-20% na všetko z kategórie Aromaterapia. Použi kód AROMA20.

Bergamot - Aristokrat medzi éterickými olejmi

Poznáte Bergamot ?

V tejto jedinečnej sviežej vôni sa spája vôna citrónu a horkého pomaranča. Bergamot je kríženec týchto dvoch plodov a pestuje sa práve kvôli špecifickej vôni oleja z kôry tohto plodu. Pôvodne pochádza z Ázie, ale preslávil sa vďaka mestu Bergamo na juhu Talianska, kde ho začali vo veľkom pestovať. Taliansky bergamotový olej je dodnes jeden z najkvalitnejších.

Aká je jeho vôňa ?

Osviežujúca s horkým nádychom, chladivá a povzbudzujúca no zároveň ukľudňujúca. Bergamot sa právom nazýva kráľom citrusových vôní. Má v sebe nádych luxusu, je jednoducho špeciálny. Mohli by sme ho prirovnať k zmesi pomaranča, citrónu a grapefruitu, no predsa má v sebe ešte čosi iné.

Bergamotový éterický olej sa veľmi často používa v pánskych aj dámskych parfémoch. Dokáže zlepšiť náladu, prináša optimizmus, spontánnosť a radosť.

Z hľadiska pôsobenia má harmonizačný účinok na pečeň. Preto sa jeho účinky znásobujú hlavne na jar, keď je pečeň a energia dreva najaktívnejšia.

FotkyFoto_103879956_XS

Kto miluje vôňu bergamotu, nemal by vynechať chutný čaj Earl Grey. Je to špeciálny čierny čaj obohatený o bergamotový olej, ktorý mu dodáva príjemnú vôňu a chuť.

Bergamot sa veľmi dobre mieša s inými éterickými olejmi, napr. s levandulou, cyprusom, neroli alebo jasmínom. Bergamotový éterický olej môžete použiť klasicky v aromalampe, na masáže zmiešaný s rastlinným olejom alebo do kúpeľa.

Vychutnajte si túto jedinečnú vôňu s kúskom noblesy aj kedykoľvek doma vo forme éterického oleja. V našej ponuke ich máme hneď niekoľko.

Éterický olej Bergamot Hanus

Éterický olej Bergamot Nobilis Tilia

Éterický olej Bergamot Original ATOK

Éterický olej Bergamot Saloos

 

Tento web používa súbory cookie, ktoré nám pomáhajú poskytovať a zlepšovať naše služby. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Ďalšie informácie.