Teraz s kódom EXTRA ušetríš 7% pri nákupe nad 15€

Bergamot - Aristokrat medzi éterickými olejmi

Poznáte Bergamot ?

V tejto jedinečnej sviežej vôni sa spája vôna citrónu a horkého pomaranča. Bergamot je kríženec týchto dvoch plodov a pestuje sa práve kvôli špecifickej vôni oleja z kôry tohto plodu. Pôvodne pochádza z Ázie, ale preslávil sa vďaka mestu Bergamo na juhu Talianska, kde ho začali vo veľkom pestovať. Taliansky bergamotový olej je dodnes jeden z najkvalitnejších.

Aká je jeho vôňa ?

Osviežujúca s horkým nádychom, chladivá a povzbudzujúca no zároveň ukľudňujúca. Bergamot sa právom nazýva kráľom citrusových vôní. Má v sebe nádych luxusu, je jednoducho špeciálny. Mohli by sme ho prirovnať k zmesi pomaranča, citrónu a grapefruitu, no predsa má v sebe ešte čosi iné.

Bergamotový éterický olej sa veľmi často používa v pánskych aj dámskych parfémoch. Dokáže zlepšiť náladu, prináša optimizmus, spontánnosť a radosť.

Z hľadiska pôsobenia má harmonizačný účinok na pečeň. Preto sa jeho účinky znásobujú hlavne na jar, keď je pečeň a energia dreva najaktívnejšia.

FotkyFoto_103879956_XS

Kto miluje vôňu bergamotu, nemal by vynechať chutný čaj Earl Grey. Je to špeciálny čierny čaj obohatený o bergamotový olej, ktorý mu dodáva príjemnú vôňu a chuť.

Bergamot sa veľmi dobre mieša s inými éterickými olejmi, napr. s levandulou, cyprusom, neroli alebo jasmínom. Bergamotový éterický olej môžete použiť klasicky v aromalampe, na masáže zmiešaný s rastlinným olejom alebo do kúpeľa.

Vychutnajte si túto jedinečnú vôňu s kúskom noblesy aj kedykoľvek doma vo forme éterického oleja. V našej ponuke ich máme hneď niekoľko.

Éterický olej Bergamot Hanus

Éterický olej Bergamot Nobilis Tilia

Éterický olej Bergamot Original ATOK

Éterický olej Bergamot Saloos