tvár, jemne ho napeníte a máte príjemnú penu na holenie.

3. Na pranie. Môžete ho nastrúhať na vločky do pračky a prať aj jemné prádlo, dokonca aj vlnu.

4. Je hypoalergénne. Neobsahuje žiadne chemické látky, žiadne prísady ano konzervanty. Odporúča sa aj na citlivú pokožku, akné, ekzém, psoriázu. Obsahuje minimum zložiek a preto je veľmi jemné k pokožke

5. Odstraňuje škvrny. Naneste mydlo na škvrnu namočnú v studenej vode, nechajte pôsobiť aspoň 20 minút. Potom jemne napeňte a opláchnite vlažnou vodou alebo prádlo normálne vyperte v práčke. Marseillské mydlo si poradí so škvrnami od krvi, ovocia aj atramentu.

6. Na upratovanie. Marseillské mydlo je výborný všestranný prostriedok na upratovanie. Stačí troška mydla rozpustiť vo vode a roztok môžete použiť na čistenie podláh, obkladačiek, nábytku.

7. Nie je testované na zvieratách a šetrí životné prostredie. Marseillským mydlom môžete nahradiť hneď niekoľko kozmetických prípravkov a tiež prípravky na upratovanie v domácnosti. Tým pádom vyprodukujete menej odpadu z obalov !

8. Je veľmi ekonomické. Marseillské mydlo vám dlho vydrží. Míňa sa veľmi pomaly a zároveň ním dokážete nahradiť aj iné kozmetické produkty, takže ak potrebujete ušetriť, je to tip pre vás.

9. Pre deti. Vďaka svojmu jemnému prírodnému zloženie je Marseillské mydlo vhodné aj na detskú pokožku. Zároveň ho mamičky používajú na pranie detských vecí.

10. Odpudzovač molí. Kúsok marseillského mydla vraj pomáha pri odpudzovaní molí. Vyskúšajte!

Ponúkame vám zelené a biele marseillské mydlo od francúzskej firmy Oléanat.

marseille